Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pc sau ps4

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View PostGroh, on 28 septembrie 2017 - 08:31, said:

Astea sunt chestii de preferinta.
Eu niciodata nu am putut sa ma obisnuiesc cu gamepad-ul de xbox.
Ca unii prefera xbox sau acel gamepad..esti strict alegerea fiecaruia.
Asta nu il face mai bun sau mai prost decat cel de la PS.
Ce preferinta e la autonomie cand cel de PS4 tine 5-6 ore pe cand cel de Xbox One tine cu lunile. La fel si pe partea de ergonomie...e asa de confortabil...
Probabil tu preferai panarama aia de dual shock 3, in detrimentul la cel de Xbox 360.Posted Image

Sincer nu am folosit controller mai incomod ca dual shock 3, poate doar ce am avut pe Terminator dar numai tin minte cum era.

Edited by Papillon_, 28 September 2017 - 12:54.


#20
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu cred ca e doar o chestie de ergonomie aplicata individual. Eu unul consider oricare din astea 3 "unelte" la fel de comode, fiecare fiind folosita in functie de aplicatie Posted Image ...

Attached File  weapons.jpeg   628.98K   15 downloads

Iar sa te legi de autonomie ... really? ... oricand poti baga curent in orice controller ... si sa il folosesti asa, cu alimentatorul conectat daca e cazul.

Edited by ro_explorer, 28 September 2017 - 13:02.


#21
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Da, e o placere sa stau cu firul in el, sa nu ma pot lasa pe spate sau sa se impiedice cineva in el. E "minunat" touchpad-ul si luminita aia care se coloreaza.Posted Image

#22
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Te legi de detalii .. nu spune nimeni ca firul trebuie sa traverseze camera. Eu de exemplu folosesc powerbank-ul de la telefon cand raman in pana de curent. Ma las pe canapea cat de pe spate vreau caci powerbank-ul e langa mine si nu am nici un fir aiurea prin camera.

Oricum, ne impiedicam in detalii care nu au legatura cu ergonomia in cazul asta ci doar cu mofturile. Si mofturile nu se discuta si nu se judeca, dar hai sa acceptam si existenta altor puncte de vedere ;).

#23
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Inca o data.Daca am fi toti la fel,s-ar duce dracu totul.
Faptul ca tu preferi ceva si eu altceva,nu face produsul tau cel mai bun lucru iar restul sunt proaste.
Dar romanul,daca ceva ii place iar altii prefera alt lucru,deja ala nu se pricepe,nu stie,samd.


#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Groh
Nu ai venit cu nici un argument obiectiv doar povesti.

Nici macar nu folositi controller de Xbox One in mod regulat dar trageti concluzii rapid... De Xbox Elite Wireless Controller ati auzit? Din punctul meu de vedere Microsoft e in alta liga, au imbunatatit gamped-ul de 360 atat cat trebuia, D-pad, autonomie, forma iar cu Elite-ul deja l-au dus la perfectiune cu partea de customizare..

Am doua controllere de Xbox 360(cu fir si wireless), 2 de Xbox One, 1 dual shock 4, 1 dual shock 3, Wii U Pro si Wii U Gamepad. Vorbim din experienta sau doar ca sa ne aflam in treaba?

Edited by Papillon_, 28 September 2017 - 22:10.


#25
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Postro_explorer, on 28 septembrie 2017 - 14:17, said:

Te legi de detalii .. nu spune nimeni ca firul trebuie sa traverseze camera. Eu de exemplu folosesc powerbank-ul de la telefon cand raman in pana de curent. Ma las pe canapea cat de pe spate vreau caci powerbank-ul e langa mine si nu am nici un fir aiurea prin camera.

Oricum, ne impiedicam in detalii care nu au legatura cu ergonomia in cazul asta ci doar cu mofturile. Si mofturile nu se discuta si nu se judeca, dar hai sa acceptam si existenta altor puncte de vedere Posted Image.
Moft o fi pentru tine, tocmai detaliile fac diferenta. Eu nu folosesc powerbank nici pentru telefon pentru ca am dash charging.

Edited by Papillon_, 28 September 2017 - 22:14.


#26
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Nu știu alții dar eu unul nu vorbesc despre lucruri pe care nu am pus mana.
Oricum, ergonomia unui controller este la fel de discutabila ca ergonomia unui mouse. Diferite dimensiuni de mâini, diferite mișcări preferate, diferite reacții pe degete diferite. Nu suntem toți la fel.
Eu unul am jucat ani de zile cu controller de PS4 și acum controllerele de Xbox 360 și de one nu îmi stau în mâini la fel de bine. Pur și simplu memoria mușchilor mi s-a dezvoltat pe controller de PS4.
Totuși, folosesc controller de Xbox (da, mai sunt și alții care le au pe toate la îndemână) pe pc pe Steam (cel de one) și pe nuc-ul care e legat la tv și pe care fac stream de pe pc (controller de 360). Mie (repet, mie) cel mai fain mi se pare controllerul de PS4 pentru simplul motiv ca ambele joystick-uri analogice sunt plasate simetric și degetele mele mari asa s-au învățat.

#27
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ma repet:daca tie iti place un produs,este bun petru tine,iti satisface nevoile,etc,etc..asta nu il face cel mai bun produs din lume ci il face cel mai bun produs pentru tine.
Eu,de cand ma stiu am avut console PS,cu o intrerupere de 3 luni cand am primit un Xbox 360.
Sub nici o forma nu am putut sa ma obisnuiesc cu acel controller.
Asta nu inseamna ca este mai prost decat cel de PS ci pur si simplu mie nu imi place.
Putin imi pasa daca cel de XBox este mai bun.
Eu folosesc ceea ce imi place.
Deja,ce spui tu suna a fanboy si nimic mai mult.
Exact ca la telefoane:eu daca am Samsung,vine unul si imi spune ce magnific e Iphone si ce stie el sa faca si cum se simte cand il tii in mana,cand de fapt fac acelasi rahat si doar firma difera.
Este o chestie de alegere a fiecarui individ in parte.
Stii vorba aia:Nu-i frumos ce-i frumos,e frumos ce-mi place mie.


#28
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016
Eu sunt de parere ca un Playstation 4 e mult mai convenabil decat un PC , nu trebuie sa bagi atatia bani in upgrad_uri si nu gasesti hackeri la tot pasul. aici gasiti un link cum se vede Battlefield 1 pe Playstation 4 Pro [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/J4ZEQm6pLZ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#29
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Acum de abia ai aflat cum se vede bf1 le PS4? E ok, e frumos... Dar nu se compara cu randarea pe un gtx 1080 în detalii pe ultra la cca 100 fps :)
Am jucat campaniile de bf1 pe PS4 (Pro) dar pentru partea de multiplayer parca tot pe pc ma simt mai bine.

#30
M15TER105

M15TER105

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 05.02.2016
Din proprie experienta iti zic ca e mult mai funn pe ps4 , de la pozitia in timpul jocului pana la toti codatii cate ai gasesti pe serverele de pc . Uite ce mi sa intamplat mie cu ani in urma pe cand jucam Battlefield 2 (2003) : din primele salarii imi facusem un calculator forta pe atunci 512Mb ram placa video era avion ( pe atunci ) jucam Bf2 cu toate detaliile la maxim , stateam ascuns intr-o tufa deasa cu sniperul  ( ma gandeam eu sa campez putin acolo ca nu ma vede nimeni) colegul meu de apartament juca in echipa adversa cu un (calculator de rahat) nici macar nu vedea tufa aia de iarba el juca cu detaliile la minim , bine inteles ca pt el eram expus totat. DECI unde e avantajul sa ai un pc puternic ? Pe Playstation 4 la grafica e la fel la toti jucatorii acolo conteaza doar skilul.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7kkTu-1v5go?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by M15TER105, 18 November 2017 - 12:29.


#31
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu prefer anumite jocuri pe pc pentru eye candy... Detalii, frame-uri, etc....
Skill-uri nu prea am :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate