Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Modificare in php.ini: max_execution_time de la 60 la 3600, Php5.4

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Cauti "Loaded Configuration File" in output-ul phpinfo E pe la inceput

#20
cata2000

cata2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.11.2011
Multumesc de raspuns Schizo

dar ca idee, in ce dosar , in etc? Doar ca idee, inceput la ce? Daca nu, maine le iau pe toate la rand :)

Loaded Configuration File asta imi pare cunoscut , normal, dar difera de la os la os. Poate cunosti bine debianul si imi spui bine unde sa caut sau din colegii care il stiu.

Daca as stii ca e asta, l-as cauta in toate folderele ...dar daca nu e asta? De aceea va cer ajutorul.

#21
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Loaded Configuration File iti da calea absoluta
Poti sa mai vezi si

Scan this dir for additional .ini files => (none)
Additional .ini files parsed => (none)

daca le ai, evident

Eventual pune aici partea de inceput a output-ului, adica pana la extensii

#22
cata2000

cata2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.11.2011
Multumesc Schizo

dar trebuie sa ma "luminezi " si din asta , poate vor invata si altii , ca mine , care o vor pati. Tot ce spui tu stiu ca teorie despre  "Loaded Configuration File iti da calea absoluta" o stiu, dar unde  ..... dar ti-am spus eu in 6 ani de cand am avut 3 servere , am inrat pe ele doar de vreo 3,4 ori. Si cum aflu daca le am sau nu? .. Intrebarea mea e simpla: la un Debian versiunea noua , din ce fisier fac configurarea serverului?

#23
sceptic_schizo

sceptic_schizo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 23.02.2009
Dude

copii calea pe care ti-o afiseaza  "Loaded Configuration File" si executi la linia de comanda

nano 'cale'

sau

vim "cale"

configurarea serverului?

http://www.control-e...he2-debian.html

cd /etc/apache2
ls -f

cauti

apache2.conf

#24
cata2000

cata2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 12.11.2011
Multumesc mult Modoran si Schizo - simplu si treaba de 5 minute cu restartarea serverului cu tot :) Schizo tu mi-ai dat rezolvarea inca de la inceput "Cauti "Loaded Configuration File" in output-ul phpinfo E pe la inceput" si tot atunci am primit rezolvarea ca mesaj de la Modoran "Si rulezi in browser, iti apare acolo "loaded php.ini file", ala e fisierul incarcat, vezi care este E posibil sa fie necesar si un restart la serverul web apache, depinde cum e configurat php-ul la tine." in timp ce tu apoi ma bagai in teorie uitata demult de mine :))

acolo era raspunsul cel mai rapid asteptat si aflarea caii exacte a fisierului php.ini de baza. Era in in alt dosar acel php.ini. Era chiar "sub nasul meu " calea - dar in partea de sus de cate ori deschideam in browser fisierul : domeniu./phpinfo.php :) sa vad daca aveau efect modificarile, de fiecare data cand faceam modificari si restartam serverul.

Multumesc mult !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate