Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

"Uite domn'e ca se poate!"

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9 replies to this topic

#1
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010
Acum ceva vreme pentru aria "Astrologie si Paranoramal" a fost numit moderator _-_
Aria era un dezastru, numai mistouri (mai ceva ca pe Fun) si denigrare voalata sau directa la adresa celor ce mai indrazneau sa scrie ceva specific domeniilor incluse in arie (era practic un linsaj virtual).
Treptat moderatorul a reusit sa redea ariei statutul necesar astfel incat au aparut din nou, dupa foarte multi ani, oameni care chiar au ceva de spus si pot spune, poate inca timid dar au aparut intrucat mediul e propice asa cum e potrivit a fi.
Felicitari moderatorului!

Acuma, tocmai am trecut pe la aria religioasa; distractie mare, misto cat cuprinde (de exemplu aici), exact asa cum era candva pe aria "Astrolologie si Paranormal".
Deci, topicul acesta nu e deschis intru a fi acuzati moderatorii de pe aria religioasa,..., e deschis intru a atrage atentia catre o moderare prin care unei arii a forumului i se poate reda statutul pentru care exista.

De exemplu pe sectiunea forumului dedicata stiintei, adeptii acesteia au pretentia sa se discute in spiritul metodei si axiomelor stiintifice; daca se aplica asta pe aria "Spiritualitate si Religie", atunci acolo e potrivit sa se sustina conformarea, vulgului in domeniu, la dialog conform metodei si dogmei in cauza.
Ok, nu o sa fim absurzi, dar cel putin dezbaterile sa fie argumentate cu altceva decat mistouri si ridiculizarea celor interesati real de domeniu.

Nu sunt credincios si recunosc, am avut de-a lungul timpului unele interventii nepotrivite pe aria "Spiritualitate si Religie".

Edited by altnume, 11 November 2017 - 04:18.


#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View Postaltnume, on 11 noiembrie 2017 - 04:01, said:

Nu sunt credincios si recunosc, am avut de-a lungul timpului unele interventii nepotrivite pe aria "Spiritualitate si Religie".

pai vezi cum e situatia, notezi ca este o situatie mai speciala pe acea arie, notezi ca fiecare e in legea lui, ai vrea sa fie ca pe alte arii pe care le consideri acum ok, insa esti constient ca de fapt participi cu exact acele interventii care aduc aria in acea stare acuzata.

pai forumul nu este nimeni altcineva decat voi toti la un loc. voi creati situatiile bune si mai putin bune, moderatorii sunt doar persoane ce incearca sa va ghideze in tot acest demers si sa va ajute sa aveti acea arie ok pe care o doriti de fapt.

doar ca fiecare vede acel ok in mod diferit. unii vad o relaxare totala, altii vad o constrangere mai temeinica, altii vad doar o prezenta vremelnica. mereu vor fi nemultumiti, insa secretul este ca voi toti sa constientizati ca puteti avea ceva de calitate, daca puneti si voi umarul la treaba.

#3
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Oho, pai ce ceri tu colegu", a fost dezbătut și răsdezbatut".
Eu ca sa ma menajez, vazind putina putincioșenie spre moderare a unor ari, din motive de specific mai altfel, am ales să mă moderez eu pe mine și sa nu interacționez acolo unde pot sa fiu prins în clinci.


#4
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Aria de stiinta e simplu ca poti venii cu dovezi la majoritatea subiectelor.Pe aria de religie, e diferit, credintele oamenilor sint diferite..

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postaltnume, on 11 noiembrie 2017 - 04:01, said:

De exemplu pe sectiunea forumului dedicata stiintei, adeptii acesteia au pretentia sa se discute in spiritul metodei si axiomelor stiintifice; daca se aplica asta pe aria "Spiritualitate si Religie", atunci acolo e potrivit sa se sustina conformarea, vulgului in domeniu, la dialog conform metodei si dogmei in cauza.
Ok, nu o sa fim absurzi, dar cel putin dezbaterile sa fie argumentate cu altceva decat mistouri si ridiculizarea celor interesati real de domeniu.

Cu ce crezi ca poti sa argumentezi in discutia cu un fanatic religios?  Doar cu citate din Sfanta Scriptura...

#6
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View PostDany_Darke, on 11 noiembrie 2017 - 06:48, said:


pai forumul nu este nimeni altcineva decat voi toti la un loc.

'Noi' toti la un loc, nu doar'voi'.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcrisstonne, on 11 noiembrie 2017 - 07:16, said:

Oho, pai ce ceri tu colegu", a fost dezbătut și răsdezbatut".
Eu ca sa ma menajez, vazind putina putincioșenie spre moderare a unor ari, din motive de specific mai altfel, am ales să mă moderez eu pe mine și sa nu interacționez acolo unde pot sa fiu prins în clinci.
Pe bune?

#8
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

View PostAlexEn, on 11 noiembrie 2017 - 08:49, said:


'Noi' toti la un loc, nu doar'voi'.

poate nu ai observat formularea colegului, el a separat din start in 2 parti. raspunsul meu a fost exact pe acel separeu, insa fara a exclude si pe ceilalti "voi"

#9
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ce pe bune ?!
Nu ai postat niciodată de pe telefon ?! :lol:

#10
68x95

68x95

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 16.10.2017
Problema e ca pe religie nu se stie cine trolleaza: unul care crede in prieteni imaginari sau ceilalti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate