Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Ioan Gyuri Pascu

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postmariovrs, on 26 septembrie 2017 - 17:53, said:


Pai si...catolicii nu-s tot crestini?  Ma-sa era ''doar'' catolica....  Pe cand ta-su...crestin preafericit ORTODOX.
am citat din wikipedia. era vorba ca erau 2 parinti crestini de confesiuni diferite... bine ca nu era de origine araba, ca altfel azi era "islamist".

#20
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostHamdoulillah, on 26 septembrie 2017 - 17:59, said:

am citat din wikipedia. era vorba ca erau 2 parinti crestini de confesiuni diferite... bine ca nu era de origine araba, ca altfel azi era "islamist".

Nu are importanta... Important este ca era cu 10 clase peste folk-istii actuali... din pacate...  Alde Ducu Berti, nu ca n-ar avea talent.. dar canta batraneste "Eu care voiam într-una alt şi alt decor..."
Nu se vede spiritul artistului...

Musica folk este (ar trebui sa fie) mai mult decat lalaiala de local...

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Hai sa lasam originile si religia lui si sa evocam un MARE artist. Pe langa muzica folk (are si melodii foarte triste, nu doar cele cu tenta vesela, vezi mai jos), a fost sufletul grupului Divertis, care n-a mai fost la fel dupa plecarea lui. Sa nu mai vorbim de proiectele teatrale...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LqybNhNeVHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bh1dhtdWOsE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,009
  • Înscris: 09.12.2015
Fosta lui sotie "l-a bagat in pamant" inainte de vreme. A fost prea naiv si  influentabil.

Edited by TheStarkestTruthMatters, 27 September 2017 - 00:51.


#23
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Esti sigur de ceea ce afirmi?

#24
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View Postrosix, on 26 septembrie 2017 - 20:32, said:


Nu are importanta... Important este ca era cu 10 clase peste folk-istii actuali...


View Postpufonel, on 26 septembrie 2017 - 22:45, said:

Hai sa lasam originile si religia lui si sa evocam un MARE artist.
Sunteti voi siguri ca va ramane in istoria muzicii romanesti?
Eu nu cred.
Pe plan international a avut ceva activitate sau numai pe ici pe colo prin tara dupa puteri?

#25
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Se pare ca a devenit adeptul unei secte fiind influentat de sotia lui. Dacă este adevarat si ce urmare avut asupra lui nu stiu.

#26
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View PostErwin_Rommel, on 26 septembrie 2017 - 15:07, said:

Imi pare bine ca mai sunt oameni ce gandesc si il apreciaza in ''ciuda'' originii lui dinspre mama.
Poate se feresc geto-dacii romanasi sa scrie pe viitor aiureli aici.

On: Dumnezeu sa-l odihneasca!
Pe tine te preocupă mai degrabă să-ți bârfești colegul de forum moderator și ideile sale de pe alte subiecte, decât persoana lui Ioan Gyuri Pascu, care e subiectul de față. Asta spune mai multe despre tine, iar efectul e mai degrabă invers decât cel pe care scontai tu.
Intervențiile tale de aici dovedesc că nu ai înțeles nimic din ce se discută în Poiană.

Edited by cleopatra00, 27 September 2017 - 13:36.


#27
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Ah ok, acum am inteles la ce te referi. Din ce-mi aduc aminte din ceea ce s-a discutat acum un an, intr-adevar a avut probleme de sanatate. Adica si-atunci cand era tanar, mi se pare ca era usor durduliu / grasut spune-i cum vrei, mi se pare c-avusese antecedente cardiace, parca un pre-infact etc. parc-avea si diabet parca fusese si fumator. All in all, nu era sanatos tun, dar na cand vezi x medici, poti la un moment dat sa te saturi si cauti alternative.

#28
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postcleopatra00, on 27 septembrie 2017 - 13:23, said:

Pe tine te preocupă mai degrabă să-ți bârfești colegul de forum moderator și ideile sale de pe alte subiecte, decât persoana lui Ioan Gyuri Pascu, care e subiectul de față. Asta spune mai multe despre tine, iar efectul e mai degrabă invers decât cel pe care scontai tu.
Intervențiile tale de aici dovedesc că nu ai înțeles nimic din ce se discută în Poiană.
Pe cine barfesc?

Unii ar trebui sa o lase mai moale pe aici, stiu ce scandal iesise pe un topic vechi despre Gyuri, acum macar am prevazut si actionat. Vreo urma de Gelu? Sau altii?

Se pare ca topicul se va incheia cu bine, pastrand scopul lui initial, de a elogia un fost mare artist.

Edited by Erwin_Rommel, 27 September 2017 - 13:59.


#29
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postowl1960, on 27 septembrie 2017 - 13:14, said:

Sunteti voi siguri ca va ramane in istoria muzicii romanesti?
Eu nu cred.
Pe plan international a avut ceva activitate sau numai pe ici pe colo prin tara dupa puteri?
iti raspund cu o alta intrebare: Inna, Delia, Andra, Connect-R, Moga vor ramane in istoria muzicii? Mai ales ca unii dintre ei au avut si activitate pe afara...

#30
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View Postpufonel, on 27 septembrie 2017 - 21:09, said:

iti raspund cu o alta intrebare
Si eu iti voi raspunde tot cu o alta intrebare!
Da-mi un exemplu de compozitor interpret roman intrat in istoria muzicii universale care este si un punct de referinta la capitolul virtuozitate.

Gyuri Pascu asta a sustinut vreun concert la care sa adune un stadion plin de fani si sa faca bani cu lopata din drepturile de autor?

#31
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Ioan Gyuri Pascu nu a fost numai compozitor si interpret. A fost ceea ce se numeste un artist complet.  A avut, are si va avea mulți admiratori. Indiferent daca acest lucru deranjează pe cineva.

#32
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View Postowl1960, on 28 septembrie 2017 - 09:50, said:

Si eu iti voi raspunde tot cu o alta intrebare!
Da-mi un exemplu de compozitor interpret roman intrat in istoria muzicii universale care este si un punct de referinta la capitolul virtuozitate.

Gyuri Pascu asta a sustinut vreun concert la care sa adune un stadion plin de fani si sa faca bani cu lopata din drepturile de autor?
George Enescu? Dar vezi tu, pe vremea aia nu se dadeau concerte pe stadioane, melomanii nu se numau fani, si nu prea se intorceau bani cu lopata din drepturile de autor...

#33
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017

View PostGaby_M, on 28 septembrie 2017 - 10:02, said:

A avut, are si va avea mulți admiratori. Indiferent daca acest lucru deranjează pe cineva.
La noi vedetele fac tururi complete ale posturilor de televiziune unde se reproduc scurt cu un cantecel doua si admiratorii se uita la vedete de pe canapea din casa.
O vedeta adevarata da concerte pe un stadion arhiplin de admiratori.

Vedetele iesite la pensie in Romania se plang ca nu au bani suficienti ca sa traiasca pe picior mare de vedeta.
Pai daca ati fost vedete de ce nu aveti bani?
Pentru ca admiratorii s-au limita la plata abonamentului radio\tv.

#34
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Nu inteleg ce legătură exista intre talentul unui artist adevarat si faptul ca vedetele au sau nu bani. Sa nu mai vorbim de sensul pe care-l acest cuvînt in zilele noastre. Dacă cineva se dezbracă la televizor sau pe scena nu inseamna ca este vedeta.

#35
owl1960

owl1960

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 26.04.2017
Să înțeleg că e suficient să spui câteva glumițe și să cânți câteva cântecele la televizor și gata devii artist adevărat?

#36
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Daca nu ai observat acesta este un topic in care ne aducem aminte de un om care nu mai este printre noi. Parerea ta despre el nu conteaza deloc. In concluzie nu ai decit sa te certi singur.

Edited by Gaby_M, 28 September 2017 - 20:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate