Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema garantie Sony (M4 Aqua)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
seVes

seVes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2016
Buna ziua,detin un Sony M4 Aqua primit cadou de catre fratele meu in luna aprilie.
---Putin context
Telefonul inainte sa il cumpare a fost schimbat pe garantie,(cel putin asa sustine vanzatorul),arata extraordinar,fara nici o problema-asta pana ieri.
La 6% baterie l-am conectat la incarcator-nu incarca,desi cu incarcatorul puteam incarca alt telefon,deci este o problema tehnica.
Trebuie sa mentionez ca telefonul de cand a fost achizitonat a fost tot timpul cu un bumper pe el,desi estetic e imaculat. ---
Telefonul prezinta cutie completa,toate certificatele mai putin certificatul de achizionare...
Stiu ca acesta mai prezinta inca garantie caci la sectiunea support imi arata ca ar mai avea garantie pana in 07.2018.
A fost achizitionat de la Vodafone aparent,presupunand din Brasov.
Bun,acum eu ce as mai putea sa fac,sa ma duc la Vodafone-ul din Ploiesti (caci aici locuiesc) poate as putea sa il repar contra cost?

Multumesc.

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Mai bine suni direct la Vodafone sau intrebi in subiectul "VODAFONE Helper" si te lamuresc colegii.

Dar din cate stiu la garantie ti se cer factura/bonul fiscal si certificatul de garantie. Nu trebuie neaparat sa fie pe numele tau, dar trebuie sa insoteasca telefonul.

Edited by Hider141, 15 August 2017 - 08:02.


#3
seVes

seVes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2016

View PostHider141, on 15 august 2017 - 07:58, said:

Dar din cate stiu la garantie ti se cer factura/bonul fiscal si certificatul de garantie. Nu trebuie neaparat sa fie pe numele tau, dar trebuie sa insoteasca telefonul.

Eu am doar certificatul de garantie de la Sony si nici macar nu e completat cu nimic. E cel din cutie practic..

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Teoretic iti trebuie si bon fiscal / factura de achizitie.
Practic, suna la vreun numar de telefon aflat pe acel certificat de garantie.
Poate ai noroc si se rezolva si fara bon/factura.
Le spui ca a fost un dezastru natural / mina lui Dumnezeu.

Daca tot cer asa ceva, incearca sa afli exact magazinul de unde a fost cumparat.
Eu am reusit sa recuperez o copie factura (scoasa din programul de contabilitate, deci nu arata deloc ca o factura "clasica"), dupa vreo 5 ani, de la Altex, am reusit sa-mi repar frigiderul gratis (defect facbricatie).

Da, asa vin multe certificate de garantie acum, necompletate, nu e nici o problema.

#5
seVes

seVes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2016
Update*** L-am rezolvat! Am apasat intamplator pe coltul din stanga sus,dar din spate (la portul de incarcare) pana am auzit un *click* dupa aceea l-am conectat la incarcator,si-a mers.
Putem spune ca si-a dat drumu Posted Image

Edited by seVes, 15 August 2017 - 14:32.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate