Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

impedanta potrivita?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,672
  • Înscris: 10.10.2011
@Geo , daca blocul optic e pe moarte nu mi-ar lua instant aboslut orice alt cd bag in el (am cd-uri originale, am cd-uri facute pe pc, am cd-uri primite promo de la diferite cluburi, etc ). doar cand bag cd-urile astea o ia razna. partea cu vibratiile s-a rezolvat nu mai sare cd-ul am pus burete intre el si amplif.

Edited by zile_san, 06 January 2018 - 16:42.


#38
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Asa se manifesta de obicei imbatranirea blocului optic. Astea sunt primele semne. face figuri doar cu anumite CD-uri. Am patit-o si eu cu vreo doua CD playere mai vechi. Nu lua ba Verbatimuri sau Sony ,anumite loturi. Pe altele le lua fara probleme. S.a.m.d.

#39
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
O sa se convinga cu timpul cand o sa citeasca tot mai putine pana devine complet inutilizabil.
La vibratiile genearte de un sistem audio de apartament nu are voie sa sara discul si nu e nevoie de nu stiu ce inventii de bureti pe post de amortizoare.

#40
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,672
  • Înscris: 10.10.2011
am intampinat o problema in exploatarea boxelor. le-am mutat in alta camera si ceva nu funcioneaza corect, din punctul meu de vedere. acum sunt intr-o camera de 15 mp, stau pe lungimea camerei. in camera am birou, corp mic cu ceva acte, masuta cu o imprimanta, 2 fotolii, un covor mega pufos, perdele groase, si mici prostii gen masa de calcat pliata pe perete, etc. mi se par foarte foarte "basoase", ampliful e un yamaha rx 797, cd playerul l-am inlocuit cu in yamaha cd-s300. efectiv trebuie sa tai din bass din amplif nu pot merge cu pure direct ca vibreaza peretii la 40%. asadar sunt 2 variante. camera e prea goala ( daca stau in mijlocul ei si bat din palme aud ecou considerabil ).2 boxele sunt prea puternice pentru suprafata camerei. idei?

p.s. nu vreau sa vand boxele :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate