Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Huawei Mate 10/10 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
10294 replies to this topic

#6715
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Ei l am dezactivat chiar în timpul convorbirii. Mai precis am oprit wifi.

#6716
dave_vl

dave_vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 09.12.2006
Și eu îl am din mai și bateria este că în prima zi. Părerea mea că contează și ce aplicații sunt instalate, felul în care este folosit telefonul. Încearcă un reset și instalează pe parcurs aplicațiile mai ciudate și vezi care îți face problemă..

#6717
laurm

laurm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.02.2009
La setări/afișare/imagine de fundal/interval am pus - Se schimba zilnic - si am ales albumul cu cele 100 de poze de la Huawei. Problema e că schimba automat poza cu zoom, mărită, si e cam neclară... Știți cum se poate face sa rămână poza la calitatea originală?

#6718
helios1

helios1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2008
Revin cu o intrebare:  incepind cu actualizarea157 se poate dezactiva master ai de la camera foto?

Edited by helios1, 18 November 2018 - 18:27.


#6719
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthelios1, on 18 noiembrie 2018 - 18:21, said:

Revin cu o intrebare:  incepind cu actualizarea157 se poate dezactiva master ai de la camera foto?
nu

#6720
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 09.07.2009
salut, vreau sa fac trecerea de la P9, un telefon cu care m-am inteles perfect, fie la Mate10 Pro sau la P20 . Pe care ma sfatuiti sa il aleg ?

Multumesc mult de ajutor

#6721
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Pune-le unul lângă altul, atât fizic cât și ca specificații. Alege-l pe cel care te mulțumește mai mult.

#6722
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,937
  • Înscris: 28.09.2017
Eu nu mă bag că sunt subiectiv... dar tot Mate 10 Pro...aș alege. 👍

Edited by A-ONE, 18 November 2018 - 20:26.


#6723
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,668
  • Înscris: 28.11.2001
Clar. Nu întâmplător suntem pe acest topic.

#6724
helios1

helios1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 24.12.2008

View Postmihu30, on 18 noiembrie 2018 - 20:08, said:

salut, vreau sa fac trecerea de la P9, un telefon cu care m-am inteles perfect, fie la Mate10 Pro sau la P20 . Pe care ma sfatuiti sa il aleg ?

Multumesc mult de ajutor
   Exact in situatia ta am fost si eu, doar ca eu am facut deja alegerea!  Cum vi se pare blitz-ul , e cu lumina calda? Cind folosesc telefonul pe post de lanterna e cam anemic.






/

Edited by helios1, 18 November 2018 - 20:43.


#6725
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,937
  • Înscris: 28.09.2017
Nu mi se pare anemic, îl folosesc des și mi se pare OK.

#6726
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postroobert74, on 18 noiembrie 2018 - 10:12, said:

Asta se întâmplă în București,antena de semnal la 1 kilometru de mine,deci nu este vb de zonă, cred că e de soft pt că merge o perioadă după restart,am observat că apare problema după ce plec din raza de acțiune a unui wifi la care am fost conectat, că și cum nu ar comuta cum trebuie de pe wfi pe 4g și invers,că se întâmplă să facă figuri și când revin in rețeaua wifi, oricum este foarte enervant.

BLA-L29 8.0.0.157(C432)


poti sta linistit, nu esti singurul cu problema asta.

#6727
roobert74

roobert74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 21.04.2009
Eu stau liniștit, numai că aș vrea să pot acea un smartphone care funcționează, nu unul care trebuie sa îl restartez de 30 de ori pe zi.

#6728
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
https://www.xda-deve...arty-launchers/

La cate fetish-uri am avut fata de Huawei, pe atata de repede ma ''lepad'' de el de nu se vede. Inclusiv de brand. Sunt pe cale sa detest compania asta daca in viitorul apropiat o sa vad asa ceva pe telefonul meu/alt model superior Huawei.

Jesus Fucking Christ!!!!!!!

#6729
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,072
  • Înscris: 20.06.2009
Tot de acolo:

Quote

To be clear, this only seems to affect the Chinese versions of EMUI 9 devices (of which there are few, such as the Huawei Mate 20 series, Honor Magic 2, or any imported device running an EMUI 9 beta) and not the global EMUI 9 software. According to members on our forums, the reason for this restriction is to combat the shady practices of some third-party retailers in China (a problem we’ve seen Xiaomi deal with on multiple occasions). Huawei allegedly saw unofficial retailers pre-install fake EMUI launchers loaded with advertisements and malware. As you’d imagine, this would cause a lot of headaches at Huawei service centers. Unfortunately, Huawei’s solution was to just block third-party launchers entirely.
Deci se pare că problema e localizată doar la ei acas' și din motive întemeiate...

#6730
f18dragos

f18dragos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,540
  • Înscris: 22.09.2010
Asta pana cand o sa devina ceva ''global''. Da-i in pana mea de scarbe cu politica lor de cacao. Pe zi ce trece tot vad pe net probleme mari legate de Mate 20 Pro cu acea loterie a display-urilor. Jenant...

#6731
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Au ajuns azi castile Huawei FreeBuds si casca dreapta se aude mai incet cu mult fata de stanga, aproape zici ca e oprita. Mai are cineva problemele astea?

#6732
p13tonu

p13tonu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 18.10.2017

View Postf18dragos, on 19 noiembrie 2018 - 16:41, said:

Asta pana cand o sa devina ceva ''global''. Da-i in pana mea de scarbe cu politica lor de cacao. Pe zi ce trece tot vad pe net probleme mari legate de Mate 20 Pro cu acea loterie a display-urilor. Jenant...
nu devine global stai linistit. ai un telefon functional, nu trebuie sa sari la gatul lor. mate 20 pro a fost un esec in stadiul asta de inceput din cauza ecranului. dar dispozitivele se inlocuiesc. si cu siguranta loturile viitoare nu vor mai fi "scapate" cu acea problema din testele de calitate.
au fost probleme si la ceilalti competitori (samsung, apple, lg) era inevitabil sa nu apara o problema si la Huawei mai devreme sau mai tarziu.
cine vrea mate 20 pro ori risca acum, ori mai asteapta o perioada sa fie sigur ca nu se mai vand produse cu probleme.

Edited by p13tonu, 19 November 2018 - 17:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate