Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

cum scot masina?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009

View Postbumpocbum, on 06 septembrie 2017 - 13:24, said:

La ce va trebuie motoare de 3l chiar nu inteleg. Pentru viteza un SUV iese din discutie, sunt facute pentru altceva.


Hai explica-mi de ce este facut Porche Cayenne S Turbo !( cu motor 4.8 biturbo ) 521 -550 cp.

De ce a fost asa de popular la anii 2002-2003 Porche Cayenne 4.5 Turbo cu cei 450 CP, incat au copiat si alti? - De ce au avut vanzari uriase ?

Pentru ca nu-i facut la viteza asa-i? De ce se pune disc / placte de frane care costa o caruta de bani si se strica dintruna din offroad? - Pentru ca nimeni nu face nici o depasire peste 130 km/h , asa-i?

Edited by matheszabi, 13 September 2017 - 18:19.


#20
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010

View Postbumpocbum, on 06 septembrie 2017 - 13:24, said:


La ce va trebuie motoare de 3l chiar nu inteleg. Pentru viteza un SUV iese din discutie, sunt facute pentru altceva.

In rest cu 1.6 aspirat  poti sa ajungi foarte bine pe drumuri de acest fel...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qvPEDHbLclQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Drumul ala il faci cu Logan-ul, Duster poate mult mai mult fara sa`l rupi.
Totusi desi Loganul este destul de "vioi" in teren mai are muuuult pina la un 4X4 adevarat.
Acolo legea o face motorul Diesel si ala cit mai mare

View Postmatheszabi, on 13 septembrie 2017 - 18:16, said:


De ce a fost asa de popular la anii 2002-2003 Porche Cayenne 4.5 Turbo cu cei 450 CP, incat au copiat si alti? - De ce au avut vanzari uriase ?


Cine l`a copiat? ca`i pina la urma un Touareg ai luxos.
Au avut vinzari ca si snobii`s multi!

#21
matheszabi

matheszabi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 16.04.2009
Daca iei ca Duster oofroader, sper ca nu iei Duster-ul cu care poti sa iesi pe autostada.
In niciuncaz sa nu astepti sa fie comod, nici sa tina tabla, sa nu aiba vant de zgomot la 160 km\h samd.

Mie personal asta numi place la Dacia:
- submotorizat
- tabla rugineste.

Cu toate ca un Duster nou full extra este 20k si tine 7 ani pina incep gaurile de rugine si nu doar pete.. Eu prefer sa iau alta pe banii aia, care e mai comod la curbe, care trage si la 180km/h cand vreau sa depasesc.
Nu am facut video, dar am vazut pe autostrada ca vine o masina dupa mine, tot asa circula, cu viteza luminii. Am crezut ca poate e Politia, si nu-i vad girofarele, am incetinit la 200, si am lasat sa vina mai aproape. M-am linistit cind am vazut ca e doar un BMW, si nu are girofare, deci si altii cu viteze neimaginare, nu numai eu.

A-si considera iresponsabil si pe mine si pe acel conducator BMW, daca la peste 220km\h ar tine o distanta mai mica de mine de 1km, dar nu a venit mai aproape.
Daca ar fi autobahn ai putea sa faci Bucuresti - Constanta in mai putin de o ora, dar nu cu Duster, Logan.

#22
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Cati ani ai ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate