Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

La Bucuresti O studentă cu văl islamic acuză că a fost dată afară de la curs. Profesor:Eu nu afișez pe catedră șiruri de icoane și cădelnita

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
832 replies to this topic

#91
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Luati o pauza... momentan statul roman e oficial multiculti  asumat prin tratate si conventii europene.
Cand l-om scoate pe Vlad Tepes de la naftalina, discutam.  In rest e ipocrizie, sa punem mana pe palos, in bucatarie, impotriva musulmanilor care au luat cu asalt aceasta tara.

Cand o iesi public Iohannis si o zice "Bai nene, noi nu mai primim niciun refugiat din zona musulmana, in tara, frate, ca umbla cu shalurile la vedere..." atunci, da, putem umple blogurile de opinii contrare manifestarii religiei la vedere.

Edited by rosix, 05 November 2017 - 09:52.


#92
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View PostAL_DRAGON, on 05 noiembrie 2017 - 09:42, said:

Și de asta e bine că n-ai tu puterea asta.
După cum ziceam, sunteți pe cale de extincție cu tot cu prostiile voastre.

Terminati ma cu aiurelile astea "mvaaai, discriminare.. mvaaaai, comunistilor rai care sunteti voi comunisti".

Nu ai ce cauta cu simboluri religioase de nici o natura in spatiul public. Statul trebuie sa fie neutru din punctul asta de vedere. Ba mai nou vad ca si in cadrul companiilor private ti se poate impune sa-ti lasi baticu', crucea si hijabu' acasa.

Decizie de la CJUE.

Deci iote ca fosilele rezista..

Edited by Alecsandru010, 05 November 2017 - 09:50.


#93
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View Postcris_ncs, on 05 noiembrie 2017 - 09:47, said:

E adevarat ce spui tu, cu mentiunea ca alti studenti de alte religii nu isi afiseaza portul lor, precum musu.
Tine de bun simt, si asa cum spunea @fansat, in tarile medievale musulmane, ESTI OBLIGAT, ca femeie, sa porti batic.
Apropo de bun simț, faptul că profesorul respectiv a ales să își exprime părerea în modul în care a făcut-o în loc să încerce să comunice precum un om inteligent ( ce pretinde că ar fi ), arată clar nivelul la care sistemul educațional este în România.
Ce să te mai miri de oameni, când nici profesorii universitari nu mai știu să se comporte într-un mod adecvat și care să denote un anumit nivel de intelect.

RUȘINE VOUĂ care nu știți să respectați oamenii cu care veniți în contact și vă dați intelectuali.
Sunteți mai jos decât coada vacii.

Edited by AL_DRAGON, 05 November 2017 - 09:51.


#94
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostThinkAbout, on 05 noiembrie 2017 - 09:45, said:


juma din lumea araba vorbeste franceza[statele din maghreb] stiu e greu de tolerat
restul cu cateva exceptii vorbesc engleza.

'Jumaua' de care e vorbesti e prin Liban si Algeria, la fel de 'bine' vorbita ca Nigerienii engleza.

#95
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostAL_DRAGON, on 05 noiembrie 2017 - 08:40, said:

Nici eu nu sunt cu musulmanii, dar fiecare are dreptul să poarte ce haine vrea.
Trăiesc într-un oraș care este de asemenea centru universitar și văd zilnic studenți care poartă veșminte musulmane.
Ce treabă are asta cu cât învață și ce știu ?
Trebuie să fii imbecil ca și profesor să te iei de așa ceva.
Pai si daca vine unul cu cagula la examen, cum il identifici sa stii cine e?

Edited by ccdsah, 05 November 2017 - 09:51.


#96
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postleogoto, on 05 noiembrie 2017 - 09:49, said:

textila din al doilea caz te las pe dumnitale sa ne descrii eshaustiv care e semnificatia, daca are sau nu implicit sensul ca cei din jur sunt necredinciosi si impuri si murdaresc pe purtatoare.
cre` ca textila are pentru fiecare minte o semnificatie
pentru mintea dumitale are o semnificatie identica cu cea a unui imam extremist hard core
dar nu-mi bat capul de ce este identica

View Postcris_ncs, on 05 noiembrie 2017 - 09:50, said:

'Jumaua' de care e vorbesti e prin Liban si Algeria, la fel de 'bine' vorbita ca Nigerienii engleza.
in Algeria, Maroc si Tunis e limba oficiala franceza
La fel si in Liban alaturi de engleza
In Iraq, de unde veneau alea cu hijabu, engleza are traditie din timpurile coloniale

Edited by ThinkAbout, 05 November 2017 - 09:53.


#97
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View PostThinkAbout, on 05 noiembrie 2017 - 09:51, said:

cre` ca textila are pentru fiecare minte o semnificatie
pentru mintea dumitale are o semnificatie identica cu cea a unui imam extremnist hard core
dar nu-mi bat capul de ce este identica
dar vai, nu ataca persoana, mai bine ne zici cu citate, ghilimele, care e semnificatia corecta si de ce e obligatorie.

Edited by leogoto, 05 November 2017 - 09:54.


#98
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View PostAlecsandru010, on 05 noiembrie 2017 - 09:50, said:


Deci iote ca fosilele rezista..

Deocamdată.
Dar nu-ți face griji, deja vi s-a făcut locul la muzeu.
Urmează doar să-l ocupați, în curând....;)

#99
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008

View PostThinkAbout, on 05 noiembrie 2017 - 09:32, said:

in cazul asta dupa logica dumitale si a altora daca o maica vrea sa se duca la facultate nu poate
pentru ca textila
brrrr ce lume domne!

Nu vezi diferenta intre un calugar / maica si o persoana laica? Corectitudinea politica a prins foarte bine la tine.

Daca tu crezi ca asta e buna,(corectitudinea politica) altii spun ca e spalare pe creier. Eu as spune doar ca e aderarea la unele idei propagate de sus (in scopuri manipulatoare) fara a le trece prin filtrul ratiunii proprii; la inceputul anilor 90 se spunea: "oameni de bine".

Nici rosix nu e mai departe, dar poate ca e foarte bine asa. Eu am ce invata de la domniile voastre.

#100
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View Postrosix, on 05 noiembrie 2017 - 09:50, said:

Luati o pauza... momentan statul roman e oficial multiculti  asumat prin tratate si conventii europene.
ala cu rosu e cuvantul cheie.
europene.
care nu mai vrea sa fie european, e lumea larga.

#101
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postleogoto, on 05 noiembrie 2017 - 09:54, said:

dar vai, nu ataca persoana, mai bine ne zici cu citate, ghilimele, care e semnificatia corecta si de ce e obligatorie.
semnificatia corecta am mentionat-o mai sus
la 50 grade daca te bate soarele in cap iti afecteaza sanatatea
ca unul mai smecher a transformat-o in semnificatie religioasa iar altii au luat-o de buna e alta poveste

Edited by ThinkAbout, 05 November 2017 - 09:56.


#102
AL_DRAGON

AL_DRAGON

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 06.09.2017

View Postccdsah, on 05 noiembrie 2017 - 09:50, said:

Pai si daca vine unul cu cagula la examen, cum il identifici sa stii cine e?
Cagula este îmbrăcăminte ?
Nu mai spune.

După amprenta degetului, de exemplu.

#103
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View PostThinkAbout, on 05 noiembrie 2017 - 09:56, said:

semnificatia corecta am mentionat-o mai sus
la 50 grade daca te bate soarele in cap iti afecteaza sanatatea
ca unul mai smecher a transformat-o in semnificatie religioasa iar altii au luat-o de buna e alta poveste
care, mai smecher.
unde. cu citate, ghilimele.
stiu ca ai ghilimele pe tastatura.
citate, ai?

#104
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvladutgm, on 05 noiembrie 2017 - 09:54, said:


Nu vezi diferenta intre un calugar / maica si o persoana laica? Corectitudinea politica a prins foarte bine la tine.

Daca tu crezi ca asta e buna,(corectitudinea politica) altii spun ca e spalare pe creier. Eu as spune doar ca e aderarea la unele idei propagate de sus (in scopuri manipulatoare) fara a le trece prin filtrul ratiunii proprii; la inceputul anilor 90 se spunea: "oameni de bine".

Nici rosix nu e mai departe, dar poate ca e foarte bine asa. Eu am ce invata de la domniile voastre.
alternativa la corectitudinea politica e sa te tunda militia pe strada
nu multumesc
insa corectitudinea politica are niste limite
stabilite de lege
oh yes

View Postleogoto, on 05 noiembrie 2017 - 09:57, said:

care, mai smecher.
unde. cu citate, ghilimele.
stiu ca ai ghilimele pe tastatura.
citate, ai?
moha e smecheru da` intram off topic si o discutie despre teologie nu-si are rostul pe topicul asta
una despre legea din Romania este bine venita
ce zici, ai un citat dintr-o lege care sa justifice comportamentul profesorului?

#105
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View PostAL_DRAGON, on 05 noiembrie 2017 - 09:57, said:


Cagula este Ăźmbrăcăminte ?
Nu mai spune.

După amprenta degetului, de exemplu.

Ok, daca zici ceva de musu, ii discriminezi, dar cand femeile lor vin imbracate ca teutonii se numeste mostenire culturala...


#106
leogoto

leogoto

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,001
  • Înscris: 01.12.2010

View PostThinkAbout, on 05 noiembrie 2017 - 09:59, said:

ce zici, ai un citat dintr-o lege care sa justifice comportamentul profesorului?
"se sancționează contravențional orice comportament pe criteriu de rasă, naționalitate, etnie, limbă, religie, categorie socială, convingeri, gen, orientare sexuală, apartenență la o categorie defavorizată, vârstă, handicap, statut de refugiat ori azilant sau orice alt criteriu care duce la crearea unui cadru intimidant, ostil, degradant ori ofensiv."
pe mine, ca si pe dom profesor, si nu numai, comportamentul ostentativ cu textila musulmana mi se pare intimidant, si extraordinar de ostil si ofensiv.
suntem mai gingasi, ce poti face.

Edited by leogoto, 05 November 2017 - 10:03.


#107
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,762
  • Înscris: 06.08.2004

View Postleogoto, on 05 noiembrie 2017 - 09:49, said:

sigur ca poate, cat timp nu are un comportament vadit ostil si diferentiant la adresa restului de omuletzi din facultate inclusiv prin tinuta textila.
textila din primul caz cica e sa ocroteasca pe purtatoare de omuletzii impuri si necredinciosi din jur, si de fapt nu are nici un suport "legal" in quran, e ceva care cand este, cand nu este, dupe cum se pune textila, pardon pata.
textila din al doilea caz te las pe dumnitale sa ne descrii eshaustiv care e semnificatia, daca are sau nu implicit sensul ca cei din jur sunt necredinciosi si impuri si murdaresc pe purtatoare.
Asta e ca si cum ai spune ca esti agresat de ostilitatea maicutelor de manastire pe care le-ai vedea, ca motivele sunt aceleasi.

#108
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postleogoto, on 05 noiembrie 2017 - 10:02, said:

"se sancționează contravențional orice comportament pe criteriu de rasă, naționalitate, etnie, limbă, religie, categorie socială, convingeri, gen, orientare sexuală, apartenență la o categorie defavorizată, vârstă, handicap, statut de refugiat ori azilant sau orice alt criteriu care duce la crearea unui cadru intimidant, ostil, degradant ori ofensiv."
pe mine, ca si pe dom profesor, si nu numai, comportamentul ostentativ cu textila musulmana mi se pare intimidant, si extraordinar de ostil si ofensiv.
suntem mai gingasi, ce poti face.
si la ce criteriu zici ca te incadrezi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate