Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Recomandare auto nou 11k euro

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmirciu88, on 18 noiembrie 2017 - 19:26, said:

Oferte de skoda  am primit o Fabia anemica de vreo 75cp , si inrudit oarecum, seat toledo 95 cp dar mi se pare moartea pasiunii.
Ai mers cu Toledo ala de 95CP de zici moartea pasiunii? Parca ziceai ca vrei masina pentru oras...
Are motor 1.0 TSI, poate fi comandat si cu 110 CP, 6 trepte

#92
florinppv

florinppv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2010

View Postgabrieln2016, on 17 noiembrie 2017 - 20:35, said:

Vezi ca si Ford are o promotie speciala FORD BLACK FRIDAY.
Poti sa-ti iei un Focus Trend in 5 usi cu motorul de 1.0 si 125 CP cu o reducere de 4700 euro, sau cel putin asa se lauda ei. Eu am primit informatia prin mesaj de la ei.

http://www.fordorade...25-hp-1335.html

#93
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Ca intrebai de consum, o Kia de 1,4 aspirat iti ia in oras cam 9-10l in functie de ora la care circuli. Altfel, daca poti face saltul de la 1,4 aspirat la 1,0T, ai avantaj la cum se misca masina, are cuplu mai jos si mult mai mare. Dezavantaj e ca e mai scumpa...

#94
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,297
  • Înscris: 16.08.2016
Văzusem oferta la Kia rio cu reducere de 1500 euro

Edited by MicroEdge, 29 November 2017 - 07:40.


#95
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostMicroEdge, on 29 noiembrie 2017 - 07:40, said:

Văzusem oferta la Kia rio cu reducere de 1500 euro

M-am uitat si eu la kia dus de aia 7 ani garantie. Nu mi s-a parut ca se inghesuie cu preturi prea mici. Nici cu discounturi.

#96
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,297
  • Înscris: 16.08.2016
Denki trimite mail la dealer. Tu trebuie sa vânezi ofertele acum. Stabilești ce tip de mașină vrei și verifici dealerii sa vezi ce oferte au

Edited by MicroEdge, 30 November 2017 - 09:50.


#97
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostMicroEdge, on 30 noiembrie 2017 - 09:48, said:

Denki trimite mail la dealer. Tu trebuie sa vânezi ofertele acum. Stabilești ce tip de mașină vrei și verifici dealerii sa vezi ce oferte au

Cam asta fac. Ce am observat e ca se invart toate cam pe acolo, plus minus. La VW cred ca au vanzari bune, nu da nimeni pe spate cand vede un potential client. Par cu sacii in caruta, relaxare maxima.

#98
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
Pe degeaba comunici cu dealerii doar pe mail.

Cu o vizita la ei, poti rezolva mult mai multe. Una e ce se discuta telefonic sau pe mail, alta e fata in fata.

#99
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostVladCatalin, on 30 noiembrie 2017 - 13:59, said:

Pe degeaba comunici cu dealerii doar pe mail.

Cu o vizita la ei, poti rezolva mult mai multe. Una e ce se discuta telefonic sau pe mail, alta e fata in fata.

Confirm, la mail raspund dupa o luna sau deloc, dupa caz. Cu o vizita la ei te alegi cu mai mult decat nimic, dar ncidecum cu vreo oferta de ultima ora sau nu stiu ce discount. Cel putin in tm. Par toti cu planul facut demult.

#100
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
La Kia nu stiu daca poti scoate discounturi semnificative. Deja au cel mai mic pret la o compacta actuala, nu model vechi. O sa apara Ceed nou in 2018, dar mie personal Ceed2 imi place tare mult ca forma

#101
mirciu88

mirciu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.02.2013
Cu intarziere ma intorc sa dau un final topicului : am luat Kia Ceed Best 1.4-100cp , 11.600e, cu un pachet f ok de dotari . Nimic revolutionar dar nimic lipsa , din gama de dotari standard actuale.
F multumit pana acum.
Ca si consum , fiind in rodaj, ia 9 in oras si 7 afara.

Multumiri pt sfaturi,
Over and out Posted Image

Edited by mirciu88, 20 January 2018 - 23:19.


#102
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postmirciu88, on 20 ianuarie 2018 - 23:18, said:

Cu intarziere ma intorc sa dau un final topicului : am luat Kia Ceed Best 1.4-100cp , 11.600e, cu un pachet f ok de dotari . Nimic revolutionar dar nimic lipsa , din gama de dotari standard actuale.
F multumit pana acum.
Ca si consum , fiind in rodaj, ia 9 in oras si 7 afara.

Multumiri pt sfaturi,
Over and out Posted Image

Cu Rabla?

#103
mirciu88

mirciu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.02.2013
Nu, fara rabla. Au avut , si cred ca mai au si acum, o campanie de discount f buna pentru aceasta versiune.

#104
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,155
  • Înscris: 08.12.2008
Ciudat de ieftin. Dar felicitări ! Ai luat-o la un preț f bun. Bănuiesc că e varianta de baza.

#105
Dan_

Dan_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.05.2003
E varianta de echipare best. Inseamna ca ai obtinut 260E discount suplimentar fata de preturile de pe site. E f bun discountul tinand cong ca atunci cand am vrut sa cumpar eu anul trecut nu lasau nici 100E.

#106
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,297
  • Înscris: 16.08.2016
Sunt discount uri bune deoarece in martie se lansează noul ceed

#107
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
M-am uitat la varianta best. Mie nu mi se pare dotarea grozava. Cam tot ce ma interesa e la optional sau nu se poate pune.
In rest, cei 7 ani garantie, marketing sau nu, sunt principalul argument. Unul serios, intr-adevar.

#108
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Pai nu prea are cum sa fie grozava, ca e de baza :D

Dar dotarile mi se par ok-ish pentru o varianta de baza. La banii aia oricum nu iei o compacta mai bine dotata.

Adica ai proiectoare, monitorizare presiune anvelope, oglinzi electrice incalzite, computer bord, cotiera, comenzi pe volan, 6 difuzoare, suspensii multilink, frana pe disc si pe spate, 6 airbaguri, mp3, aer conditionat. Nu e varf in materie de dotari, dar nici slab. La banii aia unii iti vind 4 roti sau nici atat :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate