Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Reclama falsa si inselatoare Orange Love cu 3 servicii de la 8 euro, in realitate de la 16 euro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#37
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Nu stiu ce vedeti voi, eu vad asa https://www.orange.ro/love/index.html :

"Ia-ți cel mai rapid net prin fibră, cu prețuri de la 8 €/lună, și ai televiziune gratuită". (deci doar internetul e 8 euro).

La internet, primesti gratis televiziunea si "Cu Orange Love, netul inclus în abonamentul tău de mobil se dublează."

Pe cale de consecinta, scrie ca te costa 8 euro internetul, primesti televiziune gratuita si iti dubleaza netul inclus in abonamentul mobil. Deci nu scrie niciunde ca e si un abonament de mobil in cei 8 euro, doar ca iti dubleaza netul din abonament (pe cale de consecinta, trebuie sa ai abonament).

#38
thunderc

thunderc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.10.2017
Scrie chiar si pe prima pagina, am pus si poza in primul post.

Cand intri pe www.orange.ro primul lucru care iti apare mare in fata este Fibra+Mobil+TV de la 8euro/luna

#39
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Da omule, se numeste reclama. Ai fi vrut sa vezi din start un ecran intreg cu toate conditiile?
Daca nu ti-ar da mai departe alte informatii atunci s-ar putea concluziona ca este mincinoasa, pana atunci nu ai dreptate. Ti-au spus si altii in ultimele 3 pagini.
Nu inteleg de ce mai pierzi vremea pe aici in loc sa faci reclamatie la ANPC daca ti se pare ca e ceva in neregula.

#40
tzopinel

tzopinel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 405
  • Înscris: 02.03.2017
E butonul cu condiții chiar sub. E normal să existe un target pentru ofertă (abonații cu mobile Orange) la fel cum un imigrant din Ghana nu se poate abona la Orange România că nu are buletin, deși nu e specificat din prima pe site chestia asta, n-o să poată reclama Orange pentru reclamă mincinoasă. My 2 cents.

#41
thunderc

thunderc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.10.2017
Reclama trebuie sa fie reala... iar cu acel Mobil intre Fibra si TV e cat se poate de falsa. In realitate nimeni nu poate obtine la acel pret acel pachet trio indiferent de conditii.
De ce presupui ca nu s-au facut si reclamatii catre anumite institutii?
Ti-ai pus oare problema ca topicul se vrea a fi un avertisment pentru unii si un indemn catre altii de a reclama asfel de practici?

In cazul in care nu stiai, este ilegal ca intr-o reclama sa spui ceva, ca apoi sa spui altceva ce contrazice reclama undeva pe sub birou in Orange Shop.

Dar poate imi arati un client din Romania care beneficiaza de pachetul trio din reclama cu Fibra+Mobil+TV la 8 euro/luna... daca tot sustii ca reclama e cat se poate de reala.

#42
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,059
  • Înscris: 20.06.2009

View PostAlexEn, on 23 octombrie 2017 - 13:18, said:

(...)
Nu inteleg de ce mai pierzi vremea pe aici (...)
Păi na, pînă face numărul minim de posturi pentru a putea scrie în Poiană sau pe SL, abordează subiecte „serioase” prin alte părți...Posted Image

#43
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postwarchilde, on 23 octombrie 2017 - 12:57, said:

Nu stiu ce vedeti voi, eu vad asa https://www.orange.ro/love/index.html :

"Ia-ți cel mai rapid net prin fibră, cu prețuri de la 8 €/lună, și ai televiziune gratuită". (deci doar internetul e 8 euro).

La internet, primesti gratis televiziunea si "Cu Orange Love, netul inclus în abonamentul tău de mobil se dublează."

Pe cale de consecinta, scrie ca te costa 8 euro internetul, primesti televiziune gratuita si iti dubleaza netul inclus in abonamentul mobil. Deci nu scrie niciunde ca e si un abonament de mobil in cei 8 euro, doar ca iti dubleaza netul din abonament (pe cale de consecinta, trebuie sa ai abonament).

Foarte corect. Omul citește și înțelege doar ce vrea. Spune că ai dublu net inclus în abonamentul de voce. Pe cale de consecință, Orange nu e de vină că nu citim noi decât ce ne convine! Poate un moderator face curățenie pe un topic inutil!Posted Image

#44
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View Postcrislacor, on 23 octombrie 2017 - 13:30, said:

Păi na, pînă face numărul minim de posturi pentru a putea scrie în Poiană sau pe SL, abordează subiecte „serioase” prin alte părți...Posted Image

No, vroiam si eu sa scriu asta in postul meu dar m-am gandit ca as fi rea Posted Image
In alt ordine de idei, am dat acu un raport ca ne racim gura de pomana pe aici.

#45
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Acu' sincer
Cînd am vãzut pe tv reclama, primul imbold a fost sã mã mut la ai cu toate 3 abonamentele....io' te bre cã se poate!
Un rahat...la " o informare mai atentã "...aceeași firmã de la care m-am bucurat cã m-am portat cu greu....

Edited by sarac.lipit, 23 October 2017 - 13:49.


#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthunderc, on 23 octombrie 2017 - 10:37, said:

Eu vad pe materiale ca scrie destul de clar Fibra + Mobil + TV de la 8 euro, deci e inselaciune clara. Daca doreau sa nu fie inselaciune scriau doar Fibra + TV de la 8 euro.
Sau puteau sa spuna asa: ai abonament la mobil de 8 euro? Cu INCA 8 euro  poti avea... Si era toata lumea descurcata si nu mai erau dubii.
Oricum, RCS/RDS e taticul si mamica lor da' asta e alta discutie.

#47
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Reclama induce voit in eroare, ce s-o mai lungim. Iti spune clar ca-ti da fibra+mobil+tv  la 8 Euro. Ce va tot chinuiti cu explicatii? N-are nici macar un * sa-ti scrie cu litere mici "inca 8, fraiere!".

#48
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Poate ai dreptate, poate nu. De cand am vazut reclama, m-am uitat pe site si am vazut clar ca, pe langa cele 2 servicii (tv si net) mai ai nevoie de un abonament de mobil de cel putin 8E ca baza de abonare. Am mai spus intr-un post anterior de o chestie similara a UPC (Horizon GO, la care, pe langa abonament TV digital si analogica ai nevoie si de abonament de internet), care, la fel, nu specifica in reclama, in mod explicit, necesitatea serviciului de internet, dar il au specificat la detalierea serviciilor tv.

Asa si Orange, face reclama la Net+Tv+Mobil cu preturi de la 8E in sus, doar ca la detaliere, unde colegul nostru nu s-a uitat, specifica destul de clar care sunt conditiile promotiei. Eu tind sa cred, dupa ce am citit ce s-a scris pe topic, ca este fel de serviciu de fidelizare a serviciilor la punct fix (atat pentru clientii mai vechi, cat si pentru clientii noi).

Edited by Pololica, 23 October 2017 - 14:37.


#49
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostPololica, on 23 octombrie 2017 - 14:36, said:

Asa si Orange, face reclama la Net+Tv+Mobil cu preturi de la 8E in sus...

In orice minte rationala asta inseamna ca poti avea cele 3 la 8 euro, adica pachetu' de baza. "In sus", din nou, intr-o minte rationala inseamna ca daca vrei canale mai multe sau net cu viteza mai mare, platesti mai mult decat 8 euro, care ii pachetu' de baza. Nu-i prima oara cand Orange face manarii, da' par din ce in ce mai disperati. Pe bune, ce-i cu prosteala asta gen alba-neagra?

#50
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 20.10.2015
Eu am avut 2ab de voce si Dth Family hd si am vrut sa trec la Orange love,am mers intr-un magazin Orange Shop pentru oferta am zis ca vreau cu net 4g ca la noi nu este fibra si a zis ca de poate,asa cum apare si pe site chiar daca unii operatori call center habar nu au de ce se intampla cu oferta asta.Am semnat actele si gata routerul il primesc pe loc.Dar de cei 50gb la comum nu scrie nimic in contract si nici nu imi apare in contul meu sau la cronos cred ca i o problema chiar daca ei zic ca e activ pe contul meu.Platesc Orange Net 4g 12€ redus la 8€+plus 4€ ca am vrut Dth Family hd in continuare si doua de voce 7€ fiecare(trebuie sa ai vocea min 7€/abonament)deci 8+4(Net+Dth)=12€+2 ab voce 7+7=14€ Total 26€ nu stiu daca se poate cu unul de voce dar min 7€.Sper sa va ajute dar aveti grija la cei 50gb si la ce stiu operatori Orange mai nimic.

Edited by dorindorin10, 23 October 2017 - 16:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate