Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 

iPhone X - Discuții generale

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
2909 replies to this topic

#1855
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostDisstrack, on 01 iunie 2018 - 14:37, said:


@boy4ever, vazand ca nu esti la primul iphone, credeam c-ai inteles deja filozofia companiei...(datul cu portia)

Totusi, de ce nu schimbi device-ul daca te nemultumeste in asemenea hal?
As renunta cu draga inima, dar sa aleg ce?? Android e si mai praf! BlackBerry OS e mort. Windows... este la fel, doar ca inca nu au spus-o oficial, WebOS s-a dus, Sumbian la fel, MeeGo la fel... Efectiv nu ai ce lua.

Si nu, nu ma refer la Youtube, ci la orice mod posibil de a te uita la un video (fie aplicatie sau player). Vad ca nici bateria nu mai tine cine stie ce. Acum sunt prin tarile baltice si daca nu il incarc non stop la masina greu sa tina mai mult de vreo 4-5 ore pana se inchide. La Riga deja la ora 13:00 mai aveam 5%, scos din priza pe la 8. Si voi tot ziceti ca 2700 mAh sunt suficienti...

#1856
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,684
  • Înscris: 24.11.2015
Daca il folosesti pe internet sau gps, aplicatii... cat ai vrea sa te tina ? Samsungul meu note in 2 ore il pun la pamant (poate nici 2 ore) cand stau pe internet.
Daca vrei ceva cu autonomie mare, ia o chinezarie cu 10.000mah sau un battery phone , nu un flagship. :)

Cu astfel de postari, mai ca ma convingi sa-l vand.

#1857
skyspot1

skyspot1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 25.01.2014
X-ul ma tine cu 2 ore mai mult decât Note 8, utilizând-ul la fel. Semnalul e mai bun, calitatea convorbirilor peste Note8.

#1858
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdj_cristi, on 01 iunie 2018 - 10:44, said:

da, si pe mine a inceput sa ma enerveze multi-taskingul , cred ca e de la ios11 . De exemplu las waze-ul in front, blochez ecranul, peste 5 minute ma trezesc ca nu mai aud instructiuni, deblochez ecranul si el nu mai ruleaza...
Acum am ajuns la Bacau si am testat ce ai scris referitor la waze. Am navigat pe baterie, ecran inchis, zero erori.

#1859
dj_cristi

dj_cristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 26.01.2006
nici mie nu imi face mereu, normal ar tb sa fie tot in foreground / deschis dupa ce deblocez telefonul, de multe ori el e inchis , apar direct iconitele cand deblochez.

#1860
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Alta chestie: intru in Music si caut un anumit artist, deschid un Playlist (album), imi arata piesele, aleg pe care o vreau, dau ”Play” si totul ok. Insa de multe, foarte multe ori, las muzica in fundal si apoi cand intru iar deja ma scoate iar in “Home” nu mai vad lista cu melodii din albumul deschis de mine, ci doar piesa curenta. Intreb pentru a mia oara: iOS asta stie multitasking real sau nu? 😐 Mie imi inchide aproape tot, extrembde rar imi gasesc o aplicatie exact asa cum am lasat-o.

Edited by boy4ever, 04 June 2018 - 07:31.


#1861
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Nu, nu stie.

Vinde-l.

#1862
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Raspuns de doi lei. Nu accepti si partile negative ale telefonului? Esti fanboy?

#1863
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Eu îs curios ce telefon o să scoată Apple după X

#1864
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postboy4ever, on 04 iunie 2018 - 11:31, said:

Raspuns de doi lei. Nu accepti si partile negative ale telefonului? Esti fanboy?
Cred ca ai uitat limba romana de cand platesti taxele la regina.

1. Ai intrebat daca stie sau nu multitasking. Ti-am raspuns ca nu stie, tu cu tastatura ta o spui inca de cand ai luat telefonul ca iti inchide aplicatii si nu merge bine. Dar cand iti spun conform afirmatiilor tale ca nu stie, mă cerți.

2. De cand ai inceput sa platesti rate (sau cash, doar tu stii) la ics, numa’ te plangi de telefonul asta (ma rog, scârțâiai si la celalalt, 7 sau ce ai avut tu). Nu doar eu de pe aceasta arie ti-am spus sa il vinzi si sa iei altceva.
Nici asa nu-i bun, ne cerți.

Plm, daca-ti zic ca stie multitasking ma cerți, daca zic ca nu stie iar ma cerți.
Android nu e bun, windows nu e bun, ios nu e bun, fixul nu e bun, tot pe noi ne cerți de doi ani.


#1865
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ma rog, faci pe prostul, si chiar nu inteleg de ce. Am vorbit de niste lipsuri REALE ale telefonului, iar tu nu le admiti si recunosti in ruptul capului! Ti-am spus ca asta denota clar ca esti fanboy. Trebuie sa fiu si eu ca tine? Daca zic si ceva de rau, gata, trebuie sa vand telefonul, nu mai am voie in “club”?

#1866
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
Damne Iisuse Hristoase te rog sa-l faci pe Boy sa nu isi mai cumpere aifon anul asta!
Fa-l Doamne sa isi ia alt telefon mai performant, un Samsung sau Nokia sau Vertu!

Stai bre linistit, esti bine venit in club :)

#1867
MMVVDD

MMVVDD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 11.09.2009
Nu Samsung, fă Doamne să își i-a iar iPhone, chiar 9, să fie activ aici, și să ne lase pe noi în pace, adică pe fanboy Samsung...😂😂😂😂

#1868
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
Cred ca lipsurile tin de ios 11 ,nu de iphone x :)
Pe de alta parte este bine sa fii fanboy cred,nu vezi partile negative si esti supermultumit cu ceea ce ai ,doar stim cu totii ca dragostea este oarba :)


#1869
caesar_mc

caesar_mc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 20.07.2005
Eu votez sa modereze iar un forum de Windows Phone, cum făcea el in trecut. Poate așa, cu doua forumuri in paralel, ne mai iartă și pe noi.
Țările baltice, lirele, un sfert de salariu de x, multitaskingul, #audi super frumos, clima bizonică, poate, poate ii mănâncă și lui tot timpul, într-un final..

Edited by caesar_mc, 04 June 2018 - 22:22.


#1870
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,684
  • Înscris: 24.11.2015

View Postcalbog, on 04 iunie 2018 - 12:25, said:

Eu îs curios ce telefon o să scoată Apple după X

X plus si SE2 (care o sa fie un X mai "lite") , si bineinteles iphone 9.

#1871
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Daca scot se2 din aceleasi materiale ca originalul o sa fie un adevarat killer !

View Postboy4ever, on 02 iunie 2018 - 00:07, said:


As renunta cu draga inima, dar sa aleg ce?? Android e si mai praf! BlackBerry OS e mort. Windows... este la fel, doar ca inca nu au spus-o oficial, WebOS s-a dus, Sumbian la fel, MeeGo la fel... Efectiv nu ai ce lua.

Si nu, nu ma refer la Youtube, ci la orice mod posibil de a te uita la un video (fie aplicatie sau player). Vad ca nici bateria nu mai tine cine stie ce. Acum sunt prin tarile baltice si daca nu il incarc non stop la masina greu sa tina mai mult de vreo 4-5 ore pana se inchide. La Riga deja la ora 13:00 mai aveam 5%, scos din priza pe la 8. Si voi tot ziceti ca 2700 mAh sunt suficienti...
BbOs inca primeste update-uri :P

Si passportul dupa 4 ani inca bate la fund orice flascshit ...mai ales la autonomie !

#1872
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 07.01.2011
In afara de autonomie la ce mai bate?sa fim seriosi...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate