Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Huawei Mate 10/10 Pro

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
10294 replies to this topic

#37
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
Mate 10 e in stoc la quickmobile si in culoarea mocha brown,mai sunt cateva bucati . Eu astept sa testez telefonul in showroom.

#38
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Cam riscat la quick..fara garantie oficiala.

#39
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View Postaxxa84, on 04 noiembrie 2017 - 07:34, said:

Visezi
Fobia asta quickmobile s-a întipărit bine în creierul unora! :D
Nu mai este quickmobile care era odată, au revenit pe pământ ca firmă serioasă!
Nu mai citiți articole vechi, QM este altul de la începutul anului! Adică în sensul bun.

#40
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Review complet Mate 10 pro pe gsmarena
Cam toate bune si frumoase, dar dezamageste la partea video (fara OIS pe 4k, slaba calitate in 1080, doar cateva moduri de selectat). Plus logo-ul ala tare urat amplasat pe bezzel-ul de jos  :) O sa am meci greu cu LG V30...

#41
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Aceeasi dilema o am si eu, nu stiu ce sa aleg, LG V30 sau Huawei Mate 10... Mai repede apare pe piata telefonul de la Huawei care este lansat recent decat LG-ul lansat la sfarsitul lunii august :(

#42
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Eu nu sunt multumit deloc de calitate fotografiilor cu Mate10 Pro, prezentate in acest review pe engadget. Le lipseste viata, culoarea, specifice de obicei iPhone si Pixel (2)

#43
xtouch

xtouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 24.03.2005
Bine de urmarit daca nu stiti la care sa va hotarati. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t_0-OtLk1jc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xtouch, 15 November 2017 - 23:49.


#44
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,488
  • Înscris: 18.06.2007
Eu am luat acum.mate 10 lite. Sper sa fie ok pt ca mi-a placut de cand l-am vazut (chiar atunci il expuneau) si nu m-am documentat

#45
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010

View Postxtouch, on 15 noiembrie 2017 - 23:45, said:

Bine de urmarit daca nu stiti la care sa va hotarati.
Asta intareste si mai mult nehotararea ...
Personal, detest ideea de senzor pe fata, imi place mult mai mult pe spate.
Din poze/video, pro-ul pare mai misto. Ramane de vazut in realitate.
As inclina spre Mate 10/10 Pro mai ales din prisma posibilitatii de a avea ambele SIM-uri in 4G.
La Mate 9 nu mi-a placut pro-ul, Mate 9 simplu e superb. Daca era si DSFA si avea si dual 4G, era perfect.
Daca la Mate 10 ii lasa senzorul pe spate, ma cucerea definitiv ...
Ramane de vazut cum se simte in mana, daca asta ma va face sa accept senzorul pe fata.
Daca pro-ul ma va satisface ca dimensiuni, mai ales pe latime, castiga sigur.
Nu prea imi plac inalte si inguste, gen S8/N8. Chiar daca am mana mica.

Edited by shymano, 17 November 2017 - 22:07.


#46
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Și eu eram cu senzorul pe spate, obișnuit cu degetul acolo încă de la butonul Power al lui LG G2 Însă în ultima parte din viață stând 60% din timpul zilei în mașină, am descoperit că senzorul pe spate e o prostie totală atunci când ai telefonul într-un suport auto. Nu mai zic atunci când e pe masă și vrei să umbli pe el fără să-l ții în mână. Deci prefer senzorul pe față acum. Însă pt mine ecranul 18:9 e indispensabil...

#47
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Asta este cel mai mare plus care ma face si pe mine sa optez pentru Mate 10, telefonul DSFA cu cele 2 simuri care merg 4G in acelasi timp. Imi pare rau ca nu are si radio FM pe el.
O sa lanseze si o versiune mai ieftina, Honor v10, la inceputul lui decembrie care vine tot cu procesorul Kirin 970 si specificatii asemanatoare.

#48
koji

koji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 02.08.2007
Huawei Mate 10/Pro nu este DSFA (Dual SIM Full Active), ci doar DSDS (Dual SIM Dual Stand by). Este Dual SIM 4G, deci, scapi de limitarea aceea care, impunea folosirea uneia dintre cele două cartele SIM în modul 2G.

Have fun!

#49
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Visezi. Este DSFA. Citește informațiile de pe dualsim.ro singurul site unde găsești toate telefoanele DFSA. Gsmarena habar nu are. Dacă intri la honor 8 vei vedea că Gsmarena scrie că nu e DSFA. Eu l am avut și e cât se poate de DFSA

#50
koji

koji

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 02.08.2007
Dacă ai argumente, te rog să mă combați, dar te rog să păstreazi un limbaj normal, românesc, corect...
Am spus eu ceva de Honor? Am spus doar de Mate 10/PRO. A, și uite și argumentul tău cu dualsim.ro...
Mai afirm încă odată că Mate 10/PRO nu este Dual SIM Full Active.
Have fun!

Edited by koji, 18 November 2017 - 19:00.


#51
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006
Scuze. Ai dreptate. Acum am văzut că dualsim.ro a mutat mate 10 simplu și pro la dual stand-by. Până acum câteva zile era în categoria DFSA.

#52
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,648
  • Înscris: 28.11.2001
Dacă și dualsim.ro a ajuns site de referință .....

#53
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu ma asteptam sa nu fie DSFA, esti sigur ca asa este? Si eu am un Huawei Honor 6 de 3 ani de zile care este DSFA, telefon de care am fost si sunt foarte multumit. Numai ca doar un sim merge 3G/4G celalalt doar 2G. Astept sa lanseze si modelul Honor V10 care apare in 2 saptamani.

#54
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postbadmania98, on 18 noiembrie 2017 - 19:48, said:

Dacă și dualsim.ro a ajuns site de referință .....
Am explicat mai sus de ce nici gsmarena nu este. La honor 8 scrie că e dual stand-by iar el e DSFA toată ziua

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate