Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Gestionar doar in acte

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu intru niciodata pe un forum sa-mi spuna cineva cum sa fac ceva, ceea ce recomand tuturor. Ca-mi poate da cineva o idee sau imi poate deslusi cum functioneaza lumea din jurul meu, este cu totul alta treaba. Suntem fiinte inteligente, gandim....ne putem selecta ce avem nevoie.
....dar suntem pe aria juridica. Da initiatorule, din punct de vedere juridic esti vinovat.

Edited by MembruAnonim, 04 November 2017 - 14:10.


#20
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostMembruAnonim, on 04 noiembrie 2017 - 14:04, said:

Eu nu intru niciodata pe un forum sa-mi spuna cineva cum sa fac ceva, ceea ce recomand tuturor. Ca-mi poate da cineva o idee sau imi poate deslusi cum functioneaza lumea din jurul meu, este cu totul alta treaba. Suntem fiinte inteligente, gandim....ne putem selecta ce avem nevoie.
....dar suntem pe aria juridica. Da initiatorule, din punct de vedere juridic esti vinovat.
De acord cu ce ai scris.

si daca initiatorul a fost obligat sa lucreze astfel(prin neplata salariului, amenintari,etc)...mai e vinovat ?

Edited by gump4, 04 November 2017 - 15:07.


#21
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View Postkonvict18, on 04 noiembrie 2017 - 11:48, said:

Vizitator
Buna ziua ,
Mentionez ca sunt Barman si figurez in acte ca si gestionar. Vanzarea produselor se face o parte la negru si o parte pe casa , problema este ca de receptie si de comanda marfa se ocupa Menageru care ia marfa in acte si o vinde la negru , iar acum este gaura in gestiune.
Inventaru oficial se face o data pe an si cand sunt gauri in gestiune se regleaza din pix ca fapticu sa dea cu scripticu.
Intrebarea mea acuma este avand in vedere ca vreau sa plec pot sa ma acuze pe mine de vreo lipsa din gestiune avand in vedere ca se vinde la negru o parte din marfa si nu se aduce inapoi?
Juridic, e posibil sa ti se impute lipsa din gestiune.Practic, ca sa te forteze sa platesti ar trebui sa apeleze la autoritati si asta ar insemna un control amanuntit, ceea ce avand in vedere practicile lor, nu cred ca isi doresc.

#22
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,354
  • Înscris: 21.04.2005
Initiator , nu ai specificat ce fel de gestiune ai  . Ai spus ca esti esti angajat acolo ca si barman , Ai in primire doar gestiunea barului sau pentru toata unitatea ?  Pentru ca sunt lucruri diferite . Cand intra marfa in gestiunea ta semnezi de primire , facturi , intrari ...etc ?  Cand iese marfa din depozit se face in baza unui act sau se serveste fiecare cum vrea din gestiunea aia ?
Cand te-au numit gestionar ti-au oprit niste bani din salariu , in suma fixa , pentru garantia gestiunii ?

#23
konvict18

konvict18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.08.2008
Gestionar doar pe partea de bar  si da la intrari facturi semnez eu sau colegu din bar si la nir uri la fel .
   Nu imi opresc o suma fixa din salariu o garantie cum e legea gestionarilor .
   Daca as sta angajat nu e o problema dar deja diferenta au lasat o sa fie prea mare si e ca un stres pentru mine si nu ma mai simt confortabil asa si o sa fie ceva tensiune cand o sa imi anunt plecarea.
   Chestie e ca nici un manager nu o sa vrea sa fie numit gestionar si la asa o diferenta nu stiu cine o sa vrea sa preia functia , in mod normal trebuie un coleg de al meu.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate