Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

RCS&RDS de vanzare?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
29 răspunsuri în acest subiect

#19
Neolix

Neolix

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 302
  • Înscris: 19.05.2005
Si asta ce ar insemna, ca pentru abonamentul de 9$ sa am net la 1Mbps pentru 10 ore, dupa care o sa revin la 256kbps, pai atunci de ce mai am fibra ca sa iau de la vecinul cu 1/10 din viteza unei retele UTP?

#20
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Daca citesti cu atentie, o sa vezi ca limitarea se refera doar la traficul efectuat in afara retelei Fiberlink din cartierul tau

#21
Neolix

Neolix

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 302
  • Înscris: 19.05.2005

View PostThe.1, on Apr 21 2006, 19:56, said:

Daca citesti cu atentie, o sa vezi ca limitarea se refera doar la traficul efectuat in afara retelei Fiberlink din cartierul tau

Am citit cu foarte mare atentie, si am precizat ca "ai internet la 1Mbps pentru 10 ore", daca tu consideri ca iei de la cineva din cartier internet.... La aceasta oferta este un plus ca iti mai da si minute de telefonie.

#22
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Tu ai spus:
[/quote]pentru abonamentul de 9$ sa am net la 1Mbps pentru 10 ore, dupa care o sa revin la 256kbps[quote]
De unde ai tras tu concluzia ca o sa ia net pt 10 ore ?
O sa revii la 256 dupa ce iti depasesti traficul inclus in abonament.
Contorizarea se refera la traficul efectuat in afara retelei Fiberlink de la tine din cartier.
Sper ca am fost destul de clar.

#23
opetru

opetru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 29
  • Înscris: 29.10.2005
Dar oare de ce pe situl RDS nu apare aceasta oferta ?
Daca ar fi adevarat ar fi bine, dar atunci apare o discriminare intre abonati,pentru ca la aceiasi bani platiti,
unii vor avea mai multe facilitati, ceea ce mi se pare nedrept....si va fi chiar un motiv de reclamatie la protectia consumatorului....
Astept....

#24
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.668
  • Înscris: 30.11.2003
de unde e luata informatia?e foarte important.ca nu vad nimic pe site.abia au fost cei de la rds pe la mine sa imi schimbe modemul si i-am intrebat de noutati daca se mai baga ceva sau se mai modifica si au zis ca nu

#25
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.200
  • Înscris: 20.11.2004
http://forum.softped...dpost&p=1433310

#26
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 18.02.2006
Oferta o sa fie introdusa dupa sarbatori.
Informatia nu este luata de pe link-ul de mai sus.
Este direct de la sursa.  :naughty:

#27
probcv

probcv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 25.08.2005

View Postopetru, on Apr 21 2006, 21:23, said:

apare o discriminare intre abonati,pentru ca la aceiasi bani platiti,
unii vor avea mai multe facilitati, ceea ce mi se pare nedrept....si va fi chiar un motiv de reclamatie la protectia consumatorului....
Astept....
Si eu cred la fel.  :puke: Iata ce zic pe rdslink.ro:

Quote

1.Poate un client Cable Link conectat prin modem de cablu sa migreze la oferta Fiber Link ?
Un client conectat prin modem de cablu poate sa migreze la pachetul de Internet aferent ofertei Fiber Link, el ramanand cu pachetul de telefonie inclus in acest moment. Minutele gratuite catre retelele mobile sunt oferite cu caracter promotional pentru clientii noi, care subscriu la serviciul Fiber Link in acest moment.
2.Este posibila rezilierea contracului Cable Link si semnarea unui nou contracte Fiber Link la aceeasi adresa ?
Nu. Verificarea se va face in functie de adresa de instalare a serviciului. :nonobad:
3.Cum pot trece clientii conectati pe modem de cablu la noua oferta Fiber Link ?
Trecerea se poate realiza prin completarea, in oricare din punctele de lucru (casierii RCS & RDS) a unei cereri tip de schimbare de infrastructura.
Si apoi daca mai toti trec la fiberlink, de ce nu as ramane pe cablelink pentru ca :
1. Nu am nici un avantaj.
2. Se elibereza mai multa banda.
Plus ca erau niste zvonuri cum ca pe linux nu merge. :cursing:

#28
krone

krone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.340
  • Înscris: 27.03.2006
Colegul meu de birou si-a instalat de 1 saptamana RDS PPPoE.
A primit de proba (sa vada cum merge, fara plata) 3 luni o conexiune care spun cei de la RDS ca-i de 9$/luna.

E f. nemultumit.
Din a 3-a zi a avut probleme, seara a crapat si netul si telefonul, se pare ca la mai multi de pe aceeasi scara.
A sunat la tehnic, dar se para ca la ei raspunde o telefonista nu cineva de la tehnic, care noteaza "si transmite mai departe".
A doua zi la pranz a sunat din nou si "blonda de la telefon" a notat din nou si a zis ca va trimite pe cineva, nu parea ca se uita pe o baza de date cu inregistrari anterioare in care sa poata verifica in ce stadiu se afla o plangere anterioara.

La testele de viteza max 500-600kb/s, la 1mb/s best effort anuntat.

Incredibil.

This post has been edited by krone: Today, 00:17

#29
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004
Nu inteleg rostul acestui topic sau intrebarea din poll..asta daca e intrebare.
Nu exista limitare de trafic pentru fiberlink :  http://www.rdslink.r..._abonamente.htm
Vitezele nu sunt la maxim tot timpul,pentru ca rds ne limiteaza in functie de ora la care face traficul.S-a mai discutat,dar repet: exista trei perioade  8-18,18-24,24-8.De ex pt abon de 19usd vitezele sunt de 512kbps/1024kbps/2048kbps in functie de aceste paliere orare.In weekend sta la maxim tot timpul.

#30
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 182
  • Înscris: 27.09.2008
E adevarat ca sunt discutii.Un mare director ce a parasit Cosmote acum citeva luni si e la Vodafone a spus unora ca ,mai ales de cind au luat licenta mobila Romtelecom, reteaua Cosmote nu mai are viitor si vor cauta sa scape de ea.Acea retea are sansa numai legata de 3G si RDS daca vor pot sa o preia,dar sa mai se adinceasca criza sa-i scada valoarea.
Daca voi afla ceva va anunt

Editat de vodafonitza, 21 februarie 2009 - 14:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate