Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De ce?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
159 replies to this topic

#145
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostCr1spy, on 12 august 2017 - 20:19, said:

Endgegner tu stii ca in Romania sunt copii care au renuntat la scoala, din cauza stigmatului si agresivitatii ? As vrea sa stiu parerea ta, ti se pare asta normal sau nu ? Si de ce ?

Dar tu stii ca te afli pe aria de feedback si nu pe discutii?
Voi chiar vreti sa discutati acum temele din toate discutiile inchise de la inceputul forumului aici?

Daca nu s-a inteles nimic din explicatia lui @radumiki oricum nimic nu o sa se inteleaga.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 12 August 2017 - 20:27.


#146
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostCr1spy, on 12 august 2017 - 20:19, said:

Endgegner tu stii ca, in Romania sunt copii care au renuntat la scoala, din cauza stigmatului si agresivitatii ? As vrea sa stiu parerea ta, ti se pare asta normal sau nu ? Si de ce ?
Alta intrebare nu am, este singura, dar as dori sa o si motivezi. Multumesc.


Pai ca sa raspunda la asta, ar trebui sa faca apel in primul rand la empatie.
Dar, precum vezi, fuge de apelul la empatie ca dracu de tamaie.
Si cumva mi se pare normal sa fie asa. Empatia este ceva specific uman, or, in aceasta discutie pro/contra relatii homosexuale, ar fi caraghios sa doresti sa-ti pui la lucru empatia, atata timp cat nu prea recunosti fiintelor umane capacitatea de a avea trairi specific umane.

#147
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Lasa ca poate sa raspunda ce vrea. Nu ma supar. Sa zica da, dar si de ce.

#148
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View PostMembruAnonim, on 12 august 2017 - 19:28, said:

Treaba asta cu jignirile mie imi pare amuzanta. Nu am dat niciodata report pt asa ceva. Ori ignor, ori raspund amuzata. Suntem adulti, totusi.

Insa hate speechu nu are ce cauta pe un forum care se respecta. Si cam atat, din partea mea.

Mie nu mi se pare amuzant sa ma faci autista pentru ca nu esti in stare sa raspunzi la o intrebare directa. Nu te raportez pe SL pentru ca stiu ce fel De persoana esti si nu are rost sa-mi pierd timpul cu tine.
Intreabarea era daca tot esti De acord cu animatia i-ai aratat baiatului tau De 10 ani filmuletul? NU I l-ai aratat pentru ca al tau nu are nevoie sa fie educat dar te astepti ca eu si altii ca mine sa aceptam filmuletul pentru ca nu vrei tu sa sufere adolescentii homosexuali.
Cine nu e pe aceasi pagina cu tine si enigel is fie retardati, autisti,homofobi sau habotnici. Poftim educatie!
Ca sa fie tacamul complet apare si Balioss sa te sustina fara ca macar sa aibe idee ce anume sustine.

Se poate discuta lejer pe tema asta fara sa jignim alti useri sau sa aducem in discutie cine cum isi freaca clitorisul sau ce biserica frecventeaza!
Discutia a deraiat spre religie cand ati inceput sa aratati cu degetul initiatoarea topicului. In loc sa discutati la subiect ati discutat despre practicile ei religioase.

#149
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 12 august 2017 - 20:27, said:



Daca nu s-a inteles nimic din explicatia lui @radumiki oricum nimic nu o sa se inteleaga.


Sa se inteleaga ca ce? Ca nu e posibil ca cineva sa puna pe acelasi plan homosexualii cu pedofilii si necrofilii si sa nu fie permis asta?
Pai daca stiu eu bine, in Occident, se cam luau amenzi, se facea cazier si alte chestii de genul, pentru asa afirmatii.
Astea deja nu mai sunt derapaje, sunt afirmatii foarte grave si extrem de vatamatoare ale imaginii unei intregi categorii de oameni, care chiar nu merita asemenea mizerii aruncate inspre ei iar si iar.

#150
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostJammalan-the-Prophet, on 12 august 2017 - 20:27, said:



Dar tu stii ca te afli pe aria de feedback si nu pe discutii?
Voi chiar vreti sa discutati acum temele din toate discutiile inchise de la inceputul forumului aici?

Daca nu s-a inteles nimic din explicatia lui @radumiki oricum nimic nu o sa se inteleaga.
Am incurcat topicele. Daca unul este pe o arie si altul mutat pe feedback. Plus ca ultima pagina semana cu cealalta. Oricum nu aveam decat o singura intrebare. Mai mult scriu explicatii diversilor useri care ma interpeleaza,in calitate de ce ? Eu postez de ani de zile pe SP, dar nu-am trezit niciodata sa trag userii de maneca, ca si cum as fi mod. Sincer mi se pare deplasat.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 20:43.


#151
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostChayah, on 12 august 2017 - 20:35, said:

Sa se inteleaga ca ce?

Sa se inteleaga asta:

Quote

Din câte observ eu voi doriți să aduceți aici disputa voastră pro și contra homosexualitate

Deja nu mai are legatura cu prima postare sau subiectul topicului. Acum fiecare parte isi aduce aici argumentele si subiectul e deja unul de pro sau contra homosexualitatii si nu unul de feedback.
Poate fi usor mutat unde ii este locul poiana sau SL sau "moderatorii stie".

Discutia acum e identica cu aia din topicul inchis, aceleasi acuze aceleasi argumente. Why???????

Edited by Jammalan-the-Prophet, 12 August 2017 - 20:41.


#152
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 12 august 2017 - 20:39, said:


Sa se inteleaga asta:



Deja nu mai are legatura cu prima postare sau subiectul topicului. Acum fiecare parte isi aduce aici argumentele si subiectul e deja unul de pro sau contra homosexualitatii si nu unul de feedback.
Poate fi usor mutat unde ii este locul poiana sau SL sau "moderatorii stie".


Tu crezi ce doresti. Eu deja am spus despre ce este vorba, nu voi repeta.

#153
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostCr1spy, on 12 august 2017 - 20:31, said:

Lasa ca poate sa raspunda ce vrea. Nu ma supar. Sa zica da, dar si de ce.

Deschide topic separat despre ce te preocupa. Ti-a zis bine colegul. Dar trebuia sa stii si tu asta, ca vad ca ai ceva vechime pe forum. Ori stii dar nu te sichisesti.

#154
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostEndgegner, on 12 august 2017 - 20:42, said:



Deschide topic separat despre ce te preocupa. Ti-a zis bine colegul. Dar trebuia sa stii si tu asta, ca vad ca ai ceva vechime pe forum. Ori stii dar nu te sichisesti.
Este valabil si ptr tine. Nu deschid topice ptr 1 intrebare. Am scris ca am gresit. Tu nu te sinchisesti. Daca vrei, raspunde pe celalalt topic,daca nu, am sa deduc ce a zis Chayah.

Si nu, nu este vina mea, oricat ar incerca unii cu disperare sa arate, ca unele Biserici isi invata credinciosii cum sa nu isi frece clitorisul, iar ei ALEG sa povesteasca pe SP, sustinand ca aceasta este NORMALITATEA, iar atingerea clitorisului estr PERVERSIUNE.
Si ma abtin sa comentez femeile de pe SP care fac sex normal, dar pot sa sustina asa ceva numai din URA PERSONALA.

Edited by Cr1spy, 12 August 2017 - 21:14.


#155
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View PostNoua_pe_site, on 12 august 2017 - 20:32, said:

Discutia a deraiat spre religie cand ati inceput sa aratati cu degetul initiatoarea topicului. In loc sa discutati la subiect ati discutat despre practicile ei religioase.
Din nou ti sa te faci de cacat si sa demonstrezi ca esti total pe langa.
Uite cine e cu religia.


View PostGRATEFUL, on 07 august 2017 - 16:01, said:

Doresc Eu moartea pacatosului - zice Domnul Dumnezeu. Nu doresc Eu mai degraba ca el sa se intoarca de pe caile lui si sa traiasca? (Ezechiel 18:23)

Edited by baliosss, 12 August 2017 - 20:53.


#156
Endgegner

Endgegner

    razes conservator, dacopat si homofob

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,317
  • Înscris: 22.10.2015

View PostCr1spy, on 12 august 2017 - 20:46, said:

Este valabil si ptr tine. Nu deschid topice ptr 1 intrebare.

Am scris ca am gresit. Tu nu te sinchisesti. Daca vrei, raspunde pe celalalt topic,daca nu, am sa deduc ce a zis Chayah.

E strict problema ta ce faci. Eu nu obisnuiesc sa port discutii offtopic care ii poate deranja pe altii si nu ii apreciez deloc nici pe cei care o fac.

Nu citesc tot ce scrii oricum ca nu sunt obligat si nici timp de toate prostiile nu am. Si cu asta am terminat discutia cu tine aici.

#157
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postbaliosss, on 12 august 2017 - 20:52, said:


Din nou ti sa te faci de cacat si sa demonstrezi ca esti total pe langa.
Uite cine e cu religia.

Citatul postat de tine e pe undeva pe la pagina 15-17 si se datoreaza flameului inceput De tanti De mai jos.
Nu o cunosc pe Grateful dar nu a dat semne De habotnicie pana nu ati inceput sa ii aruncati cu religia in fata.


View PostChayah, on 07 august 2017 - 15:38, said:




Uite asa zic si popii ortodocsi de sectanti. Ca au o optica daunatoare. Si isi indeamna credinciosii ortodocsi sa nu interactioneze cu sectantii.
Cum e? Iti convine cand esti redusa de o autoritate  - asupra careia nu ai control decat eventual prin desene animate si dezmintiri - la o persoana absolut nefrecventabila?


#158
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009

View PostNoua_pe_site, on 12 august 2017 - 20:32, said:

Mie nu mi se pare amuzant sa ma faci autista pentru ca nu esti in stare sa raspunzi la o intrebare directa. Nu te raportez pe SL pentru ca stiu ce fel De persoana esti si nu are rost sa-mi pierd timpul cu tine.
Intreabarea era daca tot esti De acord cu animatia i-ai aratat baiatului tau De 10 ani filmuletul? NU I l-ai aratat pentru ca al tau nu are nevoie sa fie educat dar te astepti ca eu si altii ca mine sa aceptam filmuletul pentru ca nu vrei tu sa sufere adolescentii homosexuali.
Cine nu e pe aceasi pagina cu tine si enigel is fie retardati, autisti,homofobi sau habotnici. Poftim educatie!
Ca sa fie tacamul complet apare si Balioss sa te sustina fara ca macar sa aibe idee ce anume sustine.

Se poate discuta lejer pe tema asta fara sa jignim alti useri sau sa aducem in discutie cine cum isi freaca clitorisul sau ce biserica frecventeaza!
Discutia a deraiat spre religie cand ati inceput sa aratati cu degetul initiatoarea topicului. In loc sa discutati la subiect ati discutat despre practicile ei religioase.
Duduie, pe doamne le-ai făcut țațe, proaste, colege de șant, etc., probabil acceptabil în vocabularul matale academic pe unde te învârți. Iar legat de Baliosss, ai insinuat că ar fi prost și autist. Acum să te întreb pe tine dacă ai discernământ când faci astfel de afirmații și când afirmi ceea ce ai afirmat mai sus sau ai un tupeu fantastic, ori să afirm că (și) pentru tine ar fi necesare niște reglementări suplimentare, deoarece e clar că discernământul ți-e cam străin, după cum ne demonstrezi singură. Postările matale sunt toate acolo, nu le-a șters nimeni.

View PostNoua_pe_site, on 12 august 2017 - 21:19, said:

Citatul postat de tine e pe undeva pe la pagina 15-17 si se datoreaza flameului inceput De tanti De mai jos.
Nu o cunosc pe Grateful dar nu a dat semne De habotnicie pana nu ati inceput sa ii aruncati cu religia in fata.
Tocmai că nu o cunoști, deci nu știi care îi sunt orientările și nici ideile pe care le vehiculează. Bunul simț ar fi trebuit să te oprească să faci anumite afirmații, dacă habar nu ai despre ce vorbești. Suntem la grupa mică sau cum?

#159
Chayah

Chayah

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,038
  • Înscris: 21.08.2016

View PostNoua_pe_site, on 12 august 2017 - 21:19, said:

Citatul postat de tine e pe undeva pe la pagina 15-17 si se datoreaza flameului inceput De tanti De mai jos.
Nu o cunosc pe Grateful dar nu a dat semne De habotnicie pana nu ati inceput sa ii aruncati cu religia in fata.


Tu nu ai prea inteles despre ce este vorba, dar nu ma deranjeaza sa iti explic: era vorba de un apel la empatie. Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face, mai precis.
Daca nu ai inteles nici acum, iti stau la dispozitie cu o alta explicatie. Dar numai o data o voi mai face.

#160
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,528
  • Înscris: 26.01.2010

View Postcleopatra00, on 12 august 2017 - 21:25, said:

Duduie, pe doamne le-ai făcut țațe, proaste, colege de șant, etc., probabil acceptabil în vocabularul matale academic pe unde te învârți. Iar legat de Baliosss, ai insinuat că ar fi prost și autist. Acum să te întreb pe tine dacă ai discernământ când faci astfel de afirmații și când afirmi ceea ce ai afirmat mai sus sau ai un tupeu fantastic, ori să afirm că (și) pentru tine ar fi necesare niște reglementări suplimentare, deoarece e clar că discernământul ți-e cam străin, după cum ne demonstrezi singură. Postările matale sunt toate acolo, nu le-a șters nimeni.

Wow ,mesajul tau e de domeniul fantasticului, priceless e prea putin spus !
Tocmai demonstram mai sus cine cum a inceput flame-ul si tu vii sa-mi spui ca ti-am facut prietenele taranci si ca nu am discernamant in conditiile in care se presupune ca ai urmarit topicul ?

Ai ratat cumva mesajul in care Yseult m-a facut autista si proasta pentru ca am pus o intrebare la care unn alt user a fost capabil sa raspunda frumos si sa lase loc de continuat discutia ?Nu la tara pe marginea pe drumului se procedeaza asa sau ai impresia ca unn raspuns de genu''In ce hal de autista, ca sa nu zic proasta, esti! Incredibil'' este o forma de comunicare acceptabila ?
Singura interventie a lui Balioss pe subiectul ala a fost sa-mi spuna mie cat de de proasta si imbecila sunt pentru ca nu-mi dau seama ca desenele animate nu-s doar pentru copii. Asta in conditiile in care prietenele lui explica pe larg ca filmuletul este educative si ca se doreste implementarea acestul tip de animatie pentru ca pe viitor acceptarea homosexualitatii sa vina la pachet cu Dora the explorer. Daca nu a priceput de la ele putea pricepe din mesajele mele in care am subliniat ce au spus producatorii filmului.



View Postcleopatra00, on 12 august 2017 - 21:25, said:

Tocmai că nu o cunoști, deci nu știi care îi sunt orientările și nici ideile pe care le vehiculează. Bunul simț ar fi trebuit să te oprească să faci anumite afirmații, dacă habar nu ai despre ce vorbești. Suntem la grupa mică sau cum?

Multumesc , tocmai ai recunoscut ca nu s-a discutat subiectul ci userul! Halal educatie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate