Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Pc sau ps4

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Salut, va rog sa ma ajutati si pe mn cu niste sfaturi, ma bate gandul sa.mi vand pc.ul si sa imi iau un ps4 dar nu stiu daca merita. Ca si componente mai importante in pc am un ryzen 1600, o placa video gtx 1060, 16 gb ram...etc. Pc.ul eu zic ca este destul de bun si face fata la orice joc doar ca de ceva timp ma confrunt cu o problema careia nu ii dau de cap, pun aici un link din fifa ca sa va da.ti seama mai bn despre ce e vb.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eEDAL_jZIro?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am jucat fifa la un prieten pe ps4 si la el merge mult mai bn, nu au jucatorii acele miscari robotice cum au la mn pe pc.
Ce ziceti merita sa trec de la pc la ps4?


Daca ar fi totusi sa imi iau ps4 merita diferenta de bani dintre un ps4 pro si unul normal avand in vedere ca momentan detin acest tv https://m.emag.ro/te.../pd/DNLMMYBBM/.

#2
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Eu zic că da dar daca ai bani de jocuri noi sau second-hand.

Nu se compară să stai tolănit pe fotoliu și cu un tv full HD diagonala cat mai mare.

#3
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Mai mult de 2-3 jocuri pe an nu cred ca o sa.mi cumpar, eu ma joc in special fifa

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
ai incercat cu drivere mai vechi pt. placa video?  
la componetele care le ai e mai mult decat suficient pt. fifa 2017

#5
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Da am incercat si driver.e mai vechi si tot degeaba.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbad47, on 25 septembrie 2017 - 07:55, said:

Salut, va rog sa ma ajutati si pe mn cu niste sfaturi, ma bate gandul sa.mi vand pc.ul si sa imi iau un ps4 dar nu stiu daca merita. Ca si componente mai importante in pc am un ryzen 1600, o placa video gtx 1060, 16 gb ram...etc. Pc.ul eu zic ca este destul de bun si face fata la orice joc doar ca de ceva timp ma confrunt cu o problema careia nu ii dau de cap, pun aici un link din fifa ca sa va da.ti seama mai bn despre ce e vb.
Nu reusesc sa-mi dau seama la ce miscari "robotice" te referi. Poate ti se par robotice fiindca pe PC joci la 60fps sau mai mult (in functie de ce monitor ai), iar pe PS4 s-ar putea sa ruleze la mai putin de 60fps sau chiar sa fie blocat la 30 fps (nu reusesc sa gasesc date exacte legate de asta).

View Postzzhunt, on 25 septembrie 2017 - 07:57, said:

Nu se compară să stai tolănit pe fotoliu și cu un tv full HD diagonala cat mai mare.
Si pe PC poti avea aceeasi experienta. Iti trebuie doar TV, cablu HDMI, un controller DS4/Xbox conectat la PC si gata.
P.S.: da, am si PC, si PS4. Dar nu mi se pare o idee stralucita sa renunti complet la un PC cum are initiatorul in favoarea unui PS4, mai ales acum cand in maxim 1 an apare si de la Sony urmatoarea generatie de consola.

Edited by Hider141, 25 September 2017 - 08:22.


#7
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Atunci cum iti explici ca dupa ce instalez jocul imi merge bn vreo 3-4 meciuri si dupa aceea se modifica gameplay.ul, jucatorii se misca mai repede, sunt mai greu de controlat. Joc fifa de 10 ani si pot foarte bn sa.mi dau seama cand ceva nu este in regula la acest joc. Poate tu nu.ti dai seama din acel video de acele miscari robotice, incearca sa vezi acel video pe un monitor si sa.l compari cu alte inregistrari de pe youtube. Si nu e vb nici de framerate, am incercat sa.l joc si la 30 de fps si tot asa merge, aici e vb de cum se misca jucatorii, se misca foarte brusc.

Edited by bad47, 25 September 2017 - 08:49.


#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Intrebare intrebatoare: jocul e original?

Daca e original atunci adreseaza-te producatorului.

Edited by Hider141, 25 September 2017 - 08:56.


#9
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
Da e original si chiar am vb si cu cei de la ea sports prin email.uri si m.au pus sa fac mai multe setari prin pc dar degeaba.

Am schimbat placa video, procesorul, hardul, am luat si ssd( jocul e instalat pe ssd), am fost cu el la mai multe service.uri pc si degeaba, crede.ma ca nu stiu ce sa.i mai fac

Edited by bad47, 25 September 2017 - 09:04.


#10
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Eu cred ca versiunea de PC inca nu e finisata. Eu am o configuratie foarte asemanatoare cu a ta si nu am nici o problema. Doar doua intrebari: ce versiune de GTX 1060 ai? (3 sau 6GB) si in ce rezolutie joci?

#11
bad47

bad47

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.02.2015
6 gb, in full hd

La mn sigur este o problema software atat timp cat dupa ce.l instalez merge bn o perioada, posibil se intampla ceva prin windows

#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Windows-ul e original? Eu nu as renunta la PC in favoarea unei console.

Mai bine iti cumperi un Xbox One S pe langa PC-ul pe care il ai doar pentru Fifa, iesi mai ieftin asa.

#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Si cu PS4 Slim iese la fel de ieftin. Atat ca la Xbox One S ar avea si 4k BluRay playback.

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
PS4 e mai scump cu 150 de lei si nu are player 4K.

#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
+ gamepad-ul de pe Xbox One care e cel mai reusit din toate punctele de vedere, autonomie, ergonomie, aspect.

Pe partea de gamepad Xbox One > Xbox 360 > Wii U Pro >PS4 > Wii U tablet >PS3  . Cel de pe PS3 e jalnic, asa de mic si incomod.

Edited by Papillon_, 27 September 2017 - 16:02.


#16
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Da, însă nu are touchpad și nici 'luminitza' albastra... :-P

#17
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Astea sunt chestii de preferinta.
Eu niciodata nu am putut sa ma obisnuiesc cu gamepad-ul de xbox.
Ca unii prefera xbox sau acel gamepad..esti strict alegerea fiecaruia.
Asta nu il face mai bun sau mai prost decat cel de la PS.

#18
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Postbad47, on 25 septembrie 2017 - 08:03, said:

Mai mult de 2-3 jocuri pe an nu cred ca o sa.mi cumpar, eu ma joc in special fifa
In cazul asta ia-ti (si) un PS/Xbox (care ti se pare mai atragator).
Pentru jocuri care nu necesita reactii rapide si precizie, cum e cazul FPS-urilor, cea mai buna optiune este PC-ul, clar.  Pentru cele cu un ritm mai relaxat: RPG-uri, sports, driving, flying ... o consola e o alegere mai buna (daca poti trai cu limitarile de grafica si refresh specifice).

Ideal e sa ai si un PC si o consola si sa joci pe platforma unde un joc are implementarea cea mai buna (sau exclusivitate, daca e cazul).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate