Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Atentat terorist in Finlanda

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
77 replies to this topic

#37
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,306
  • Înscris: 20.05.2005

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 11:04, said:

18 ani....o viata irosita, o viata luata....

.  .  .  .       de islam.

#38
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 11:04, said:

18 ani....o viata irosita, o viata luata....

Saracu', cum mergea el asa linistit pe strada si deodata un grup de nesimtiti i-au sarit in cutitul pe care-l tinea in mana...

Bah, tu te auzi ce spui? Posted Image

#39
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,026
  • Înscris: 30.07.2006

View PostAlbastruIndigo, on 19 august 2017 - 12:57, said:

Saracu', cum mergea el asa linistit pe strada si deodata un grup de nesimtiti i-au sarit in cutitul pe care-l tinea in mana...

Bah, tu te auzi ce spui? Posted Image


Doi din finlandezi au reusit sa insele vigilenta tanarului marocan debusolat si sa dea cu gatul in cutitul care nu are nici o vina-fiind prins la mijloc.

Pana unde merge marsavia nordicilor...

Tanarul marocan sper sa primeasca o consiliere psihologica pentru trauma prin care a fost nevoit sa treaca.
Si ceva despagubiri de la statul finlandez

Edited by marius.bunu, 19 August 2017 - 13:06.


#40
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,216
  • Înscris: 06.01.2007
V-ati gandit ca poate autoritatile au fost instruite sa nu reactioneze in mod partticular in cazul musulmanilor?
Pentru ca or fi ajuns la concluzia ca mobilul propagarii ideologiei e isteria.

Toti criticati autoritatile, nimeni nu critica mass-media.
Chiar nimeni nu realizeaza ca ideologia e cauza comuna?
Chiar nu e nimeni constient ca aia fac ceea ce fac pentru a crea panica>
Mass-media e vinovata pentru propovaduirea, raspandirea acestei mizerii.
Pentru ca vand un lucru gratuit, libertatea de expresie, pe rating, pe popularitate iar ca efect secundar propovaduiesc isteria in masa.
Eu nu ma mai apuc sa dau procente aici, ceea ce stiu eu destul de sigur e ca voi crapa probabil dintr-o boala de inima, un cancer, un accident rutier, nu explodat sau injunghiat.
Sunt zeci de oameni care mor anual in atentate teroriste pe un spatiu de dimensiunea unui continent.
Si vor fi si la anul, si peste 2, si peste 10.
Asta-i lumea in care traim, acum pare mai aproape de noi din cauza ca-ti intra pe antena pe cablu sau pe fibra optica in casa.
Daca alegi sa te isterizezi, nu faci altceva decat sa hranesti o motivatie.
Cinstesti memoria victimelor si cu asta-basta.
E si asta o atitudine, v-ati gandit ca poate e cea corecta?

#41
gdans

gdans

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,306
  • Înscris: 20.05.2005

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:

V-ati gandit ca poate autoritatile au fost instruite sa nu reactioneze in mod partticular in cazul musulmanilor?
Pentru ca or fi ajuns la concluzia ca mobilul propagarii ideologiei e isteria.
. . . .

Eu am mai vazut filmul acesta :  "Tovarăși, așezați-vă liniștiți la locurile voastre!".
S-a aplicat si de Anul Nou 2015/2016 in Germania timp de 2 saptamani pana au explodat retelele sociale.

E mai vechi articolul, dar inca actual:
"
Nici nu s-au răcit bine corpurile celor asasinați cu sânge rece și din evlavie fierbinte, că ni se spune pe toate canalele să stăm liniștiți la locurile noastre: multiculturalismul funcționează, Islamul este religia păcii, imigrația necontrolată dă gust și culoare, să nu cumva să stricăm noi totul!

Da, este nasol că au murit niște oameni nevinovați, dar în fiecare zi mor mai mulți copii sufocați cu piese de Lego,
așa că nu trebuie să facem prea mult caz.

Iar Islamul este o religie ca oricare alta și nu un sistem complet, religios, politic, economic și militar profund incompatibil
cu libertatea născută în sânul civilizației iudeo-creștine.

. . .

"
http://www.clubullib...curile-voastre/
.

Edited by gdans, 19 August 2017 - 13:28.


#42
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:

Mass-media e vinovata pentru propovaduirea, raspandirea acestei mizerii.
Pentru ca vand un lucru gratuit, libertatea de expresie, pe rating, pe popularitate iar ca efect secundar propovaduiesc isteria in masa.

O alta mare parte din problema este ca in cautarea de senzational s-a super-globalizat si presa. O sa gasesti in fiecare noapte povesti de groaza la un spital de urgente mare, darmite pe tot mapamondul. In mod normal omul e mai bine servit de stiri locale, ce se intimpla in satul lui, hai ce mai face guvernul ca sa stie pe cine voteaza (desi si alesii "centrali" sint alesi tot local). Il ajuta pe ala din Teleorman sa nu mai voteze PSD-ul pentru ca taie unul cu cutitul intr-un oras finlandez de care n-a auzit niciodata si o sa uite miine? Nu, dar e mai excitant (=audienta mai mare) decit sa afle ca iar i se schimba bordurile.

#43
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:

Chiar nu e nimeni constient ca aia fac ceea ce fac pentru a crea panica>
Mass-media e vinovata pentru propovaduirea, raspandirea acestei mizerii.
Pentru ca vand un lucru gratuit, libertatea de expresie, pe rating, pe popularitate iar ca efect secundar propovaduiesc isteria in masa.
Eu nu ma mai apuc sa dau procente aici, ceea ce stiu eu destul de sigur e ca voi crapa probabil dintr-o boala de inima, un cancer, un accident rutier, nu explodat sau injunghiat.


Ai in foarte, foarte mare masura dreptate.Din orice subiect se poate face ceva "fierbinte"
"Vezi ce culoare au chilotii ministrului de leapsa"
"Ai sa ramai crucit...ce a zis sefa KOPROL"
"Momente de groază! Fosta iubită a lui Adrian Cristea, era la Barcelona ĂŽn timpul atacului terorist"
"Femeia violata de 1.700 de ori! Povestea ei iti da fiori pe sira spinarii VIDEO" ....(Koln e gradinita fata de asta....)
"Detaliul cutremurător descoperit ĂŽn Biblie despre România"
"Și totuși, BARCELONA a fost rezultatul DISPERĂRII ĂŽn pragul arestării, după un ATENTAT terorist ratat"


si cireasa de pe tort.....

Seria atentatelor teroriste in care masina e folosita pe post de bomba a inceput cu unul caruia i-au cazut victime romani


Sa-mi bag cazmaua in ea de presa si jurnalisti.

View PostAlbastruIndigo, on 19 august 2017 - 12:57, said:

Saracu', cum mergea el asa linistit pe strada si deodata un grup de nesimtiti i-au sarit in cutitul pe care-l tinea in mana...

Bah, tu te auzi ce spui? Posted Image

la 18 ani a muri e o viata irosita, dar cu ea a mai luat si viata cuiva, nevinovat, trebuie chiar sa pun poze la tot ce scriu ?
am sa o fac

Era vorba de calaul si victima doua vieti pierdute aiurea.
Una efect de  spalare pe creier si alta ca efect al aceluiasi lucru
Te-ai linistit ?

Edited by vio69a, 19 August 2017 - 13:49.


#44
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,824
  • Înscris: 22.05.2011

View Postgdans, on 19 august 2017 - 13:22, said:

Eu am mai vazut filmul acesta :  "Tovarăși, așezați-vă liniștiți la locurile voastre!".
S-a aplicat si de Anul Nou 2015/2016 in Germania timp de 2 saptamani pana au explodat retelele sociale.

E mai vechi articolul, dar inca actual:
"
Nici nu s-au răcit bine corpurile celor asasinați cu sânge rece și din evlavie fierbinte, că ni se spune pe toate canalele să stăm liniștiți la locurile noastre: multiculturalismul funcționează, Islamul este religia păcii, imigrația necontrolată dă gust și culoare, să nu cumva să stricăm noi totul!

Da, este nasol că au murit niște oameni nevinovați, dar în fiecare zi mor mai mulți copii sufocați cu piese de Lego,
așa că nu trebuie să facem prea mult caz.

Iar Islamul este o religie ca oricare alta și nu un sistem complet, religios, politic, economic și militar profund incompatibil
cu libertatea născută în sânul civilizației iudeo-creștine.

. . .

"
http://www.clubullib...curile-voastre/
.
Degeaba. Si-au pierdut identitatea, ca si instinctul de conservare, sunt ca niste oi cu nasul in tablete si smartphonuri, in general sunt oameni extrem de inteligenti dar complet idioti cand vine vorba despre securitatea personala, pentru ca lumea li se pare un loc idilic, in care toti oamenii vorbesc aceeasi limba, impartasesc aceleasi idealuri si nu isi pot face rau unii altora. Aceste atentate sunt doar mici incidente, lumea merge inainte si lucrurile se vor aranja de la sine. Probabil se gandesc ca intr-un final, jihadistii se vor plictisi sa-i mai omoare.

Edited by Chriss_Summer, 19 August 2017 - 13:52.


#45
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 13:46, said:

la 18 ani a muri e o viata irosita,

Ala nu a murit, a fost impuscat in picior si este in spital. Doua victime au murit.

#46
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostChriss_Summer, on 19 august 2017 - 13:50, said:

Degeaba. Si-au pierdut identitatea, ca si instinctul de conservare, sunt ca niste oi cu nasul in tablete si smartphonuri,

Fac o divagatie

si cred ca esti de acord cu mine ca asta este o dorinta a unor interese.
Pierderea identitatii, absenta totala sin actualitatea zilnica, facilul la nivel de prioritate, seriale mexicane, turcesti, emisiuni debule de dimineata pana seara, reality show unde inebunesc copii cum sa arate cum sa slabeasca cum sa se macheze....
Suntem pe o panta rea.
Noi am mai scapat cumva dar copii si nepotii devin automate dirijabile de la distanta.

View PostAlbastruIndigo, on 19 august 2017 - 13:53, said:


Ala nu a murit, a fost impuscat in picior si este in spital. Doua victime au murit.

ok am intrebat acum cateva postari care e situatia momentan nu ma pot documenta, nu mi-ai raspuns
asta stiam de aseara .teroristul mort o victima moarta

Edited by vio69a, 19 August 2017 - 13:55.


#47
Chriss_Summer

Chriss_Summer

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,824
  • Înscris: 22.05.2011

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 13:54, said:

Fac o divagatie

si cred ca esti de acord cu mine ca asta este o dorinta a unor interese.
Pierderea identitatii, absenta totala sin actualitatea zilnica, facilul la nivel de prioritate, seriale mexicane, turcesti, emisiuni debule de dimineata pana seara, reality show unde inebunesc copii cum sa arate cum sa slabeasca cum sa se macheze....
Suntem pe o panta rea.
Noi am mai scapat cumva dar copii si nepotii devin automate dirijabile de la distanta.



ok am intrebat acum cateva postari care e situatia momentan nu ma pot documenta, nu mi-ai raspuns
Sunt perfect de acord. Asta face parte din globalizare, care nu este neaparat un lucru bun.

#48
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,998
  • Înscris: 16.09.2014

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 13:54, said:

ok am intrebat acum cateva postari care e situatia momentan nu ma pot documenta, nu mi-ai raspuns
asta stiam de aseara .teroristul mort o victima moarta

Teroristul e in spital, doua victime au murit si sapte sunt inca internate in spital, doua dintre ele la terapie intensiva. Politia a arestat inca patru suspecti si sunt in cautarea celui de-al cincilea.

#49
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007

View PostChriss_Summer, on 19 august 2017 - 13:55, said:

Sunt perfect de acord. Asta face parte din globalizare, care nu este neaparat un lucru bun.
Globalizarea?
"Turisti si vagabonzi"*

#50
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 13:54, said:

Pierderea identitatii, absenta totala sin actualitatea zilnica, facilul la nivel de prioritate, seriale mexicane, turcesti, emisiuni debule de dimineata pana seara, reality show unde inebunesc copii cum sa arate cum sa slabeasca cum sa se macheze....

Yep, Kanal D, locul 2 in audienta la nivelul intregii zile

Intre ProTV si Antena1, nu ca ai avea de unde alege.

Productii precum “Te vreau langa mine”, “Stirile Kanal D”, atat din day time cat si din Prime Time, serialul turcesc “Bahar: Viata furata” au tinut in fata micilor ecrane mii de telespectatori.

#51
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008

View Postf300, on 19 august 2017 - 14:00, said:



Esti offtopic


View Postmaccip, on 19 august 2017 - 13:17, said:



Care mass media?

Aia care acum doua zile pentru 3 ore ne-au spus ca exista doar un mort si cateva zeci de raniti in atentatul din Spania?
Evident...cand au iesit clipurile  amatoriale si necenzurate pe net impreuna cu autoritatile au schimbat macazul.

Mass media care incearca sa ne indobitoceasca?Aia care slujeste intereselor oculte?

Aia care spala obrazul musulmanilor cretini care din cauza urii ce o poarta pentru occident si din cauza   frustrarilor sexuale (doar li se promit doar virgine in Rai nu-i asa?) comit cu sange rece tot felul de atentate si iau viata unor cetateni nevinovati?

Daca legea ar fi aplicata cu adevarat,mass media mincinoasa ar face joc de glezne si nu ne-ar mai intoxica cu porcarii,nu ar mai incerca sa ne spele pe creier.
Dar nu e ceva nou,statul vrea sa facem parte dintr-o turma indobitocita.

Iar ei sunt complicele unui stat criminal care nu-si respecta proprii cetateni

Edited by mobilewave, 19 August 2017 - 14:27.


#52
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postf300, on 19 august 2017 - 14:00, said:


Intre ProTV si Antena1, nu ca ai avea de unde alege.


in ultimul timp vizinez Realitatea TV, mi se pare ceva mai serios si echilibrat

#53
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Postvio69a, on 19 august 2017 - 14:20, said:

in ultimul timp vizinez Realitatea TV, mi se pare ceva mai serios si echilibrat
Ai scăpat emisiunea cretinului ăla cu drepturilii popo de la B1 TV. Era pe gustul tău de ateu militant, pro-islam, anti-creștin.

Edited by o_p_2005, 19 August 2017 - 14:51.


#54
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Posto_p_2005, on 19 august 2017 - 14:50, said:

ateu militant, pro-islam
Asta e cam toci.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate