Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

O noua pacaleala marca Orange?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Apropo de pacaleala Orange, ca mai citeam pe in alt topic vrajeala cu datele.
La Orange, cand se refera la perioada de gratie, formularea "pana la 01/09" inseamna in realitate "pana la 31/08", adica in ziua anterioara.
Oare de ce fac asta... cumva mizeaza ca vor fura creditul omului care se bazeaza ca are timp pana pe 01/09 sa reincarce? Dar in realitate se trezeste fara credit si acces la acea data...

#20
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View Postmarga32, on 21 septembrie 2017 - 22:31, said:


La ce firma? Poti pune link cu topicul in care ai cerut asta, te rog?
Nu înțeleg ce linc
Dacã ai tel cu 2 sim, ții o cartelã orange 1 an, sau 2 sau cît vor ei pentru semnal, cu numãrul direcționat pe ea dacã nu ai semnal pe prima cartelã cu abonament la preț de 2,9 ioro...

#21
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013

View Postando01, on 21 septembrie 2017 - 20:03, said:

din cate stiu eu doar clientii business mai beneficiaza de serviciu clienti orange, restul sunt pe bosch, nu trebuie sa te mire ca operatorii nu sunt la zi cu ofertele deoarece inafara de serviciile externalizate mai poti da si peste un operator nou, asa ca poti da si o fuga la un orange shop
daca poti intra pe softpedia poti intra si pe google
aia a fost candva si crede ma ca erau super ok au gasiti altii muuuuuulllllltttt sub

#22
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007

View PostWarpS, on 22 septembrie 2017 - 09:55, said:

Stai stai ca nu pricep. Aveai optiune activa pentru spatiul UE/SEE si tie ti s-a activat in momentul in care ai intrat in roaming pe Moldova? Cum vine asta? Normal, in roaming pe Moldova, stat care nu apartine nici UE nici SEE, trebuia sa te tarifeze pentru apel in roaming standard, la pretul de 1,22Euro / min catre Romania sau 0.48 euro pe min la apel primit fara TVA, conform https://www.orange.r...rd/moldova.html

Nu. Aveam optiune rooming care se activa automat cand efectuam primul apel din afara tarii. Interesant este ca s-a activat atunci cand eu am raspuns la un apel, aflandu-ma in Ro, dar folosind involuntar Orange Moldova.

#23
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
Dragi oameni, NU este ca la vodafone. Cititi ce scrie acolo in comunicat.
Veti avea in continuare roaming pt optiunile nationale de 7E+. NU o sa mai existe roaming deloc pe cele simple, 5 si 6.
Ce naiba, parca sunteti OI. Urla unu si urlati toti Posted Image

Optiunile cu avionul in colt dreapta sus or sa mearga in continuare.

Edited by FallenAngel, 22 September 2017 - 17:31.


#24
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postsamebo, on 22 septembrie 2017 - 09:57, said:

La Orange, cand se refera la perioada de gratie, formularea "pana la 01/09" inseamna in realitate "pana la 31/08", adica in ziua anterioara.
Fals, e inclusiv.

#25
samebo

samebo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 08.05.2017
Nu este inclusiv, iti garantez Posted Image
Inclusiv e doar cand se refera la perioada activa sau la optiune.
Cand e vorba de gratie, iti garantez ca daca astepti ziua aia o sa fie inchisa cartela.

Eu anul asta am pierdut o cartela cu aproape 20 euro si alta cu 3 euro in modul asta. A doua am lasat-o intentionat (ca nu mor dupa 3 euro) sa testez teoria.
Deci mare atentie, ca va fura creditul daca asteptati data aia.

Edited by samebo, 22 September 2017 - 18:09.


#26
Toxic00

Toxic00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 18.03.2007
Deci pana la urma a fost un fel de pacaleala pentru ca mesajul/propunerea primita nu era suficient de explicita. La vechiul abonament aveam 800 minute nationale/internationale pe fix, 200 minute internationale pe mobil si 750 MB internet. La cel nou mi-au propus 5700 minute national, 100 minute SEE fix/mobil si 2 GB net. Am dat roll-back. Prefer sa platesc room-ing in SEE atunci cand il voi folosi si eventual daca nu va disparea Posted Image

Edited by Toxic00, 24 September 2017 - 12:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate