Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...
 

Steaua București

* * * - - 15 votes
  • Please log in to reply
1747 replies to this topic

#1639
KloppToKop

KloppToKop

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.03.2017

Doua victorii pentru Steaua Bucuresti saptamana asta, si pe teren cu Targu Jiu (5-0 pentru echipa noastra), si in tribunal impotriva societatii comerciale din Popesti-Leordeni. Suntem din ce in ce mai aproape de victoria finala! In continuare: Prejudiciul. Tic-tac, gigistilor.


[ https://i.ytimg.com/vi/_Lxfu6o8-Ow/sddefault.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#1640
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
Tic-tac talpanistilor...tic-tac...
Asa va bat secundele pana la desfiintarea prognozata in 2025...
Doamne-ajuta!

PS: parerea mea - identica cu a lui Ionel Ganea - ar fi sa fuzioneze cele 2 echipe Steaua din L1 si CSA Steaua din L2.
Asa s-ar rezolva multe probleme...daaar nu depinde de mine.
Asa ca...vom vedea cum se va desfiinta echipa talpanista. Sau cum va ajunge o echipa de amatori prin liga a3a sau a4a...

Edited by Malus_Dacus, 09 March 2024 - 14:19.


#1641
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,463
  • Înscris: 12.07.2010
Mie chiar mi-ar placea sa reusiti cumva sa ajungeti in cupele europene, ca sa pot intra pe site-ul Uefa, pe pagina echipei CSA Steaua si sa vad cum la sectiunea 'jucatorii cu cele mai multe aparitii in cupele europene' va fi trecut Chipirliu cu una.

View PostMalus_Dacus, on 09 martie 2024 - 14:18, said:

Tic-tac talpanistilor...tic-tac...
Asa va bat secundele pana la desfiintarea prognozata in 2025...
Doamne-ajuta!

PS: parerea mea - identica cu a lui Ionel Ganea - ar fi sa fuzioneze cele 2 echipe Steaua din L1 si CSA Steaua din L2.
Asa s-ar rezolva multe probleme...daaar nu depinde de mine.
Asa ca...vom vedea cum se va desfiinta echipa talpanista. Sau cum va ajunge o echipa de amatori prin liga a3a sau a4a...

Ca sa ce? Sa primeasca inapoi acel desen? Pe stadion oricum vor avea dreptul sa joace (cu chirie, evident) dupa desfiintarea clonei, dar derbiurile tot pe Arena Nationala se vor disputa, ca e prea mic Ghencea. Suporterii talpanisti oricum vor pleca din nou si isi vor infiinta o alta echipa, ca ei de fapt nu sunt stelisti ci doar anti-gigi. Asa ca de ce sa fuzioneze?

#1642
cristian-p

cristian-p

    Stelist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 23.10.2013
CSA Steaua București a jucat în UEFA Champions League până în 1998.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Eac9hAvYaHE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Spre deosebire de clubul înființat în 2003, Steaua București performează și reprezintă România și în acest moment în cupele europene.
Pe 23/24 martie 2024, roș-albaștrii vor juca sferturi de finală în EHF European Cup (handbal) cu islandezii de la Valur Reykjavík. iar pe 23 martie 2024, returul din optimile LEN Euro Cup (polo) cu grecii de la Panionios GSS.

Attached Files



#1643
BT66

BT66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 03.01.2015
Daca ne spui cat v-a dat azi dinamoul, te trec in pomelnic la vii! :))

Edited by BT66, 09 March 2024 - 19:56.


#1644
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,463
  • Înscris: 12.07.2010
Da, Rangers - Steaua, Uefa Champions League 1995/1996. Frumos meci. Avem aici si caseta tehnica, de pe site-ul oficial UEFA CHAMPIONS LEAGUE, pentru cei care doresc sa-si aminteasca.

Dar esti sigur ca e vorba de Steaua? Ca uite ce emblema aveau. Stiu ca voua chestiile de genul asta au darul de a va produce multa confuzie.

Posted Image

Edited by Bob493, 09 March 2024 - 19:57.


#1645
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 02.09.2015
FCSB = Steaua
" “Eu sunt un pasionat de Steaua. Eu am ținut cu CCA-ul din secunda în care am învățat ce înseamnă. Și atunci nu m-am schimbat. Sigur, echipa asta a avut și momente de glorie pe care nu le-a avut nicio echipă din România.Acum nu înseamnă că mă dezic de echipă, dar este mult prea trist, mult prea dureros. Ce o fi în sufletele fanilor adevărați, care cheltuie, care suferă, care se duc cu trenul la meciuri să-și susțină echipa? Nu cred că le convine ce se întâmplă acolo.
La un moment dat mă gândeam că au abordat greșit meciul. Nu, domne, habar n-au despre ce e vorba. E inacceptabil că un jucător precum Octavian Popescu există la Steaua"


https://www.prosport...-cretu-19843680

#1646
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016

View PostCastraveta, on 11 martie 2024 - 13:49, said:

FCSB = Steaua....
.... E inacceptabil că un jucător precum Octavian Popescu există la Steaua"


@ ioppo, tu esti?
(Stiu ca nu esti tu, dar uite ca te mai confirma cineva.)

#1647
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005

Quote

CSA Steaua București - FCSB 2, partidă contând pentru etapa cu numărul 11 din Liga 3, seria a patra, se joacă astăzi, de la ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
Cele două cluburi care duc o luptă în instanță pentru palmaresul Stelei luptă pentru promovarea în Liga 2. CSA, condusă de Daniel Oprița, este lider în seria a patra, cu 26 de puncte strânse în primele 10 etape.
De partea cealaltă, FCSB 2, antrenată de Bogdan Vintilă, ocupă poziția secundă, cu 24 de puncte acumulate în primele 10 meciuri. Pentru acest meci, finanțatorul Gigi Becali a decis să trimită în Liga 3 mai mulți jucători de la prima echipă, precum Nedelcu, Simion, Șut, Oaidă, Buziuc sau Octavian Popescu.
În partida tur din Liga 3, disputată la Berceni, în septembrie, Steaua s-a impus cu 2-1 contra celor de la FCSB 2. Pentru gazdele de atunci marca Ardelean, din penalty, în timp ce reușitele "militarilor" erau semnate de Chipirliu și Antohi.

Asteptam cu interes opinia lui Tzanca Uraganu si Perversu' de pe Tg Ocna cu privire la cine e Steaua si la ce echipa joaca Oct. Popescu

#1648
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007
Sectia de fotbal CSA - desfiintata in 2025.

Deocamdata suntem in program - playout in sezonul asta - urmat de o taiere masiva de buget din sezonul urmator.

Quote

Asteptam cu interes opinia lui Tzanca Uraganu si Perversu' de pe Tg Ocna cu privire la cine e Steaua si la ce echipa joaca Oct. Popescu

Pai vad ca opinia UEFA si FRF e neimportanta pentru voi - deci e normal ca le cereti opinia manelistilor. In rest, stirea e despre cele doua echipe ce poarta respectivele nume - alea institutionale, din actele juridice si contabile. Numele fotbalistice sunt diferite.

#1649
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 26.12.2017

View PostAlexandru H., on 11 martie 2024 - 18:57, said:

Sectia de fotbal CSA - desfiintata in 2025.
Deocamdata suntem in program - playout in sezonul asta - urmat de o taiere masiva de buget din sezonul urmator.
Da' numerele de la loto de saptamana viitore nu le stii?
Ah, si la anu' o sa fie vreun cutremur mai mare? Ceva inundatii? Uragane?

Edited by johnnycrush, 11 March 2024 - 19:18.


#1650
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007

View Postjohnnycrush, on 11 martie 2024 - 19:17, said:

Da' numerele de la loto de saptamana viitore nu le stii?
Ah, si la anu' o sa fie vreun cutremur mai mare? Ceva inundatii? Uragane?

Plangi?

#1651
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 26.12.2017
Este doar o infrangere iar victoriile si infrangerile fac parte din joc.
Trec repede peste asta ca doar n-am pierdut cu 4-0.
Pacat ca nu poti sa ne ajuti si tu cu ceva informatii, dar asta e, o sa mai intreb si pe altii ca te tine care au globul de cristal.

Edited by johnnycrush, 11 March 2024 - 19:54.


#1652
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
@ basso: "CSA Steaua București - FCSB 2, partidă contând pentru etapa cu numărul 11 din Liga 3, seria a patra, se joacă astăzi, de la ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
Cele două cluburi care duc o luptă în instanță pentru palmaresul Stelei luptă pentru promovarea în Liga 2. CSA, condusă de Daniel Oprița, este lider în seria a patra, cu 26 de puncte strânse în primele 10 etape.
De partea cealaltă, FCSB 2, antrenată de Bogdan Vintilă, ocupă poziția secundă, cu 24 de puncte acumulate în primele 10 meciuri. Pentru acest meci, finanțatorul Gigi Becali a decis să trimită în Liga 3 mai mulți jucători de la prima echipă, precum Nedelcu, Simion, Șut, Oaidă, Buziuc sau Octavian Popescu.
În partida tur din Liga 3, disputată la Berceni, în septembrie, Steaua s-a impus cu 2-1 contra celor de la FCSB 2. Pentru gazdele de atunci marca Ardelean, din penalty, în timp ce reușitele "militarilor" erau semnate de Chipirliu și Antohi."
In ce an era asta? CXa erati pe locul 1 in liga a2a. Fara drept de promovare...
Nu s-au schimbat multe....doar cu nu mai sunteti pe loucl 1 in liga a2a. Drept de promovare tot nu aveti.
Si schija de Popescu tot la Steaua din liga 1  joaca. Stiti voi...liga 1, unde voi nu aveti drept sa jucati.

#1653
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,319
  • Înscris: 03.03.2007

View Postjohnnycrush, on 11 martie 2024 - 19:50, said:

Este doar o infrangere iar victoriile si infrangerile fac parte din joc.
Trec repede peste asta ca doar n-am pierdut cu 4-0.
Pacat ca nu poti sa ne ajuti si tu cu ceva informatii, dar asta e, o sa mai intreb si pe altii ca te tine care au globul de cristal.

Eu am mai explicat pe aici.
Aveti drumul inchis catre Liga I (regulament modificat de FRF). Aveti drumul inchis catre cupele europene (dosarul de licentiere ar fi refuzat chiar in cazul in care castigati Cupa Romaniei). Practic cheltuiti bani ca sa jucati fara obiectiv in Liga a II-a. Ciolacu va vrea eliminati (va trimite pentru a doua oara Corpul de Control si va folosi cheltuielile excesive ca motiv pentru a reforma clubul sportiv dupa ce se vor castiga alegerile din toamna). Rezultatele din acest sezon sunt perfecte pentru el - din vara veti activa cu un buget redus iar dupa alegeri, cand nu va mai conta ca protestati, sectia de fotbal se va inchide sau, in cazul cel mai bun pentru voi, va fi redusa la niste cheltuieli minime, ideale pentru Liga a III-a sau IV-a.

Ca entitate economica sunteti faliti. Bagati bani intr-un proiect fara viitor si blocati un stadion ce inghite lunar sume uriase de intretinere.

#1654
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 06.07.2007

View PostAlexandru H., on 11 martie 2024 - 18:57, said:

- playout in sezonul asta -
Tot "play" e si ala.

#1655
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 26.08.2005
Inca o data se vede diferenta dintre suporteri: pe topicul oilor nu s-a dus niciun stelist sa arunce cu rahat (desi meritau dupa o asemenea umilinta). In schimb aici au venit toti propagandistii ciobanului sa planga stiind ca nu au fost si nu vor fi niciodata Steaua Bucuresti. Mai mult se inventeaza niste enormitati, controale, desfiintari, vise umede pe care nici macar ciobanul nu le mai are stiind ca se apropie clipa in care va trebui sa plateasca prejudiciul.
A mai pariat o data becali pe PSD, atunci cand se bucura in spatele prostanacului care-i dedica victoria Mihaelei. Isi va lua din nou teapa deoarece numai prostii insista in greseli si istoria se va repeta. De preferat din nou cu condamnare.

#1656
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,119
  • Înscris: 11.07.2016
Pai sunteti 2 sau 3 in total, abia va descurcati cu topicul asta...
dinamovistului cristi_p daca-i iei tastele cu care face cp[y-paste, ...nu se mai descurca cu "scrisul"..
Si voi ceilalti aveati "mortul" pe masa, ce sa te mai iei de altcineva...
La noi a fost un accident, suntem in coninuare pe locul 1, la voi e o normalitate. Va bateti joc de bani si de suporteri.
Din punctul vostru de vedere, Gabi Balint are dreptul sa comenteze?
https://www.gsp.ro/f...-ul-734092.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate