Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale
 Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 

De ce?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
159 replies to this topic

#109
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013
Din regulament:

Quote

Art 7: Feedback
- Incercati sa aveti un ton politicos atunci cand faceti o reclamatie si dati cat mai multe detalii in legatura cu problema d-voastra.
- Nu folositi aceasta arie pentru altceva decat FeedBack-ul referitor la site/forum.
Posted Image

#110
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Discutia era despre un topic SENSIBIL.pe ce arie trebuie/ar trebui deschis. Am discutat despre altceva ?
In afara de tine, bineinteles.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 14:44.


#111
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 10:10, said:

Posibil, dar dacă topicul a degenerat și părea a nu se mai opri din căderea liberă, cea mai bună soluție a fost totuși închiderea lui. Altfel, ar fi fost oricum un bun subiect de abordat, dar cu discenământ și moderație, și nu așa cum s-a întâmplat.

Topicul nu a degenerat propriuzis. Nu poti sa zici ca a deraiat topicul doar fiindca una sau doua persoane au devenit agresive in limbaj la adresa celorlalti useri care se comportau politicos si au continuat sa o faca si dupa aceea. Dar se vede ca nu a stat in intentia nimanui sa fie inchis daca a reaparut. N-avem noi cum sa stim dinainte si nici nu-i treaba noastra cum se iau anumite decizii, ca poate nici cei care le iau nu stiu exact cum vor proceda, fiindca forumul nu functioneaza deloc dupa un program iar factorul uman fiind de regula imprevizibil.

 Cr1spy, on 12 august 2017 - 10:47, said:

Edgegner, te-am citat ca sa vezi postarea. Nu are rost sa o copiez, pentru ca fiecare topic are un fir al discutiilor.

Ca sa ce?... A, nu ai inteles ca daca eu ma simt agresat, ori inteleg ca altcineva e abuzat, e normal sa il dezaprob pe cel care agreseaza/abuzeaza/impinge limitele si poate chiar sa ma tem de el. Acum cred ca ai inteles ca nu ai totusi ce imi reprosa MIE.

 Michidoo, on 12 august 2017 - 12:45, said:

Mai exact, pe tine te intereseaza ca un adolescent este ranit sau ca un adolescent homosexual este ranit?

Posted Image

#112
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Din pacate nu te temi si atat. Gata. La un moment dat, intr-un anumit context vei face ceva.;)

#113
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

 Cr1spy, on 12 august 2017 - 14:52, said:

Din pacate nu te temi si atat.


Gata. La un moment dat, intr-un anumit context vei face ceva.Posted Image

Din pacate pentru tine, din fericire pentru mine...


Ca doar n-oi sta sa imi cada "drobul de sare" in cap. Asa sa faci tu. ;)

#114
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

 Endgegner, on 12 august 2017 - 15:25, said:

Din pacate pentru tine, din fericire pentru mine...


Ca doar n-oi sta sa imi cada "drobul de sare" in cap. Asa sa faci tu. Posted Image


Iar tu sa scrii pe toate subiectele ca trebuie sa ii ducem pe homosexuali la psihiatru :lol:.
A, da, si sa nu ii mai scoti din "deviati", "perversi", "idioti" si alte cuvinte tari, prea tari, prea barbatesti :closedeyes:.
Daca vrei, iti pun aici carnatul de citate.

#115
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sa revenim la ipoteza initiala. Care a plecat de la homofobie.

HOMOFOBÍE, homofobii, s.f. aversiune sau teamă patologică (fobie) care se manifestă printr-o discriminare sau ură față de persoanele cu o orientare sexuală alta decât cea heterosexuală, în principal față de homosexuali. Homofobia poate fi clasificată drept un tip de xenofobie. (preluare din Wikipedia) (Sursa: DEX '98 )

Tu ai precizat ca nu este patologica intotdeauna. Lucru cu care eu sunt de acord. Si tu ai completat ca nefiind patologica este NORMALA. Apoi eu am afirmat pe alt topic ca tu transmiti ura si violenta, la care tu ai reactionat si m-ai acuzat de atac la persoana. Eu ti-am citat propria postare in care ai afirmat ca teama, ura sau ce mai faci tu PREVENTIV (impuscarea drobului de sare) sunt normale in sistemul tau de referinta, deci eu nu te-am jignit cu nimic. ok ?

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 15:38.


#116
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 Monitoxus, on 12 august 2017 - 07:20, said:

Este un topic in care cineva isi expune niste pareri. Nu e treaba mea ce pareri.
Adica forumul softpedia va ajunge o copie a reddit sau 4chan?

#117
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Dar ce mai contează? Bâlci să fie!

#118
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

 Chayah, on 12 august 2017 - 11:41, said:

Ex: i-ai zis unuia ca-i mincinos, pac, puncte, eventual suspend. Daca insisti in a-i spune mincinos, risti sa fii banat Posted Image.

 Monitoxus, on 12 august 2017 - 11:45, said:

Asta a fost un abuz. Era o parere si atata timp cat te rezumi la asta, nu cred ca ar merita vreo sanctiune.

 argonaut, on 12 august 2017 - 12:10, said:

N-au fost, nu sunt si nici nu vor fi permise jignirile.


Argonaut si Monitoxus, va puneti si voi de acord?

#119
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013

 cleopatra00, on 12 august 2017 - 17:25, said:

Dar ce mai contează? Bâlci să fie!
Unde? Posted Image

Ca aici nu este loc.....

Edited by xmanyacs77, 12 August 2017 - 17:41.


#120
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 xmanyacs77, on 12 august 2017 - 17:40, said:

Unde? Posted Image

Ca aici nu este loc.....
Oare unde?! Posted Image Pe topice, evident.

#121
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu este o presupunere, este un fapt. A intrat un user masculin in detalii cu ea si intrebat-o si a zis ca numai punctul G este atins, restul e pacat.

#122
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 menaloty, on 12 august 2017 - 18:25, said:

Apoi am fost apelat de yseult cu: laba trista si alte jigniri, dar adm a lasat asta fara urmari.

Daca ti as fi spus Laba Vesela te ai mai fi smiorcait pe aici? Gandeste te doar ca un adolescent homosexual nu are tot timpul in spatele lui o Adm la care sa se smiorc smiorc cand vine un homofob si i da una n cap.

#123
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 18:40, said:

Daca ti as fi spus Laba Vesela te ai mai fi smiorcait pe aici? Gandeste te doar ca un adolescent homosexual nu are tot timpul in spatele lui o Adm la care sa se smiorc smiorc cand vine un homofob si i da una n cap.
Eu nu imi amintesc sa-ti fi zis vreodata ca ai vaginul cat galeata si poate as avea dreptate. Tu de ce iti permiti chestia cu laba trista sau vesela?
Te bazezi pe un tupeu de o inconstienta crasa. Si vad ca ma provoci in continuare.

Edited by menaloty, 12 August 2017 - 18:49.


#124
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,391
  • Înscris: 29.07.2013

 baliosss, on 12 august 2017 - 17:29, said:

Argonaut si Monitoxus, va puneti si voi de acord?

Unde vezi tu dezacord, ca eu nu-l sesizez ?!

 MembruAnonim, on 12 august 2017 - 18:40, said:

 menaloty, on 12 august 2017 - 18:48, said:


Cred c-ar fi cazul sa va opriti de la asemenea "feedback"-uri Posted Image

Edited by argonaut, 12 August 2017 - 18:58.


#125
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

 Endgegner, on 12 august 2017 - 14:44, said:

Ca sa ce?... A, nu ai inteles ca daca eu ma simt agresat, ori inteleg ca altcineva e abuzat, e normal sa il dezaprob pe cel care agreseaza/abuzeaza/impinge limitele si poate chiar sa ma tem de el. Acum cred ca ai inteles ca nu ai totusi ce imi reprosa MIE.
Unii dintre voi bateți apa în piuă pe baza unor credințe personale și uneori ilogice pe subiectul dezbătut, cu o frenezie cel puțin dubioasă din punctul meu de vedere, ceea ce duce la temeri nejustificate și afirmații deplasate, precum paralela aceea dintre un homosexual și un pedofil.

Edited by cleopatra00, 12 August 2017 - 19:04.


#126
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://forum.softpe...4#entry21528048

Vi se pare sanatoasa abordarea asta? Ca tot nu cititi threadul. Poftim, v am adus mura n gura.

A pus intrebarea de 3 ori. Nu i a raspuns nimeni tocmai pt ca nu vrem sa i dam apa la moara. Si insista.

Edited by MembruAnonim, 12 August 2017 - 19:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate