Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ioan Gyuri Pascu

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Sunt țări care chiar nu au artiști adevărați decât niște vedete pe plan local.
Ai auzit de vreun artist din Slovacia Slovenia Belgia Bulgaria să fi impresionat dincolo de granițele țării?
Din păcate și noi facem parte din aceiași categorie de țări.
Singură Ina ce ne reprezintă în plan internațional dar săraca e o piți cu capul gol și nu prea cred că o putem numi artistă adevărată.
Fără supărare asta e părerea mea.
Edit:vezi că mai sunt trei topice cu artiști adevărați!
De Marin Moraru și de Papaiani nu a zis nimeni nimic de rău dar de Belgian au zis.
De ce?
Nu ai decât să-l venerezi pe Gury dar nu impune și altora să o facă!

Edited by owl1960, 28 September 2017 - 20:47.


#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
@owl1960: nu stiu de ce vrei neaparat ca artistii romani sa fie cunoscuti neaparat in afara tarii. Iti dau totusi cateva exemple: Dinu Lipatti (din pacate a murit la doar 33 de ani), Gheorghe Zamfir, Angela Gheorghiu, Sergiu Celibidache. Sunt sigur ca mai sunt si altii.

Revenind la Gyuri, tipul avea mai mult talent decat toata sleahta de "artisti" de la Cat Music, hahaha Production si altii asemenea. Facea muzica, nu doar folk, dar si jazz, avea si proiecte in teatru, sa nu mai zic de ce a facut la TV. Animat Planet cred ca a fost una din cele mai bune emisiuni de satira politica de la noi. Dar, ma rog... unii se uita doar la vizualizarile de pe YT, nu la valoarea unui artist :P

#39
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

 pufonel, on 28 septembrie 2017 - 22:50, said:

Revenind la Gyuri
După cum observi bine abia acum a deschis cineva un topic în memoria lui Gyuri Pascu.
Așa de mulți admiratori avea și atât de iubit era că nu i-a deschis nimeni un topic.
Ăla din Poiana lui Iocan nu se pune că ăla a fost despre cauza morții lui.
Revenind la Gyuri crezi tu că va intra în istoria muzicii românești și că nu va fi uitat?

Când va mai fi vreo manifestare artistică și va fi pomenit numele lui dă-mi și mie un semn!

#40
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,580
  • Înscris: 15.06.2007

 Erwin_Rommel, on 26 septembrie 2017 - 15:16, said:

Tocmai de aia, dinspre mama era maghiarofon.
Ma asteptam sa navaleasca Decebalii nostri cu Vadim Tudor pe frunte, caci oastea e cre(s)tina.
Nu-s asa de multi. Fii pe pace. Deobicei aia sunt "instigatorii". Oamenii se inteleg bine intre ei, indiferent de etnie, pana nu-i fitileste un dobitoc.

#41
Sucre-Bolivar

Sucre-Bolivar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 06.09.2017
a fost un om deosebit, parca ieri a fost cand am auzit vestea ca a murit, repede trece timpul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate