Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Atentat terorist in Finlanda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#55
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:

V-ati gandit ca poate autoritatile au fost instruite sa nu reactioneze in mod partticular in cazul musulmanilor?
Pentru ca or fi ajuns la concluzia ca mobilul propagarii ideologiei e isteria.



Misto logica Posted Image

Cand da vreun alb cu oistea-n gard, apare in 2 minute la CNN tot CV-ul lui , plus istoria familiei de la maimuta la omul robot.

Cand e muslim-99,9(9) % cazuri- toata presa e mucles pana in al 12-lea ceas dupa principiul "Ba, teroristii astia vor sa puna in lumina proasta Islamul, ia sa nu le dam noi satisfactie.
Or fi niste iezuiti trecuti la islam.Asa sa ne ajute Allah" .

Edited by marius.bunu, 19 August 2017 - 14:57.


#56
mannes

mannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,712
  • Înscris: 30.04.2006

View PostErwin_Rommel, on 18 august 2017 - 23:28, said:

Frumos, asa le trebuie pentru naivitate si prostie.

Cand o sa destepte vest/nord europenii?

sunt mulți deșteptați, dar sunt rapid catalogați "extremiști de dreapta" și reduși la tăcere.
practic n-ai voie să vorbești împotriva migranților, iar dacă o faci, ești acuzat imediat de "hate speach". google, twitter, ziarele, televiziunile, toate cenzurează ideile împotriva primirii invadatorilor. mai nou se introduc și pedepse legale pentru luarea de atitudine, variind de la pedepse individuale până la țări întregi (grupul Visegrad).

Edited by mannes, 19 August 2017 - 15:13.


#57
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,274
  • Înscris: 06.01.2007
#marius.bunu
Nu intru eu in jocul vostru, n-am nici timp, nici disponibilitatea, nici anduranta.
Ar fi si culmea, eu sa zic ca nu merita prea mult discutat si tot eu sa fiu ala care o lungeste.
Faceti ce vreti, raspanditi isteria si apoi traiti in ea.
Eu imi iau un bors de gaina cu taitei acum, sunt in concediu, nu mi se intampla absolut nimic, probabilitate 0.0..01%.
La probabilitatea asta nici nu merita discutat.

Edited by maccip, 19 August 2017 - 15:13.


#58
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
Fara sa insinuez nimic dar ducerea in derizoriu a pericolului atentatelor este o tactica folosita de islamisti:

Islamic Extremists Play Down Terror Bomb Plot, Say ‘Falling Out of Bed’ is Greater Risk

Hizb ut-Tahrir, one of the largest Islamist campaign groups operating in the West, has dismissed the threat of terrorism as “statistically irrelevant”.

Responding to the thwarting of a plot to bring down a passenger jet — described as “elaborate” and “Islamic-inspired” by Australian Federal Police (AFP) Commissioner Andrew Colvin — the Islamist group shared a video which claimed that mundane tasks like having a bath and getting out of bed pose a bigger threat to the public than terrorism.

Despite its relatively low Muslim population and geographic inaccessibility, Australia has suffered a number of terror attacks in recent years.
For example, in September 2014, Abdul Numan Haider stabbed two police counter-terrorism officers in Endeavour Hills, Melbourne.
Months later, Iranian migrant Man Haron Monis took 18 people hostage in a Sydney cafe, killing one after a long stand-off before armed police stormed the premises.
On another occasion in October 2015, Iranian-born Farhad Khalil Mohammad Jabar shot and killed an unarmed police support worker at the New South Wales Police headquarters in Paramatta.
"
http://www.breitbart...ous-terrorists/

Pt. islamisti cel mai convenabil ar fi ca sa nu fie o presiune asupra autoritatilor sa ia masuri impotriva extremsitilor si a teroristlor. In conditii normale stiu cum sa foloseasca CP-ul si mutlticulturlism sa se protejeje de autoritati. De aceea incearca sa minimizeze riscul atentatelor si a extremismului islamist punand presiune pe autoritati cu extrema dreapta.

Edited by Sakara, 19 August 2017 - 16:49.


#59
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Deci daca zici "statistic irelevant" esti "islamist". Tare.

#60
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 24.08.2010
Nu, dar ai acelasi mesaj ca si ei.

#61
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Ce mesaj?

#62
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Poate au facut unii misto de ei. Oricum realitatea ramine tot aia, indiferent ca vor sa adere la ea si niste grupuri extremiste sau nu.

#63
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,878
  • Înscris: 15.12.2009

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:

Cinstesti memoria victimelor si cu asta-basta.
E si asta o atitudine, v-ati gandit ca poate e cea corecta?

Hmmm

Aşa de simplu să fie? îi vezi zdrobiţi pe caldarâm şi-ţi spui: cinste lor! oricum urmau să moară odată şi-odată!
Aprinzi o lumânare şi ... basta!

Nu te supăra, e o inepţie.

O comunitate este definită de valori comune, respectul pentru viaţa altuia fiind una dintre ele. Ăsta-i motivul pentru care Europa noastră, da, civilizaţia noastră, a abolit de decenii încoace pedeapsa cu moartea.

Dar asta nu înseamnă că trebuie să ne comportăm ca o turmă de mioare, resemnaţi în faţa aleatoriului, inevitabil. Pentru că dispunem de un întreg mecanism de norme, reguli, legi.

Ascunderea adevărului nu este statuată şi nu se înscrie în vreo legitate. Decât dacă alegi să vieţuieşti sub acoperământul unei ideologii, religii etc. care ţi-ar cere-o, sub legământ. Şi te supui.

Edited by Naoto, 19 August 2017 - 18:14.


#64
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 15:12, said:

Eu imi iau un bors de gaina cu taitei acum, sunt in concediu, nu mi se intampla absolut nimic, probabilitate 0.0..01%.
La probabilitatea asta nici nu merita discutat.
Judecand dupa meniu esti cel mai probabil in Romania, deci da, probabilitatea unui atentat prin locurile unde se mananca bors de gaina cu taitei este statistic mai redusa decat in locurile unde se mananca soupe d'oignon, waterzooi sau mai nou paella...
Si ideea principala este sa ramana asa!

#65
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

The suspect arrived in Finland in 2016 and had been “part of the asylum process”, police said

Welcome refugees...nu-i asa?
18 ani...un atac ce a urmarit ranirea/uciderea cat mai multor femei.
Asteptam mass media sa ne spuna ca era instabil mental,sub tratament,ca sa radicalizat din cauza standardului inalt de viata a pacatosilor de finlandezi,ca Islam e religia iubirii,a pacii si a intelegerii...etc.

Ati vazut ce varsta aveau si aia din Spania...nu?17,19,21,24.

Edited by mobilewave, 20 August 2017 - 07:10.


#66
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View Postmobilewave, on 20 august 2017 - 06:54, said:

The suspect arrived in Finland in 2016 and had been “part of the asylum process”, police said

Welcome refugees...nu-i asa?

Ati vazut ce varsta aveau si aia din Spania...nu?17,19,21,24.


Promitatori de mici muslimii.

https://www.agerpres...maniei-14-39-33


Doi adolescenți sirieni, arestați după uciderea unui irakian în vestul Germaniei
sâmbătă, 19 Aug 2017, 14:39  •  EXTERNE
439 afişări
Doi adolescenți sirieni de 14 și 16 ani au fost arestați după un atac cu cuțit care a curmat vineri viața unui irakian la Wuppertal, vestul Germaniei, au anunțat sâmbătă autoritățile, care exclud orice motivație teroristă, informează AFP.

#67
Esticul

Esticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,089
  • Înscris: 24.09.2016
Poți să pierzi un război fără nicio victimă, sau cu puține victime. Dar dacă numărul de morți este nerelevant, nu înseamnă că războiul, capitularea nu sunt importante, nu schimbă destinele oamenilor.

Edited by Esticul, 20 August 2017 - 07:38.


#68
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,348
  • Înscris: 31.08.2006

View Postmarius.bunu, on 20 august 2017 - 07:17, said:




au anunțat sâmbătă autoritățile, care exclud orice motivație teroristă, informează AFP.

   Da,  cunoastem, adolescentii aia nu erau decat victimele unei copilarii nefericite care s-a lasat cu traume psihice,  saracutii...

#69
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Si ce treaba au astea cu terorismul? Cutitarelile sint la ordinea zilei, de la Ferentari la Londra (vedeti ca am postat mai devreme, numai acolo 11 morti in 2 saptamini). Nu vorbim de teroristii lu' peste, vorbim de baietii de cartier fie ca se cearta intre ei fie ca mai fac vreun jaf esuat pentru orice prostie de la un pachet de tigari la un telefon mobil, etc.

#70
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 15:12, said:

#marius.bunu
Nu intru eu in jocul vostru, n-am nici timp, nici disponibilitatea, nici anduranta.
Ar fi si culmea, eu sa zic ca nu merita prea mult discutat si tot eu sa fiu ala care o lungeste.
Faceti ce vreti, raspanditi isteria si apoi traiti in ea.
Eu imi iau un bors de gaina cu taitei acum, sunt in concediu, nu mi se intampla absolut nimic, probabilitate 0.0..01%.
La probabilitatea asta nici nu merita discutat.
Asa au zis toti care au ajuns "mierle"prin atentate
Dar tu da-i inainte cu probabilitatile...acum mai mult decat mort sau soimanit pe viata nu ai ce sa patesti dintr-un atentat.....astea sunt niste chestii neglijabile

#71
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostI2O, on 20 august 2017 - 07:43, said:

Asa au zis toti care au ajuns "mierle"prin atentate

Nu, n-au zis nimic. Nu stai sa iti faci mereu calcule ca poate mori din cauza aia sau aialalta (ma rog in afara de citiva colegi de pe softpedia, presupun ca asa mai mult declarativ).
Asa aia care au fost omoriti de Huidu nu ar fi trebuit sa iasa din casa, ca e mult (mult, MULT) mai probabil sa te loveasca o masina condusa de un inconstient decit de un terorist.

#72
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,410
  • Înscris: 20.05.2005

View Postf300, on 20 august 2017 - 07:50, said:

Asa aia care au fost omoriti de Huidu . . .

Pe logica asta serviciile secrete, politia, etc se agită degeaba cu atentatele, data viitoare trebuie sa stea europenii si sa o încaseze ca oile, ca e ca la accidente.
Si bineinteles, chemati mai multi musulmani, daca tot nu are nicio relevanta.
.

Edited by gdans, 20 August 2017 - 12:00.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate