Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Instalator neautorizat și escroc

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Cei care cereți factura și garanție scrisă , aveți idee cu cit crește prețul lucrării?

#56
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
@Masotti

De obicei imi folosesc timpul pentru lucruri care merita..dar fac o exceptie si-ti spun ca nu trebuie sa fii bogat sau tampit la cap(cum sustii in postul tau) ca sa lucrezi cu o persoana/firma autorizata, astfel beneficiind de factura fiscala/bon si automat si de garantie pentru serviciul prestat(ca sa nu mai spun ca este o instalatie sub presiune...).Ca sa nu mai spun ca e si ilegal sa platesti si sa primesti bani "la negru"  in Romania, daca tot dorim sa fim asa corecti.Si pentru a fi si mai corecti, cred ca este ilegal si sa indemnam pe cineva sa faca ceva nelegal,nu?
Numai bine!


Edited by gump4, 22 October 2017 - 20:07.


#57
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Si daca i-ar fi dat bon fiscal ce crezi ca rezolva? Daca ala se face al dracu si refuza sa recunoasca bonul si garantia tot la tribunal ar fi ajuns, unde (cum spun colegii) ar dura ani buni, cheltuielile cu avocatii si actele l-ar costa cat zece lucrari si ar avea sanse destul de mari sa nu rezolve nimic.
Ala ar putea sa spuna oricand: "nu stiu dom'le, eu i-am facut lucrarea cum trebuie, a fost multumit, a semnat, i-am dat bonul, acum ce a facut el intre timp pe acolo si cine i-a gaurit caloriferele, nu stiu". Na, demonstreaza daca poti ca mesterul minte. Viata bate filmul.
N-ai ce mai face daca ala nu vrea sa se inteleaga cu tine. Eventual poti astupa gaurile cu solutii din astea de lipit tevi, poxipol sau cum naiba se mai cheama.

#58
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Nu ai asigurare la casa? Mie un dobitoc mi-a schimbat un robinet la calorifer si cand a dat drumul la caldura mi-a curs in toata casa, am inundat si vecinul de sub mine. Am sunat la asigurari, au venit au facut poze si ne-a despagubit, si pe vecinul afectat.

#59
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Imi pare teribil de rau pentru initiator,dar in anul de gratie 2017 cand absolut toata lumea da tepe in drepata si stanga sa ajunga sa incredinteze o lucrare si materiale unei persoane careia nici macar numele nu-l stie,mi se pare inconstienta.
Iar dupa ce raul a fost facut sa mai si plateasca lucrarea mi se pare....pr...inconstienta crasa.
Iar cei care ii dati sfaturi cu politia si asa mai departe,ganditi-va inca o data.In primul rand ca initiatorul a incurajat munca la negu si evaziunea.In al doilea rand nu poate demonstra nicicum (in justitie) ca totul s-a intamplat asa cum ne-a relatat,pentru ca n-are nici un act intre "meserias" si el.Cireasa de pe tort,o repet, nici macar nu stie cum il cheama:

 kyrcea, on 22 octombrie 2017 - 17:21, said:

Numele lui nu-l cunosc tot ci doar prenumele


#60
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,866
  • Înscris: 20.10.2015

 adisz, on 23 octombrie 2017 - 11:57, said:

Imi pare teribil de rau pentru initiator,dar in anul de gratie 2017 cand absolut toata lumea da tepe in drepata si stanga sa ajunga sa incredinteze o lucrare si materiale unei persoane careia nici macar numele nu-l stie,mi se pare inconstienta.
Iar dupa ce raul a fost facut sa mai si plateasca lucrarea mi se pare....pr...inconstienta crasa.
Iar cei care ii dati sfaturi cu politia si asa mai departe,ganditi-va inca o data.In primul rand ca initiatorul a incurajat munca la negu si evaziunea.In al doilea rand nu poate demonstra nicicum (in justitie) ca totul s-a intamplat asa cum ne-a relatat,pentru ca n-are nici un act intre "meserias" si el.Cireasa de pe tort,o repet, nici macar nu stie cum il cheama:

Nu numai asta, dar sa lasi un strain in casa...?

Sa nu mai vorbim ca e pasibil de amenda grasa pentru ca "reparatia" de la el din casa poate afecta multe lume

#61
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Specifică legea asta ...

#62
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,158
  • Înscris: 15.05.2008
poze cu lucrarewa daca e reala?

#63
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 kyrcea, on 22 octombrie 2017 - 18:07, said:

Imi curge pe la teu de unde a facut legatura cu ppr si pe unde iese apa. In alta parte curge pe la termostat iar in alta parte pe unde le-a gaurit si in alta parte e infundat de tot ppr ca nu curge nimic...

Trai-ti-ar familia ta, n-ai mai revenit cu poze care sa dovedeasca ca nu vorbesti aiurea...

#64
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Hai, inițiator cu pozele... după ce le pui, jurații de pe Softpedia te vor ajuta să-ți recuperezi banii iar eu o să-i premiez cu câte un punct pentru că-s atât de implicați în rezolvarea aspectului juridic al problemei tale.

Edited by althea, 25 October 2017 - 08:56.


#65
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Initiator @kyrcea, trai-ti-ar familia ta...

esti neam de boschetari daca nu vii cu pozele alea cu caloriferul gaurit, pe motiv de montare repartitoare.

S-a umplut Softpedia de boschetari...

Spoiler

Edited by althea, 26 October 2017 - 07:55.
Avertisment


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate