Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 

Steaua București

* * * - - 15 votes
  • Please log in to reply
1740 replies to this topic

#1603
KloppToKop

KloppToKop

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.03.2017
E plin de oi ce viseaza la desfintarea Clubului Sportiv al Armatei "Steaua" Bucuresti pe thread-ul asta..
Ce nu realizati e ca SC FC Fcsb S.A exista cat timp traieste stapanu de la stana. Maine, poimaine, face senilul un accident cu Bentley-ul si s-a terminat cu echipa voastra. Nu are cine sa o preia, nu se baga nimeni sa investeasca intr-o echipa care a activat ilegal in fotbal de la infintare (2003) pana acum. Suporteri care sa tina echipa in viata cum are Steaua, Rapid, Dinamo, si restul echipelor de traditie nu aveti.

Mai era o oaie care spunea ca preia Steaua suporterii Fcsb-ului cand va ascede in prima liga. Crede-ma ca niciun stelist nu doreste asta. S-a demonstrat ca stelistii adevarati sunt in Ghencea, si ca sunt destui, la meciurile cu Dinamo de anul trecut si la cel cu Rapid de anul asta.

Edited by KloppToKop, 15 December 2023 - 00:19.


#1604
BT66

BT66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 03.01.2015
Suporteri csa isti vs prea multe curve, prea putin trotuar!

#1605
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 26.08.2005

View PostKloppToKop, on 15 decembrie 2023 - 00:18, said:

E plin de oi ce viseaza la desfintarea Clubului Sportiv al Armatei "Steaua" Bucuresti pe thread-ul asta..
Ce nu realizati e ca SC FC Fcsb S.A exista cat timp traieste stapanu de la stana. Maine, poimaine, face senilul un accident cu Bentley-ul si s-a terminat cu echipa voastra. Nu are cine sa o preia, nu se baga nimeni sa investeasca intr-o echipa care a activat ilegal in fotbal de la infintare (2003) pana acum. Suporteri care sa tina echipa in viata cum are Steaua, Rapid, Dinamo, si restul echipelor de traditie nu aveti.

Mai era o oaie care spunea ca preia Steaua suporterii Fcsb-ului cand va ascede in prima liga. Crede-ma ca niciun stelist nu doreste asta. S-a demonstrat ca stelistii adevarati sunt in Ghencea, si ca sunt destui, la meciurile cu Dinamo de anul trecut si la cel cu Rapid de anul asta.
N-ai cu cine sa discuti, crede-ma. S-a vazut si din reply-ul primit. Singura optiune e sa-i lasi sa viseze la titluri si participari in sampion lig iar cand realitatea crunta o sa-i loveasca o sa fie oricum prea tarziu.

#1606
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 03.08.2004
Care este realitatea aia crunta pentru continuatoare Stelei si aia misto pentru vremelnica Steaua din B? Chiar sunt curios.

#1607
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,031
  • Înscris: 11.07.2016
Realitatea crunta ptr Steaua din liga 1 este ca ne batem in fiecare an ptr titlu si ne chinuim sa intram in grupe europene.
Realitatea misto ptr echipa armatei este ca ei nu au probleme din astea...ei nu au voie sa promoveze si  au 600 suporteri care au probleme doar cand se iau la omor cu ailalti dobitoci de la echipa militiei. Viata!
Si echipa armatei sta linistita in liga a2a pe banii nostri.
Si cand zic "banii nostri" ma refer la noi, cei care muncim si platim impozite....

Edited by Malus_Dacus, 15 December 2023 - 19:06.


#1608
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,265
  • Înscris: 03.03.2007

View PostKloppToKop, on 15 decembrie 2023 - 00:18, said:

E plin de oi ce viseaza la desfintarea Clubului Sportiv al Armatei "Steaua" Bucuresti pe thread-ul asta..
Ce nu realizati e ca SC FC Fcsb S.A exista cat timp traieste stapanu de la stana. Maine, poimaine, face senilul un accident cu Bentley-ul si s-a terminat cu echipa voastra. Nu are cine sa o preia, nu se baga nimeni sa investeasca intr-o echipa care a activat ilegal in fotbal de la infintare (2003) pana acum. Suporteri care sa tina echipa in viata cum are Steaua, Rapid, Dinamo, si restul echipelor de traditie nu aveti.

Mai era o oaie care spunea ca preia Steaua suporterii Fcsb-ului cand va ascede in prima liga. Crede-ma ca niciun stelist nu doreste asta. S-a demonstrat ca stelistii adevarati sunt in Ghencea, si ca sunt destui, la meciurile cu Dinamo de anul trecut si la cel cu Rapid de anul asta.

Eram sigur ca te va mangaia pe crestet Basso. La cate prostii ai zis, nu te-a mangaiat destul Posted Image

Si ca sa fiu ontopic: FCSB traieste pentru ca are cei mai multi suporteri, e in Superliga, e continuatoarea sportiva a Stelei, are trofeele recunoscute de FRF si UEFA iar meciurile sale au in continuare cea mai mare audienta. Voi, talpanistii aia plangaciosi, nu intelegeti ce e cu fotbalul asta din moment ce tineti cu un club mizer, neprofesionist, ce nu va ajunge vreodata in prima divizie si va balti in mediocritate si lipsa de spectatori pana la momentul in care un viitor ministru va decide sa desfiinteze fenomenul si sa va trimita acasa. Si nu, nu va vrea nimeni inapoi - s-a castigat la medie niste IQ de cand ati plecat, dovada si postarea matale, un soi de capodopera neo-erasmiana a la Stultitiae Laus, izvorata din butoiul de intelepciune stelemista zugravita pe peretii toaletelor din Ghencea.

Edited by Alexandru H., 15 December 2023 - 20:44.


#1609
KloppToKop

KloppToKop

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.03.2017

View PostAlexandru H., on 15 decembrie 2023 - 20:37, said:

Eram sigur ca te va mangaia pe crestet Basso. La cate prostii ai zis, nu te-a mangaiat destul Posted Image

Si ca sa fiu ontopic: FCSB traieste pentru ca are cei mai multi suporteri, e in Superliga, e continuatoarea sportiva a Stelei, are trofeele recunoscute de FRF si UEFA iar meciurile sale au in continuare cea mai mare audienta. Voi, talpanistii aia plangaciosi, nu intelegeti ce e cu fotbalul asta din moment ce tineti cu un club mizer, neprofesionist, ce nu va ajunge vreodata in prima divizie si va balti in mediocritate si lipsa de spectatori pana la momentul in care un viitor ministru va decide sa desfiinteze fenomenul si sa va trimita acasa. Si nu, nu va vrea nimeni inapoi - s-a castigat la medie niste IQ de cand ati plecat, dovada si postarea matale, un soi de capodopera neo-erasmiana a la Stultitiae Laus, izvorata din butoiul de intelepciune stelemista zugravita pe peretii toaletelor din Ghencea.

Degeaba iti etalezi IQ-ul pe aici, daca in continuare dupa atatia ani ai ramas dezinformat. Sau bine, poate primesti telemea de la stana si scopul este sa dezinformezi. FRF se supune deciziilor instantei, nu are cum sa recunoasca ca palmaresul Stelei apartine Fcsb-ului. Evident ca prima replica a fcsbisitlor este "da uefa arata la ei pe site ca am castigat cupa campionilor", pai draga fcsbist, atata timp cat FRF nu informeaza la randul ei forul european, UEFA nu o sa modifice nimic. Acum intrebarea este "De ce nu trimite federatia instintare la UEFA?". Suntem prea mici sa stim asta, dar imagineaza-ti ce reactie ar avea UEFA stiind ca din 2003 pana 2017 ciobanul a sifonat bani de la ei, ilegal, federatia romana stiind de treaba asta (nu iti imagina ca federatia nu stia in 2003 de furtul ciobanului). Insa ai dreptate cu un lucru, fcsb a adunat toata prostimea din tara alaturi de ea. Toti samantarii care aduc bani in fenomen prin audienta + pariuri sportive. E in interesul federatiei ca lucrurile sa ramana in impas. Ti-am zis, ciobanul nu e vesnic. Cine crezi ca investeste in viitor? Fetele lui becali? Cine ar cumpara echipa cu toate procesele in curs? De castigat nu aveti cum sa le castigati, la un moment dat prejudiciul va fi platit.

Vad ca toti fcsbistii aveti obsesia asta cu Talpan, desi el e doar juristul clubului, atat. Nu se implica din punct de vedere managerial sau sportiv la vreo sectie a clubului. Dar nu ma mira, omul continua sa va bage echipa in pamant din ce in ce mai adanc de fiecare data cand va intalneste avocatii prin tribunale. Spui de Steaua ca e club neprofesionist si mizer dar nu te uiti la tine in ograda.. echipa fara anrenor, jucatori care injura arbitrii, marionetele de pe banca care arata semne obscene catre fanii adversi, contracte incheiate pe 6 luni / 1 an. Asa arata un club profesionist?

#1610
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,386
  • Înscris: 03.08.2004
Draga csatist, esti naiv rau daca tu crezi ca Uefa nu are habar de ce se intampla sau ca talpan nu a trimis misive peste tot, inclusiv in Alpha Centauri.

Edited by destrug, 16 December 2023 - 23:23.


#1611
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,265
  • Înscris: 03.03.2007

Quote

Degeaba iti etalezi IQ-ul pe aici, daca in continuare dupa atatia ani ai ramas dezinformat

Pe vremea cand scriam articole despre palmares, nu stiu unde erai dumneata - dar clar nu prea aveai treaba cu fenomenul.

Quote

FRF se supune deciziilor instantei, nu are cum sa recunoasca ca palmaresul Stelei apartine Fcsb-ului.

Tu nu intelegi nici ce s-a intamplat in instanta Posted Image Again, ca sa o zicem a o suta oara - instanta a clarificat o realitate: care erau entitatile recunoscute dpdv juridic care au controlat echipa de fotbal? Nimeni nu zice ca Jiji a luat CCE-ul sau ca CSA-ul e responsabil de victoria cu Ajax-ul - pentru ca cele doua parti nu controlau dpdv legal echipa la momentul respectiv. Ca sa repet - INSTANTA NU A JUDECAT SPETE SPORTIVE, CI JURIDICE. Or palmaresul e o realitate sportiva, decernat de organizatorii competitiilor respective. Daca judecatorii voiau sa judece palmaresul sportiv, era simplu: chemau in instanta ca martori pe reprezentantii FRF (cei care au organizat Campionatul si Cupa Romaniei), LPF (actualii organizatori ai Superligii) si UEFA (coordonatorii competitiilor europene intercluburi din Europa). Si ii intrebau.

Edit: pun pariu ca nu stii nici macar institutia europeana la care trebuie sa te prezinti in probleme de palmares. Si nu, nu e "UEFA"... Posted Image

Quote

Evident ca prima replica a fcsbisitlor este "da uefa arata la ei pe site ca am castigat cupa campionilor", pai draga fcsbist, atata timp cat FRF nu informeaza la randul ei forul european, UEFA nu o sa modifice nimic.

FRF-ul nu are ce sa informeze UEFA pentru ca nimic nu s-a schimbat in problema palmaresului. Sunteti liberi sa dati in judecata Federatia pentru ca nu vrea sa "informeze".

Quote

Acum intrebarea este "De ce nu trimite federatia instintare la UEFA?". Suntem prea mici sa stim asta

Tu nu stiai asta nici daca erai prea mare...

Quote

, dar imagineaza-ti ce reactie ar avea UEFA stiind ca din 2003 pana 2017 ciobanul a sifonat bani de la ei, ilegal, federatia romana stiind de treaba asta (nu iti imagina ca federatia nu stia in 2003 de furtul ciobanului).

Nu exista nicio sifonare - echipa a plecat legal de la Minister la Asociatie si de acolo la SA. Singura chestie pe care ati obtinut-o in instanta a fost marca.

Quote

Insa ai dreptate cu un lucru, fcsb a adunat toata prostimea din tara alaturi de ea.

Eh, a scapat de o mare parte din ea odata cu plecarea voastra. Si nu o zic eu, voi ati zis-o: "suntem atat de prosti ca ne-am lasat pacaliti vreo 15 ani si am tinut cu echipa gresita". Voi sunteti ca pensionarii pacaliti prin metoda "Accidentul".

Quote

Toti samantarii care aduc bani in fenomen prin audienta + pariuri sportive. E in interesul federatiei ca lucrurile sa ramana in impas. Ti-am zis, ciobanul nu e vesnic. Cine crezi ca investeste in viitor? Fetele lui becali? Cine ar cumpara echipa cu toate procesele in curs? De castigat nu aveti cum sa le castigati, la un moment dat prejudiciul va fi platit.

Mai lasati milogeala si mergeti la munca. Singurul prejudiciu e ca va bateti joc de stadionul ala. Au trebuit sa vina fecesebistii acolo - ca altfel nu ar fi patit niciodata experienta de a fi umplut.

Quote

Vad ca toti fcsbistii aveti obsesia asta cu Talpan, desi el e doar juristul clubului, atat. Nu se implica din punct de vedere managerial sau sportiv la vreo sectie a clubului. Dar nu ma mira, omul continua sa va bage echipa in pamant din ce in ce mai adanc de fiecare data cand va intalneste avocatii prin tribunale.

In pamant? Adica in Liga II, incapabili de a promova ever? Mai vorbim in 2 ani daca mai existati...

Quote

Spui de Steaua ca e club neprofesionist si mizer dar nu te uiti la tine in ograda.. echipa fara anrenor, jucatori care injura arbitrii, marionetele de pe banca care arata semne obscene catre fanii adversi, contracte incheiate pe 6 luni / 1 an. Asa arata un club profesionist?

I mean, e un club care are dreptul de a juca in Superliga. Au stiut sa respecte regulile minime.

Quote

Sau bine, poate primesti telemea de la stana si scopul este sa dezinformezi

Daca primeam telemea de la stana, as fi dus razboiul cu CSA altfel decat l-a dus Jiji. Becali a fost principalul vostru aliat in ultimii 8 ani - ar trebui sa-i trimiteti o felicitare anual, de ziua lui pentru ca v-a facut functionali. La Rapid si Dinamo nu s-ar fi intamplat asta in o mie de ani - sa anunte CS Rapid si CS Dinamo ca ei sunt adevaratii proprietari ai celor doua branduri si juma din suporteri sa migreze acolo.

Edited by Alexandru H., 16 December 2023 - 23:50.


#1612
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,378
  • Înscris: 12.07.2010
Talpanistii cand se intalnesc cu realitatea:

[ https://y.yarn.co/b06107ea-1a7d-4800-97a8-268e19e41737_text.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Bob493, 19 December 2023 - 07:57.


#1613
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 26.08.2005

Quote

Durerea e fără margini, cuvintele sunt de prisos în asemenea momente. Luca Ene a plecat prea devreme din această lume. Juniorul Stelei va fi înmormântat cu mingea de fotbal, sportul pe care l-a iubit atât de mult!
Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Pentru cine nu stie, una din victimele incendiului de la ferma dacilor era junior la Steaua Bucuresti. O noua tragedie cauzata de coruptia generalizata a statului mafiot. Poate data viitoare cand punem stampila pe buletinul pe vot o facem cu responsabilitate stiind ca suntem priviti de sus de catre Luca, bebelusii de la maternitatea Giulesti, victimele de la Colectiv, etc.

#1614
BT66

BT66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 03.01.2015
Dumnezeu sa-l odihneasca!

#1615
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,031
  • Înscris: 11.07.2016
Hai ca au inceput meciurile din liga 2.
Astept cu interes copy-paste-ul despre meciul echipei armatei...
@ cristi_p....ai legatura!

Edited by Malus_Dacus, 24 February 2024 - 13:09.


#1616
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,265
  • Înscris: 03.03.2007
Am impresia ca vor evita sa vorbeasca despre acest meci.

Nu-i problema, asteptam articole de interes despre promovarea in Liga Desfiintatilor.

#1617
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,265
  • Înscris: 03.03.2007
Ca sa intram in logica "articolul din sport.ro e mai de incredere decat site-ul UEFA", eu propun sa-l ascultam pe Oprita si sa vedem daca FC Talpan e Steaua Bucuresti.

Domnule Oprita, e echipa pe care o antrenati adevarata Steaua Bucuresti?

Quote

Nu vreau să-i numesc Steaua, noi nu suntem Steaua

Quote

Pe echipa care a venit pentru acest meci la Reșița nu o pot numi Steaua

Quote

Noi nu suntem Steaua

Edited by Alexandru H., 24 February 2024 - 17:12.


#1618
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,031
  • Înscris: 11.07.2016
Daca nu se inghesuie dinamovistul sa bage copy-paste, il ajut eu...

Daniel Oprița, după eșecul de la Reșița: „Și-au bătut joc de mine! Nu-i pot spune Steaua acestei echipe
„A fost o victorie meritată a Reșiței, chiar dacă aș putea să contest anumite faze. La acest scor și la ce am jucat noi, nu mai pot să spun mare lucru. Chiar dacă consider că au fost unele greșeli de arbitraj împotriva noastră, nu avem nicio scuză la modul în care ne-am prezentat în acest meci.
Am luat după pauză două goluri în câteva minute, am fost jalnici! Dezastru! Este o înfrângere rușinoasă pentru jucători. Nu vreau să-i numesc Steaua, noi nu suntem Steaua, la modul cum am jucat la acest meci. Doar cei care au venit de la București, suporterii care au fost în număr mare, pe ei îi pot numi Steaua.
Pe echipa care a venit pentru acest meci la Reșița nu o pot numi Steaua. A fost o rușine! Doi sau trei jucători aș putea să-i evidențiez, în rest noi nu suntem Steaua. Ceea ce facem noi în acest sezon este o rușine!
Dacă nu au rușine pentru acești oameni care au venit atâția kilometri să-i susțină, înseamnă că n-au caracter. Acești jucători și-au bătut joc de club, de emblemă și de suporteri. Reșița ne-a bătut la toate capitolele, dar în primul rând la dăruire.
Se vedea pe fața băieților de la Reșița faptul că-și doresc victoria. Fotbaliștii noștri au fost la plimbare la Reșița, au venit în excursie. Nu vreau să-i menajez deloc. Toți au numai pretenții de fotbaliști. Este vina mea în primul rând, deoarece eu i-am adus.
Încerc să mă zbat pentru ei, să le rezolv toate problemele și ei m-au tratat astfel, mai ales aici, la Reșița, unde e casa mea. M-au făcut de râs. Poate lor nu le este rușine, dar mie îmi este. Efectiv și-au bătut joc de mine, toți și-au bătut joc de mine! Îmi cer scuze suporterilor în numele jucătorilor.
Eu aș pleca, dar aș vrea să stau să-i chinui eu pe jucători, nu ei pe mine. Le-am oferit toate condițiile, dar nu știu dacă mai pot să lucrez eu cu ei la ceea ce au făcut la acest meci. Ei sunt tot timpul supărați, nu le convine nimic și nu vor să joace pentru clubul acesta.
Nu știu ce vor, au fost fără caracter. La un moment dat nu știam pe cine să schimb. Parcă au fost vorbiți între ei. Am mai pierdut meciuri, dar nu așa. Am pierdut meciul acesta fără luptă și nu vreau ca jucătorii să se ascundă după arbitraj. Și dacă primeam penalty tot luam bătaie de la Reșița!”, a spus Daniel Oprița, pentru caon.ro

Sursa: GSP.ro

Edited by Malus_Dacus, 24 February 2024 - 17:22.


#1619
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 23.10.2013
În urmă cu 37 de ani, pe 24 februarie 1987, Clubul Sportiv al Armatei Steaua București câștiga Supercupa Europei.

CSA Steaua a evoluat la Monte Carlo în formula: Stîngaciu - Iovan, Bumbescu, Belodedici, Bărbulescu - Bălan, T. Stoica, Boloni, Hagi (Balint, 84) - Lăcătuș (Majearu, 89), Pițurcă.
Antrenor: Anghel Iordănescu.

Supercupa Europei – ultimul mare trofeu cucerit de fotbalul romanesc

[ https://i.ibb.co/JFF6X0n/csa-steaua-37-ani-supercupa-europei.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Attached Files



#1620
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,031
  • Înscris: 11.07.2016
Si voi ati sarbatorit  cu o infrangere cu 3-1...
Brava bajeti!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate