Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Ce program de scriere folositi?

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#271
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Am o problema cauzata de IMGBurn. Am vrut sa transfer poze intre laptop si PC si cum ambele sint in spatele unui router nu am reusit cu softuri dedicate asa ca am incercat sa ard pe un CD. Nu am reusit insa imaginea cu 4Gb de date nu stiu unde este pusa... imi lipsesc de pe discul C exact acei 4Gb si din aproape in aproape am depistat ca ar fi in C/Utilizatori/Dan; am dat pe fiecare folder si nu apare nici unul avind 4Gb si le-am luat pe toate la rind. Am restaurat sistemul la o data anterioara si tot mai putin imi arata; am facut sa fie vizibile toate folderele si fisierele si nu gasesc nimic de 4Gb... Solutii?
Unde pune acest program proiectele ca eu nu am gasit nimic?

Edited by Ravy, 09 April 2012 - 09:08.
ImagBurn ->ImgBurn


#272
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Vezi daca te ajuta locatia cu loguri http://forum.imgburn...showtopic=14632 ca sa vezi daca acolo scrie unde s-a salvat proiectul. System Restore nu prea cred ca te-a ajutat.

Bafta!

#273
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Din pacate nu scrie, am luat toate folderele la puricat si, desi imi arata ca C/User este peste 4Gb tot nu gasesc unde mama naibii l-a pus. E vorba tousi de 4Gb, ar trebui sa apara...
Am descoperit: era in C/Users/Dan/Documentele mele si in folderul Fisiere Outlook (care avea 4Gb) era o minune de fisier cu pictograma Outlook ce nu se deschidea nicidecum. Am sters si gata. Multumesc Ravy oricum!

Edited by danghetau, 09 April 2012 - 10:27.


#274
cosmin_m70

cosmin_m70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 11.05.2012
Cel mai bun program de scriere,stabil,usor de folosit este InfraRecorder.
Îi da "clasa" lui Nero,de fuge acesta cu schelalaituri! L-am testat,am reusit sa scriu cu el ce n-am reusit si nu voi reusi in vecii vecilor sa scriu cu petarda de Nero!
Am avut ca exemplu,un fisier ce compunea un DVD,era format din VOB-uri raspandite aiurea intr-un folder care nu credeam vreodata ca-l mai pot compune in varianta unui DVD cu meniu si sa mai fie citit si de un DVD player!
Ei bine,am cauta cu javra de Nero (licentiat retail),sa scriu aceste fisiere... mi le-a "parlit" pe un DVD si citire... ioc!
Am descarcat acest InfraRecorder... la o simpla cautare pe Google si l-am instalat in computer.Am readunat fisierele acestui DVD,i-am dat sa mi le scrie,meniul fiind si in romana (daca alegeti limbajul de instalare) si surpriza: mi l-a facut DVD "citibil" perfect de DVD-playerul dedicat (un Eboda fara pretentii)!
Am facut cu el imagini,am scris imagini .ISO... impecabil! Faceam asa ceva cu Nero?...Ciu-ciu! Bineanteles ca am dezinstalat cel mai "iubit" si cacat soft de scriere al tuturor timpurilor,aberantul si jaful de Nero! Dupa ce ca,este pe bani,mai este si prost pe deasupra! Plin cu tot felul de soft-uri inutile,numai ce-ti trebuie NU,scarba de Nero nu este nici la degetul mic al acestui FANTASTIC si FREE program de ardere InfraRecorder!
NU,nu este reclama fiindca n-am de ce,nu l-am creat eu! Doar l-am descoperit,instalat si folosit! De acum incolo,la orice calculator vine in service,voi instala ca soft de ardere - scriere discuri,acest InfraRecorder!
Ca sa nu incalc regulamentul forumului,nu voi da LINK catre site-ul de unde poate fi descarcat. Pur si simpu,scrieti in Google, InfraRecorder si veti gasi primul site de unde puteti sa-l descarcati! Puteti sa scrieti InfraRecorder Softpedia si sa-l descarcati de acolo,mai bine! NU-L veti mai dezinstala vreodata,va asigur! Si va mai asigur ca veti sparge orice CD cu Nero si veti arunca tandarile la gunoi!

Edited by cosmin_m70, 23 May 2012 - 22:54.


#275
octavianuss

octavianuss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.02.2008
Eu trag muzica in format FLAC si apoi o trec pe CD - DVD , pentru o asculta pe statie si boxe. De-a lungul timpului am ajuns dupa incercari la Burrrn, un programel mic,gratis si destept, apoi la Ultra ISO , IMGBurn . Pentru video folosesc ConvertXto DVD sau Nero . CDurile audio le trag numai la viteza 4 si folosesc Verbatim Cristal .

#276
silver24p

silver24p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2010
Am folosit Deep Burner pentru a scrie un CD si din greseala la a doua sesiune, in loc sa setez "Adauga sesiune" am setat "Creeaza disc cu sesiuni multiple" si am scris discul asa, iar acum nu mai pot deschide CD-ul respectiv.
Exista solutie ?

#277
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View Postcosmin_m70, on 23 mai 2012 - 22:49, said:

Cel mai bun program de scriere,stabil,usor de folosit este InfraRecorder.
Îi da "clasa" lui Nero,de fuge acesta cu schelalaituri! L-am testat,am reusit sa scriu cu el ce n-am reusit si nu voi reusi in vecii vecilor sa scriu cu petarda de Nero!
Am avut ca exemplu,un fisier ce compunea un DVD,era format din VOB-uri raspandite aiurea intr-un folder care nu credeam vreodata ca-l mai pot compune in varianta unui DVD cu meniu si sa mai fie citit si de un DVD player!
Ei bine,am cauta cu javra de Nero (licentiat retail),sa scriu aceste fisiere... mi le-a "parlit" pe un DVD si citire... ioc!
Am descarcat acest InfraRecorder... la o simpla cautare pe Google si l-am instalat in computer.Am readunat fisierele acestui DVD,i-am dat sa mi le scrie,meniul fiind si in romana (daca alegeti limbajul de instalare) si surpriza: mi l-a facut DVD "citibil" perfect de DVD-playerul dedicat (un Eboda fara pretentii)!
Am facut cu el imagini,am scris imagini .ISO... impecabil! Faceam asa ceva cu Nero?...Ciu-ciu! Bineanteles ca am dezinstalat cel mai "iubit" si cacat soft de scriere al tuturor timpurilor,aberantul si jaful de Nero! Dupa ce ca,este pe bani,mai este si prost pe deasupra! Plin cu tot felul de soft-uri inutile,numai ce-ti trebuie NU,scarba de Nero nu este nici la degetul mic al acestui FANTASTIC si FREE program de ardere InfraRecorder!
NU,nu este reclama fiindca n-am de ce,nu l-am creat eu! Doar l-am descoperit,instalat si folosit! De acum incolo,la orice calculator vine in service,voi instala ca soft de ardere - scriere discuri,acest InfraRecorder!
Ca sa nu incalc regulamentul forumului,nu voi da LINK catre site-ul de unde poate fi descarcat. Pur si simpu,scrieti in Google, InfraRecorder si veti gasi primul site de unde puteti sa-l descarcati! Puteti sa scrieti InfraRecorder Softpedia si sa-l descarcati de acolo,mai bine! NU-L veti mai dezinstala vreodata,va asigur! Si va mai asigur ca veti sparge orice CD cu Nero si veti arunca tandarile la gunoi!



Tocmai intrase-m sa întreb ce programe de inscripționat folosiți !
Cred ca de un an sau 2 nu mai pot inscripționa CD-DVD_uri.
Am testat o grămada de Burnere (CD Burner XP , Nero 9 , Ashampoo ... etc). am stricat 80-90% din DVD-urile folosite !
Știe careva unul care sa funcționeze ?

Am sa-l testez si eu ! Tare-s curios !

Attached Files



#278
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
mcjohn

Te-ai gândit că poate fi și writeru pe ducă?

Ce model este?Încearcă și cu un update de firmware poate se rezolvă.

#279
Galaxy2

Galaxy2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 24.11.2011
Ce va chinuiti cu programe, win 7 stie si el sa faca burn, si o face foarte bine!!

#280
Galaxy2

Galaxy2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 24.11.2011
Si unu si mai bun este PowerISO!

#281
AlbertBrs

AlbertBrs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.07.2013
ImgBurn-nu imi face probleme atunci cand ard un cd-dvd odata la un an

#282
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Ultima versiune de Nero folosita a fost v6.6.1.15c, ca de la v7 s-au tampit de tot. Din pacate v6 merge doar pe WinXP si Win98SE, nu merge pe Windows 7, asa ca am trecut la IMGBurn.
Oricum, la cate DVD-uri scriu...

#283
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
ImgBurn.

#284
Prada2013

Prada2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 03.01.2014
Nero 6 cu siguranta

#285
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostThurston, on 11 martie 2006 - 17:41, said:

Am si eu o intrebare ... cred ca e cam prosteasca dar incerc totusi..
Am o colectie de peste 1000 (una mie) de cd-uri cu filme. Problema care e? Le-am scris cum s-a nimerit sa le citeasca calculatorul.... Acum mi-am luat un DVD player dar aici m-am lovit de o problema. Multe din ele nu corespund numele subtitrarii cu cel al filmului, (deci nu le vede cu subtitrare), altele au subtitrarea in txt (si culmea, citeste orice tip de subtitrare numai txt nu), altele nu au subtitrarea in acelasi folder cu filmul... si tot asa vreo 500 de filme. Intrebarea care ?... Exista vreo posibilitate sau program sa redeschid sesiunea sa pot pune subtitrarea corect ca mai toate au sesiunea inchisa si ca sa refac toate acele filme..... asta nu mai contiuni ca va dati seama.
  Daca stie cineva va raman dator...
Da,Nero daca ai lasat sesiunea deschisa.

#286
petre1st

petre1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 29.05.2012
am folosit nero ,de curand am trecut pe win 8.1 si nero a dat chix ,insa merge excellent cd burner xp

#287
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Nero s-a prostit de tot dupa versiunea 6.

#288
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Brasero Disc Burner

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate