Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 

Ar avea sanse un wrestler din Romania sa ajunga cunoscut?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,410
  • Înscris: 06.02.2008
Cum ti-ai dat seama deja, nu agreez. La fel de bine mă pot duce pe un santier, îmi iau popcorn si un scăunel si văd "halterofili" în actiune, fără costume ridicole, amenintări de tânci la cinci ani, scenarii si povesti. Sportul înseamnă altceva, părerea mea.

Edited by caiuscorneliu, 14 November 2017 - 18:05.


#20
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Ok atunci sa nu il incadram la sport. Sa ii spunem entertaiment. Ar fi bun un astfel de entertaiment in Romania? Sa ne uitam ca "Ce spun romanii" are un mare succes si nici nu e cine stie dificil. Tot comercial , tot usor. Deci de ce n-ar merge?

#21
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,257
  • Înscris: 13.03.2017

 karax, on 14 noiembrie 2017 - 18:00, said:

... "bai dar asta a facut ceva in fizica"...

Fizica zici
De Adrian Bejan ai auzit?
Dar Alexandru Proca?

Avem foarte multi romani de geniu care sunt complet necunoscuti pentru populime nefiind promovati
In schimb vrem sa promovam wrestling-ul
Poftim cultura

#22
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,680
  • Înscris: 10.10.2011
http://esticurios.ro...sti-din-istorie


astia nu au facut wrestling.da au facut altceva in schimb

#23
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Vorbind de wrestling ... ar avea sanse ... cam 25% din sansele lui Santino Marella.

Cred ca am fost generos. Cred ca daca nu esti 100% made in usa nu prea ai ce cauta pe acolo. Khali, Rey Misterio, Konan, Eddie Guerrera, Chris Benoit, fratii Hart ... outsideri. Nu au facut mare lucru, O perioada mica de glorie si apoi istorie (la mine in cap) :)

Edited by Alucard, 14 November 2017 - 18:51.


#24
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

 Naijax, on 14 noiembrie 2017 - 18:19, said:

Fizica zici
De Adrian Bejan ai auzit?
Dar Alexandru Proca?

Avem foarte multi romani de geniu care sunt complet necunoscuti pentru populime nefiind promovati
In schimb vrem sa promovam wrestling-ul
Poftim cultura
Adrian bejan. Trait in statele unite. Crezi ca daca traia in Romania mai aminteau aia de el?
Ok partial ai dreptate. Avem si genii. Dar nu investeste nimeni in asa ceva. In tara ca in alte parti....
Altfel eu vorbeam despre wrestling si nu vorbeam la genul sa ocupam toate emisiunile cu wrestling. Vorbeam la genul "ceva in plus pe care l-am putea face". Si asa si daca am promova la tv geniile de care zici crezi ca le-am putea promova toata ziua? E nevoie si de emisiuni pentru prostime. Si intre "acces direct" si wrestling cred ca aleg wrestlingul.

 Alucard, on 14 noiembrie 2017 - 18:45, said:

Vorbind de wrestling ... ar avea sanse ... cam 25% din sansele lui Santino Marella.

Cred ca am fost generos. Cred ca daca nu esti 100% made in usa nu prea ai ce cauta pe acolo. Khali, Rey Misterio, Konan, Eddie Guerrera, Chris Benoit, fratii Hart ... outsideri. Nu au facut mare lucru, O perioada mica de glorie si apoi istorie (la mine in cap) Posted Image
Santino Marella chiar a fost simpatic cat timp a fost. Asta era si rolul lui, de simpatic. Dupa cum ai observat rolurile sunt impartite acolo. Unii sunt de genul fiorosi gen kane , undertaker , lesnar etc tocmai pentru a potoli setea de actiune a publicului si altii gen Marella , Miz , New Day sunt alesi pentru a aduce show.
Rey Misterio chiar a reprezentat ceva, eddie guerrera la fel. Fratii Hart la fel.
khali a reprezentat doar o ciudatenie buna de adus bani.
Pe Chris Benoit nu prea mi-l amintesc.

 zile_san, on 14 noiembrie 2017 - 18:31, said:

http://esticurios.ro...sti-din-istorie


astia nu au facut wrestling.da au facut altceva in schimb
Majoritatea chestiilor alea le stiam. Ma rog nu inteleg pur si simplu de ce pila aia karpen nu e replicata?
Altfel siteul dat este la fel gen descopera.ro si altele. Am mai stat pe astfel de site-uri. Nu par a fi extrem de vizitate.

Edited by karax, 14 November 2017 - 19:20.


#25
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Daca se gaseste vreun " monstru " local care sa " vanda " de ce nu ? Vreun acromegal de la sat , de 2 metri si 10 , cu palma ca o lopata de zapada ,sigur il remarca vreun promotor si li introduce in circul numit Wresling .

#26
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,990
  • Înscris: 02.02.2008
La NUDE FEMALE WRESTLING m-as uita oricand... daca sunteti amabili sa spuneti cand incep romancele wrestlere antrenamentul.

Edited by zyppster, 14 November 2017 - 20:33.


#27
Hobo

Hobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 10.07.2004

 zile_san, on 14 noiembrie 2017 - 18:31, said:

astia nu au facut wrestling.da au facut altceva in schimb
Jumatate din lista au inventii care erau dezvoltate in paralel de oameni de stiinta din toata lumea. Cine a "terminat" primul sau a patentat ideea e de obicei recunoscut ca inventator. De aia unii iau premii nobel si altii sunt pierduti in istorie. Evident ca exista in istorie cazuri de idei furate, patente nerecunoscute etc. Cum se face ca majoritatea sunt "unii dintre inventatorii a X" si nu "inventatorii irevocabili a X"?
Imi aminteste de Olimpiada internationala de matematica unde romanii iau 10 medalii de aur, dar nu se mentioneaza ca mai sunt inca 15 tari care au luat si ele cate 10 medalii de aur. Sau de manualele de istorie de acum cateva zeci de ani unde romanii au inventat avionul, erau numarul unu la tot si toate.
Sa nu uitam ca exista multe surse care sustin ca avionul lui Coanda nu a zburat niciodata...

#28
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

 karax, on 14 noiembrie 2017 - 18:00, said:

Recunosc ca pana sa imi spui tu nu auzisem de ei (ma rog eu n-am facut liceu la real sau info , si am trait intr-un obscur orasel unde informatia , in afara de tv , nu prea ajungea). Insa nici unul de nivelul gen szilard. Sa zici "bai dar asta a facut ceva in fizica". Sa stii ca toata lumea il cunoaste.
Nu ai auzit de Traian Vuia, Aurel Vlaicu, Henri Coandă, Ion Cantacuzino, Petrache Poenaru, Ana Aslan, Nicolae Paulescu, etc., etc. Posted Image Posted Image , dar în amărâtul tău de oraş ai auzit de unguri, bulgari si... wrestling???
Pe bune ? Posted Image

#29
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu-i bai , nu e rau nici sa fii al doilea care inventeaza ceva, practic in acelasi timp cu primul insa diferentele aparand din cauze diverse. Insa de ce nu a aparut la noi si o industrie bazata pe chestiile astea ? Uite pana la edison nu prea se se stia de laborator , el a fost primul care a inventat laboratorul modern. Drept urmare , toate marile minti din sua au inceput folosirea laboratoarelor. Pai de ce nu vezi la noi oameni de afaceri sa se bata , si nu altceva, sa sponsorizeze hyper cdrom-ul ala?

In rest fie si daca e vorba de vreun "monstru" si tot e bine, hai naibii sa promovam ceva odata. Alte tari promoveaza te miri ce chestii insignifiante pentru care fac promovare intensa si noi....

 Peter Blood, on 15 noiembrie 2017 - 08:24, said:

Nu ai auzit de Traian Vuia, Aurel Vlaicu, Henri Coandă, Ion Cantacuzino, Petrache Poenaru, Ana Aslan, Nicolae Paulescu, etc., etc. Posted Image Posted Image , dar în amărâtul tău de oraş ai auzit de unguri, bulgari si... wrestling???
Pe bune ? Posted Image
Pe TNT , pe vremea cand erau monday nitro wars nu cred ca se promovau chestiile alea :)
Cat despre televiziunile romanesti...n-am vazut decat recent sa o dea asa cu nationalismul. Pana mai acum ceva ani urlau teveurile de manele si alte show-uri de proasta calitate. Noroc ca astea gen " Romania , jos palaria", "Ce spun romanii", "vocea Romaniei" etc etc sunt mai decente. Eu in timpul liceului am prins prea "civilizatul" Ciao Darwin.

#30
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Chris Benoit e ala care a intrat in depresie, si-a omorat nevasta, copilul si apoi s-a sinucis...

#31
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,085
  • Înscris: 07.11.2006
Wrestlingul in materie de sport este ca maneaua in materie de muzica.
Adica un fals plictisitor da capo al fine.
Eu cred ca cei care admira,vizioneaza sau urmaresc wrestlingul sunt persoanele cu grad redus de educatie si/sau labile psihic.Nu cred ca un om normal poate cadea in extaz orgasmic,asa cum se intampla in arene, vazand un spectacol grotesc de pantomima.

#32
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Pai ce iti place mai mult spectacolul numit rugby? Chiar ieri am vazut ceva rugby si ce sa vad...niste unii care se impungeau ca berbecii, unii cu nasurile sparte de le siroia sangele , pai care e mai manea? Wrestlingul care are anumite norme sau rugby? Ce inveti din rugby?

#33
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,257
  • Înscris: 13.03.2017

 karax, on 15 noiembrie 2017 - 12:45, said:

Pai ce iti place mai mult spectacolul numit rugby? Chiar ieri am vazut ceva rugby si ce sa vad...niste unii care se impungeau ca berbecii, unii cu nasurile sparte de le siroia sangele , pai care e mai manea? Wrestlingul care are anumite norme sau rugby? Ce inveti din rugby?

Jesus fucking Christ Posted Image
Se vede treaba ca nu stii absolut nimic despre rugby Posted Image
Ca fapt divers – Echipa nationala de rugby a Romaniei a participat la absolut toate turneele finale Rugby World Cup inca de la primul turneu de acest gen.
Se spune despre rugby ca este un sport pentru huligani practicat de gentlemens si este cat se poate de adevarat.

#34
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Unde naibii vezi tu gentlemeni? Numai gentlemeni nu sunt aia in terenul ala de rugby

Mda cu diferenta ca world cup rugby nu e tocmai turneul celor 6 natiuni....

#35
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,257
  • Înscris: 13.03.2017

 karax, on 15 noiembrie 2017 - 14:23, said:

Unde naibii vezi tu gentlemeni? Numai gentlemeni nu sunt aia in terenul ala de rugby
Mda cu diferenta ca world cup rugby nu e tocmai turneul celor 6 natiuni....

Pfai Posted Image
No ofense dar esti complet pe langa subiect
Romania participa la Cupa Europeană a Națiunilor  care este cea mai importantă competiție de rugby din Europa iar baietii nostri sunt pe locul 2 general la numarul de trofee castigate.
Turneul celor 6 natiuni (fost al celor 4 transformat in 5 natiuni iar acum 6) este cu totul altceva
Cu tot respectul – ramai la wrestling te rog frumos Posted Image

#36
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Sa ma anunti cand Romania o sa bata Franta sau pe maurii aia ....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate