Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Achizitie auto compact nou 13-14 K Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postionutz_joe2009, on 05 noiembrie 2017 - 22:06, said:

Or fi bune pe la francezi sau pe drumuri foarte bune
Asta e si parerea mea. frantuzestile sunt bune in Franta. italienele sunt bune in Italia, japonezele sunt bune in Japonia.

#20
popadrian87

popadrian87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.04.2016
O sa ma duc sa vad si NOUL i30 la Colina, 1.4 100CP 5DR, CLASSIC, OFERTA TICHET Hyundai - 12,715 €
de asta ce parere aveti?

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Eu am o parere buna de coreene insa i30 la pret de Golf nuprea merita.
Uita-te pe piata second sa vezi cat de tare scade pretul la i30 si ce bine se pastreaza pretul la Golf.

Edited by Kroghy, 05 November 2017 - 23:30.


#22
popadrian87

popadrian87

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.04.2016
nu cred ca gasesc Golf 7 nou chiar si chel cu mai putin de 14000 euro avand in vedere ca programul rabla nu se stie daca si cand va reincepe.

#23
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View PostKroghy, on 05 noiembrie 2017 - 23:12, said:


Asta e si parerea mea. frantuzestile sunt bune in Franta. italienele sunt bune in Italia, japonezele sunt bune in Japonia.
Iar in Romania Dacia, țara unde VW e considerată marcă de lux... lol

#24
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Asa este, in Romania cea mai buna marca e Dacia, drept dovada e numarul 1 la vanzari.
Cine vrea sa ramana roman autentic cu caciula de oaie atunci musai Dacia.
Cine vrea sa fie european atunci sa se intereseze care e cea mai vanduta marca din Europa.

Edited by Kroghy, 05 November 2017 - 23:41.


#25
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
E anostă cea mai bine vândută mașină în Europa. Are tot atâta personalitate ca o cutie de pantofi fără pantofi. Și pe deasupra mai sunt și nesimțiți, au vândut atâtea pe diesel care nu respectă normele tehnice și nici măcar nu se sinchisesc să ofere anumite bonusuri păgubiților. În SUA e altă situația.
Dar asta e altă discuție.

#26
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
O fi anosta, n-o fi, chestia e ca VW a vandut in Europa 493 de mii de unitati Golf.Pe doi e Clio cu 315 mii, pe trei e Polo cu 308 mii unitati.Primele 3 pozitii pe anul 2016. Se pare ca anul asta vor avea vanzari ceva mai mari  pe Golf.Adevarul cam asta este, Golf sta bine la vanzari, mare diferenta intre locul 1 si 2.

Edited by ionutz_joe2009, 06 November 2017 - 00:56.


#27
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Si cu ce ma incalzeste pe mine asta? Celalalt exemplu e la fel de relevant: Clio. Alta petarda, macar asta e la un pret pe masura ei. Majoritatea nu se prind ca grosul vanzarilor de Golf se fac cel putin in Germania la firme si nu la privat unde daca ai lobby eficient vinzi si castraveti pe post de pompa de desfundat VW, pardon WC.

Este clasa compacta, cea mai cautata, unde sunt destule alte modele care tin pasul bine la pret bun si dotari (inclusiv motorizare) nu de putine ori superioare la acelasi nivel de pret.

Pe mine nu asta ma deranjeaza, ca are succes. Foarte bine, si la mai mare. Prost e ala care da, nu ala care cere.

Dar sa fie trasi la raspundere pentru rahatul de Dieselgate si in Europa, nu sa se ascunda dupa mamitica Merkel si gasca. Nu ai ce sa ii faci, corporatiile au alt tratament in fata legii.

#28
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
iar incepeti cu versus? alt topic stricat de impatimiti? alt topic balacarit de participantii la postari viteza? este vreun topic in care sa fi scris vreodata la subiect si sa ajutati omul?

#29
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Diferenta reala intre masini se vede dupa 6-8 ani de exploatare si peste 100000 km rulati. Atunci se vede calitatea asamblarii, calitatea materialelor, calitatea fabricatiei si de ce a fost mai scumpa / ieftina la cumparare. Unele zdrangane peste tot, pline de greieri, etc. iar altele inca stau foarte bine la orice capitol si nu-ti fac viata la volan un calvar.

#30
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu m-as uita si la un Fiat Tipo nou in gama asta de pret.

#31
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postizometric, on 06 noiembrie 2017 - 07:21, said:

Eu m-as uita si la un Fiat Tipo nou in gama asta de pret.
La asta m-as uita si eu, chiar daca unii ar stramba din nas ca e FIAT.

#32
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postpopadrian87, on 05 noiembrie 2017 - 21:15, said:

Am fost personal la radacini si mi au spus sa nu ma mai gandesc la programul rabla fiindca nu mai sunt fonduri.

Nu stiu cum primesc altii oferte atat de bune...poate ca sunt mai talentati la negociere...am uitat sa mentionez ca pe astra mi-au mai pus si jante aliaj 190 eur..

Unde e golful ala la 11_12 mii cu rabla ca maine ma duc sa il iau cu 13-14 000 fara rabla....

Ai o gramada de variante la 14000 fara Rabla la golf. Vezi care mai au oferta aia untold.

View Postpopadrian87, on 05 noiembrie 2017 - 21:15, said:

Am fost personal la radacini si mi au spus sa nu ma mai gandesc la programul rabla fiindca nu mai sunt fonduri.

Nu stiu cum primesc altii oferte atat de bune...poate ca sunt mai talentati la negociere...am uitat sa mentionez ca pe astra mi-au mai pus si jante aliaj 190 eur..

Unde e golful ala la 11_12 mii cu rabla ca maine ma duc sa il iau cu 13-14 000 fara rabla....

Astra aia o dadeau cu 10850 cu tva si Rabla si tie ti-o da cu 13400?! Nu sunt mai talentati la negociere, au urmarit preturile.

#33
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postcodesmm, on 06 noiembrie 2017 - 07:13, said:

Diferenta reala intre masini se vede dupa 6-8 ani de exploatare si peste 100000 km rulati. Atunci se vede calitatea asamblarii, calitatea materialelor, calitatea fabricatiei si de ce a fost mai scumpa / ieftina la cumparare. Unele zdrangane peste tot, pline de greieri, etc. iar altele inca stau foarte bine la orice capitol si nu-ti fac viata la volan un calvar.
Asa am observat si eu.

#34
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostLeopardSurd, on 06 noiembrie 2017 - 07:28, said:


La asta m-as uita si eu, chiar daca unii ar stramba din nas ca e Fiat.

M-am uitat eu. Mi s-a parut faina masina (atentie, modelul hatch, nu lowcostul sedan), tragea bine, motor de 1,4, cam gurmand in oras, pozitie mai inalta. Ce nu mi-a placut? Fiind masina destinata sotiei, exclusiv in oras, nu consumul de 10% m-a descurajat, ci notele mizerabile primite la protectia copiilor si faptul ca mult laudata protectie la accident nu s-a activat decat pe autostrada, niciodata in oras la viteze de sub 20-30km la ora, adica exact unde era cazul.


View Postpopadrian87, on 05 noiembrie 2017 - 23:33, said:

nu cred ca gasesc Golf 7 nou chiar si chel cu mai putin de 14000 euro avand in vedere ca programul rabla nu se stie daca si cand va reincepe.

Daca nu te descurci, iti dau si dealer si vorbesc cu ei sa iti dea oferta.

#35
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Nicodata la o masina de test drive nu te uiti la consum.

#36
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postizometric, on 06 noiembrie 2017 - 07:51, said:

Nicodata la o masina de test drive nu te uiti la consum.

Consumul mi l-a specificat dealerul. Atat mi-a spus ca mananca in oras masina.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate