Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Valoare manopera pe mp pentru renovare totala apartament București

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012
Cam mult, manopera la instalatia electrica la ap 2 cam a costat aprox 250€ acum 3 ani.

#56
Tepesh

Tepesh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 31.05.2005
Pe mine m-a costat 4.300 de lei, dar a fost vorba despre un apartament cu 4 camere. A fost mult de spart prin beton, s-au refăcut toate circuitele, am schimbat aproape toate pozițiile prizelor și întrerupătoarelor etc

#57
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
2100 ron am dat eu la 2 camere pe refacere instalatie electrica.

Anterior zicea cineva 2200E pt renovat garsoniera: mi se pare enorm, eu am dat acum 1 an jumate 7000 ron la un apartament de 2 camere (60mp) si facut total apartamentul, de la placa; tot el mi-a si montat usile plus sanitare. Mester adus din provincie (Pitesti), cu o recomandare.

Edited by Genesis, 24 November 2017 - 18:12.


#58
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Gasisem si eu pe cineva asa. Lucra singur dar dura foarte mult.

Incepe incet, incet sa arate a ceva locuibil Posted Image


Acum aflu ce important este cineva care sa stie cu ce se mananca materialele, tehnicile de folosire, de aplicare etc..fara ajutorul unui bun prieten nu cred ca reuseam.

Designerii (ma refer si la cei care te sfatuiesc la alegerea ''componentelor'') isi merita toti banii. As da fericit cuiva 500 de eur pe luna numai sa-mi spuna ce sa cumpar(de calitate vorbesc), de unde, diferentele dintre ele, metodele de efectuare a unor lucrari in diverse faze ale renovarii...

Nu ma refer si la designul propriu zis, ala sunt convins ca este mai scump.

Edited by mircea812, 25 November 2017 - 09:30.


#59
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
As putea scrie un roman cu ce s-a intamplat...

Prima echipa (recomandata) varza...apoi alta echipa...costuri suplimentare...o sa imi fac ceva timp sa va povestesc macar sa nu o mai pateasca si altii.

Edited by mircea812, 28 February 2018 - 10:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate