Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Ce program de scriere folositi?

- - - - -
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#253
Luchian

Luchian

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 335
  • Înscris: 19.02.2004
Am folosit Nero Lite 8.3..... apoi CD BURNER XP cu, care am dat ceva rateuri, si din ce am citit aici, am zis sa incerc sa fac cateva cd-uri audio cu IMGBurn, am pus si codec-urile Flac, Ape, etc si au iesit perfect.  :coolspeak:
Momentan o sa folosesc doar ImgBurn.

#254
leonarddd

leonarddd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 22.12.2010
Nero,Power ISO,CD Burner.

#255
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced (cu licenţă luată la o promoţie). Nici o problemă până acum.

#256
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010
+1

Ashampoo Burning Studio 2010 Advanced. Nu am avut probleme cu el pana acum, il recomand(mai ales ca e gratis si are lick pe Softpedia...)

#257
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
gBurner 3.1 il folosesc cam de 2 ani de zile si sunt foarte foarte multumit de el  :rolleyes: avand in vedere ca ocupa doar 2 mb , pentru mine are toate optiunile care imi trebuiesc  :rolleyes: nero nu merita , am stricat prea multe DVD-uri cu el si oricum conusma prea multa memorie si ram si rom

#258
geole72

geole72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 20.06.2009
imgburn

#259
commonrail

commonrail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 15.12.2009

View Posticeboy2010, on 13th November 2011, 23:14, said:

gBurner 3.1 il folosesc cam de 2 ani de zile si sunt foarte foarte multumit de el... nero nu merita , am stricat prea multe DVD-uri cu el si oricum conusma prea multa memorie si ram si rom
Cum ai aflat cata memorie ROM iti consuma Nero ?

#260
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
ImgBurn - unul ditre cele mai capabile daca nu chiar cel mai capabil (strict la nivel de scriere), dar cere un plus de cunostinte - comparativ cu alternativele "1 click" apreciate mai mult doar pentru acest aspect.

#261
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Stiti vreun program bun de scriere a CDurilor audio care face conversia din diferite formate printre care si FLAC in mp3? Evident, sa stie si restul, sa scrie discuri bine, sa scrie din ISO, etc.
Altul decat mizerie de Ashampoo Burning Studio care niciodata nu functioneaza si intotdeauna crapa.

#262
ihaskitteh

ihaskitteh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 13.01.2010
Meh..
Mai bine pune un convertor de fisiere audio separat, gasesti si freeware-uri portabile daca nu vrei un installer in plus. Din cate am vazut pana acum, programele dedicate fac o treaba mai buna.

#263
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ai dreptate, e cea mai buna varianta teoretic, dar toate freeware-urile gasite care transforma FLAC in MP3, CDA in FLAC/MP3, erau praf. Nu stiu buguri, probleme, nu-mi inspirau incredere, siteurile oficiale erau vai de ele, etc. O sa caut pana la urma tot niste convertoare bune. :)

#264
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Vezi Audacity - http://audacity.sourceforge.net/ - eu pe-asta il mai folosesc uneori. Vezi ca e posibil sa ai nevoie de ceva pluginuri.
Pe vremuri stiu a si Nero facea unele chestii de genul asta. Dar si la el era nevoie de ceva pluginuri. In ultimul timp insa l-am folosit doar ptr scris, nu mai stiu cum faceam conversii.

Edited by eiffel, 24 January 2012 - 16:29.


#265
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Nero am folosit la versiunea 7 si-mi placea foarte mult. Nu avea nici o groaza de tampenii dar avea fix ce-mi trebuia pentru scris discuri, scria din imagini ISO, convertea CDA in toate formatele cunoscute de el, puteai sa faci conversia din toate formatele cunoscute de el in restul, editai fisiere audio simplu...
Dar nu vreau sa revin la Nero acum care e plin de prostii, setari tampite - vazusem la o versiune mai noua, etc.

O sa incerc Audacity sa vad ce stie cu fisierele audio. Mersi!

#266
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Pai vezi ca ultima versiuen de Nero poate fi descarcata si chioara - adica doar Nero si atat. Nici macar Cover Designer sau tool-urile nu mai sunt incluse, cum era pe vremea Nero 5 sau 6... Ce-i drept nu stiu de ca are totusi vre-o 200 Mb... :D

#267
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Am scris un dvd-uri cu CDBurnerXP acum mai multe luni si a stricat discurile. Probabil s-a mai discutat, dar nu gasesc optiune de alegere viteza de scriere in acest program. Nu se poate seta totusi viteza cumva?

Edited by Paranoir, 27 January 2012 - 04:07.


#268
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
Eu folosesc Roxio. e mult mai user friendly , arata modern si nu a dat gres niciodata. am chimbat de la nero dupa vreo 8 ani de folosit nero.

roxio mi se pare ok si mai simplu de folosit.

#269
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 12.02.2012
Folosesc DeepBurner si AVS Video Covertertr  7.1.Este bun ,are multe formate din care sa alegi.Insa as vrea sa stiu, daca fac un DVD pt. un DVD-HDD reader/recorder stand-alone, marca  Toshiba RSD-XS25 ce rezolutie maxima pot folosi pentru formatul AVI/DivX? Pana acum am incercat doar  640x408.

Edited by Trackerrr, 18 March 2012 - 10:28.


#270
VladyR10

VladyR10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 14.05.2011
ImgBurn, și gratuit și la cât îmi tre' mie e numa' bun!  :OK:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate