Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Fixismul medicilor in legătură cu greutatea corporala

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Daca faci 25 de tractiuni, inseamna ca ai ceva muschi pe tine. In cazul tau nu poate fi vorba de kg prea multe. Medicii uneori vorbesc prostii...

#20
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,966
  • Înscris: 03.12.2005
Medicii se ghideaza dupa indicele de masa, care e raportat la media generala a populatiei, adica mai putina masa musculara pe tru o anume greutate corporala data.
La 25 de tractiunisi daca e mai multicel,sigur nu are un procent de grasimedezastruos. Daca are si o masura in talie de bun simt, vorbim de grasime subcutanata, care e mult mai putin periculoasa decat aia viscerala.

#21
Neuronul_ganditor

Neuronul_ganditor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 23.12.2009
Depinde ce tip de constructie osoasa are. Eu cand eram obez eram si foarte lat in talie iar acum cand sunt destul de atletic, tot lat sunt pentru ca am bazinul foarte lat, la fel si tendoanele si muschii sunt foarte mari in zona aia. In talie nu pot sa cobor sub marimea 32 la pantaloni dar in schimb la tricouri port marimea M-Slim Fit!
Daca baiatul care a deschis topicul este endomorph ca mine, e foarte posibil ca el sa para mai gras decat este. Ce procent de grasime are nu stiu ca nu il cunosc dar daca executa 25 de tractiuni corecte cred ca e destul de carnos.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate