Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Casa pentru porc si grajd, cu ciment

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
fodur

fodur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 21.07.2010

View Postmyshyk, on 02 noiembrie 2017 - 12:32, said:

Daca ai posibilitatea, fa pardosealile di caramida "rromeasca" arsa bine, pusa pe cant, la fel ca pavele. Rezista mai bine decat betonul la pisalau.
Ok, ma intereseaza ideea , da-mi detalii te rog. Ce fel de caramizi.. puse impreuna cum, batute in pamant?

Ca sa nu fie lunecos, betonul proaspat turnat.. se trece cu matura peste el cumva?

Edit @ Platon: am retinut ca trebuie facut inclinat, multumesc pentru sugestie :)

Edited by fodur, 02 November 2017 - 19:10.


#20
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Lasăl focului de coteț înclinat..si cimentuit..gîndestete si la porcul ala..fă un tarc afară cît mai mare si lasă porcu să si trăiască viata să rîme să se bucure si el de viata asta scurtă pe care o are..

#21
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Exact. Eu din pacate nu sunt in Romania, ca daca as fi, as pune bazele unei fundatii de ajutorare si protectie a porcilor. Porcii au nevoie de conditii, au si ei suflet. Este inadmisibil un astfel de tratament asupra porcilor, au si ei drepturi! Fa-ti tu casa oblica pe deal in jos sa vezi ce bine e sa traiesti in ea!

Am niste propuneri, poate le vede vreunul din ceva partid sa propuna asta:

1. Sa beneficieze de un spatiu de desfasurare suficient de spatios, in special mai mare decat al oamenilor, avand in vedere faptul ca ei au patru picioare si se deplaseaza mai rapid.
2. O centrala termica obligatorie in "casa porcului". O fi el porc, dar nici sa moara de frig iarna.
3. Porcii sa beneficieze de un bazin de inot cu noroi, stropit regulat pentru a le creea conditii optime de imbaiere.
4. In statele civilizate, cine are animale de genul, inclusiv gaini, le lasa sa moara de batranete, iar carnea de pui o cumpara de la magazin, fapt pentru care porcii sa nu mai fie sacrificati. Porcii sa moara de moarte buna.
5. Ar mai fi multe de spus, dar nu imi trec acum prin minte.

IMPORTANT: Propun ca, persoanele ce nu respecta cele scrise mai sus sa fie pedepsiti cu inchisoarea de la 6 luni la 3 ani sau amenda.

Sunteti deacord cu mine?

#22
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
@fodur pentru mortar respecti proportia 3:1 nisip:ciment....nu are nici un fel de importanta de care cumperi...la cel care iti aduce nisipul ii spui pentru ce iti trebuie (tencuit sau beton) si stie el mai bine cu ce sa vinal...spor

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate