Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Teren de casa pe langa iasi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Arunci Pacurari si Nicolina, drumuri late cu 6 benzi. O placere de mers bara la bara.
Iar ca distanta, din Breazu (padurea Marzesi) pana in Fundatie sunt 10km, mai aproape decat din Miroslava sau Valea Adanca.
Ca timp din Breazu faci 15 minute, iar testat pe ceas, de la Popas Pacurari intr-o zi de duminica la pranz cand traficul e mediu faci tot 15 minute. Dimineata faci mai putin timp din Breazu 10 km decat de la Popas Pacurari care e mai aproape dar are traficul blocat.
La fel si Aroneanu.

#20
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Intrebare: iarna, lumea cere tot preturi nesimitite pentru terenuri in mijlicul campului?

Vreau sa vad cum ma duce un agent cu tractorul iarna pe zapada pe camp si imi spune: teren de casa 30.000 €...

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Buna intrebare. Banuiesc ca te duce la strada si incepe sa povesteasca ca sunt numai 800 de metri de mers dar nu putem intra acum. Cumparati acum si intrati la primavara.

#22
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Eu vorbesc serios. Vreau sa vad pana unde poate merge nesimtirea unora.

Daca acuma am fost dus la terenuri unde trebuie sa merg o portiune buna de drum cu a I-a la iarna ce o sa faca?



#23
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Si dupa ce cumperi tu pamantul se dezapezeste singur drumul? Sau se toarna asfalt?
Atat timp cat se gasesc oameni care sa cumpere, preturile vor ramane pe acolo. Sau cat timp vanzatorii o sa aiba impresia ca gasesc  client.

#24
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postvestale, on 10 octombrie 2017 - 08:31, said:

Si dupa ce cumperi tu pamantul se dezapezeste singur drumul? Sau se toarna asfalt?
Un drum poate. O poteca batatorita pe deal nu...

#25
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Mai nou am inceput sa caut case gata facute.
Dume: drumul urmeaza sa fie asfaltat la anul 😂😂
Acoperis stil mediteranean acoperit cu beton. “Garantez eu ca nu ploua”. Asta desi un amic are acelasi stil de acoperis si a bagat in izolarea lui jumatate din cat cerea asta pe toata casa...

Culmea e ca inca se gasesc fraieri...

#26
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
In ce zone te-ai uitat? Eu m-am uitat la Breazu la casele alea cu etaj/mansarda care erau 85 si acum sunt 90 mii euro. Mi-au placut asa ca design si ca pozitionare.
Acoperis plat in stil mediteranean nu se potrivesc la noi din cauza ca iarna ninge.

#27
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Cred ca mai strang 100.000 si o sa incep sa ma uit prin pacurari, cimitirul evreiesc.


Pana ajungi la agronomie mananci o paine.
Paine la breazu mai inca bagi una...

#28
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Si din aproape in aproape o sa ajungi pe platoul Beldiman, adica Rediu sau Valea Lupului, adica la aceeasi distanta ca Breazu.
Daca tot spui de cimitirul evreiesc, eu gasisem un teren la o strada distanta de cimitir, chiar la intersectia strazii Strada Eudoxiu Hurmuzaki cu Strada Ion Nistor.
https://www.google.r...!7i13312!8i6656
Accesul se face mult mai sus de Agronomie, pe strada Viticultori iar ca sa ajung in Fundatie dura mai mult decat din Breazu. Strada ingusta cu acces dificil si pret era parca 50 euro pe metru patrat deci o sa ai de strans mai mult de 10 mii euro.

Edited by Kroghy, 13 December 2017 - 07:54.


#29
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
De ce o casă de vreo 75 mp cu 500 mp teren e 60-65k în Horpaz și 75k în Miroslava ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate