Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

baba novac residence

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#505
gmanu

gmanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.09.2004

View PostLucian1989, on 02 mai 2020 - 09:28, said:

Salutare, am va rog cateva intrebari: cam care sunt costrurile cu intretinerea ; care e relatia post vanzare cu dezvoltatorul-adica daca ati avut de remediat cv in garantie si cum a raspuns;
Ma intereseaza un apartament in complex,2 sau 3 cam ;aveti idee daca vinde cineva?

Intretinerea, cam 100 RON / camera
Relatia cu dezvoltatorul post vanzare, destul de proasta. Mai bine iti repari singur decat sa astepti dupa el.

#506
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostLucian1989, on 02 mai 2020 - 09:28, said:

Salutare, am va rog cateva intrebari: cam care sunt costrurile cu intretinerea ; care e relatia post vanzare cu dezvoltatorul-adica daca ati avut de remediat cv in garantie si cum a raspuns;
Ma intereseaza un apartament in complex,2 sau 3 cam ;aveti idee daca vinde cineva?

Eu am un 2 camere acolo. Ce am observat pana acum este ca apartamentele in faza 1 (lama si turnul 3) sunt facute la o calitate mult mai buna decat cele din fazele urmatoare. Asta corespunde cu momentul cand s-a reziliat contractul cu Octagon si au inceput sa lucreze cu tot felul de subcontractori minusculi. Majoritatea problemelor de pe grupul de facebook de acolo vin.

Relatia e mediocra, comparativ cu ce am citit si la alte ansambluri. Am avut de reparat fatada dupa ce au stricat-o cei de la AC si, dupa multe insistente si telefoane, s-a rezolvat. Oamenii isi doresc sa faca treaba, dar sunt putini si impartiti in 1000 de directii. Daca esti om cu ei, o sa te inteleaga si ei pe tine, chiar daca se rezolva mai greu.

#507
Lucian1989

Lucian1989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2019
Ok, multumesc.

Pentru cei care au copii , o recommadare de scoala in zona? Clasele I-IV? 😀

#508
Lucian1989

Lucian1989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2019
Cum se numeste grupul de pe FB va rog?

#509
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostLucian1989, on 03 mai 2020 - 12:43, said:

Cum se numeste grupul de pe FB va rog?

Sunt 2.

https://www.facebook...ps/bnrlocatari/ si

https://www.facebook...30471610507048/

#510
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008
Isi sparg astia peretii intr-o veselie. Eu am deja 3 vecini confirmati sub mine ca si-au spart pereti de caramida prin casa, evedident ca nu are nici unul vreo autorizatie. Sat fara caini.

#511
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Sparg peretii la bloc nou? Eu ma gandeam ca o sa puna pereti, sa scape de prostia de open space :))

#512
BelugaGoose

BelugaGoose

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 22.11.2008
Multora le place open space deoarece pot sa interactioneze cu alte persoane cand sunt in bucatarie. Da si senzatia de spatiu mai mare, mai deschis (asta e noua tendinta, de la americani). Daca nu prajesti “salam” zilnic te descurci si mirosurile.

#513
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Poate nu or fi pereti de rezistenta, dar totusi... Mie mi-ar fi frica sa nu-mi pice vecinul in cap...

#514
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Pai si la bloc nou mai sparg pereti? Eu credeam ca locatarii sunt macar feriti de reamenajari, daca totul miroase a nou si presupunand ca impartierea iti era convenabila cand ai cumparat.

Edited by mihaigerard, 05 May 2020 - 20:57.


#515
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Acolo s-a vandut de la inceput (BNR stia) cu idee sa se lege garsoniera cu apt de 3 camere pentru a face 4 camere. Cica ar avea autorizatie.

#516
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Daca intram in criza face din ele open space, pentru birouri.

#517
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmihaigerard, on 06 mai 2020 - 12:12, said:

Daca intram in criza face din ele open space, pentru birouri.

Cand toata lumea lucreaza de acasa, care birouri?

#518
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Din care sa faca bre daca sunt vandute toate?
Sau iarasi scriem ca sa marim numarul de post-uri.

#519
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Pai locatarii vor lucra de acasa in open space.Posted Image
Ne plictisim si noi, dar nu e normal sa te apuci sa darami pereti la blocuri noi. Asta era unul dintre motivele pentru care fugeai de cele vechi, sa scapi de bormasini si zgomote de reamenajare.

#520
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Open space total :)). Mda.
Nu. Nici mie nu mi se pare ok

#521
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 07.02.2008

View PostMyorlawr, on 05 mai 2020 - 20:11, said:

Poate nu or fi pereti de rezistenta, dar totusi... Mie mi-ar fi frica sa nu-mi pice vecinul in cap...
Nu-s de rezistenta. Sunt niste umpluturi de caramida dar totusi. Facand foarte putine  de 4 camere, unii au luat 3 camere + garsoniera= 4 camere. Au iesit ca cele de 4 deja existente.

View Postmihaigerard, on 06 mai 2020 - 16:20, said:

Pai locatarii vor lucra de acasa in open space.Posted Image
Ne plictisim si noi, dar nu e normal sa te apuci sa darami pereti la blocuri noi. Asta era unul dintre motivele pentru care fugeai de cele vechi, sa scapi de bormasini si zgomote de reamenajare.
Bine ca nu-s multi, se putea si mai rau daca era mai ieftin. :) Ca sa iti permiti sa darami peretii iti trebuie cam 200k euro.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate