Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

[UNDE] găsesc tricouri de bumbac produse în România

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
GamL

GamL

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.06.2017

View PostMichidoo, on 11 august 2017 - 19:46, said:

te-ai dus catre varful aisbergului. Aia sunt importatori, aduc tricouri promotionale fabricate peste mari si tari. Daca vrei fabricat in RO (bumbacul e adus din Turcia) mergi catre atelierele de croitorie, mai mici sau mai mari, sau fabricile de confectii, daca ai comenzi consistente. Tot ce-ti pot spune din experienta mea e ca pretul cu tot cu manopera depaseste costul tricourilor importate iar calitatea lasa de dorit: o data, croiala...se pare ca nu reusesc sa taie materialul ala ca sa ai aceleasi dimensiuni la tricouri de aceeasi marime, plus ca nu iese niciodata la fel, desi se foloseste un tipar, si apoi, calitatea materialului, care e deh, turcesc, si nu asta ar fi problema, ci ca se cumpara pe baloti, in functie de lucrari (da, practic cand vine marfa se insira toti reprezentantii atelierelor, o pipaie, o testeaza si-si cumpara ce au nevoie pentru lucrarile din acel moment). Tu o sa ai de facut 100 de tricouri, iti cumpara balot si-ti face din el, cand vei avea de facut alte tricouri, va fi cu totul alt material (mai gros/subtire) si nici nuanta de culoare nu o mai nimeresti. Atelierele mici nu stau sa tina baloturi pe stoc pentru tine, iar tie nu stiu daca-ti convine sa platesti in avans materialul ca sa-l tina pe stoc.

Am vazut de-a lungul anilor pe multi incercand sa lucreze local, s-au agitat, au gasit, au facut mostre, au pierdut timp si bani, si in final au ramas tot la produsele importate, care ajung mai repede decat iti fabrica aia tricourile (48h din Cehia sau Belgia, si sunt si stocuri foarte mari in RO pe anumite marci) si au o calitate net superioara (la bani mai putini). Fara dureri de cap, fara neseriozitatea tipic romaneasca (iti promit ca-ti fac dar nu te poti baza pe cuvantul lor si cand ti-e lumea mai draga garantat te lasa cu fundu-n balta). Dar nu te descuraja, cauta si intereseaza-te, pentru ca or mai fi aparut fabrici si fabricute si toti trebuie sa traiasca. Eu chiar pot sa-ti recomand vreo 2 locuri, dar nu stiu cui fac probleme, lor sau tie.

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri, o să studiez cu atenție și lista de membri de pe FEPAIUS.

Ei bine, Michidoo, aici chiar ar fi o problemă foarte mare - dacă fabricile nu reușesc să livreze aceleași produse de aceeași calitate (care să fie bună, nu proastă), e clar că nu poți face niciun fel de înțelegere/colaborare/business pe termen lung cu ele. Nu mă descurajez, dar apreciez ceea ce mi-ai scris, mă mai repune cu picioarele pe pământ.

Sper să găsesc, totuși, o fabrică în țară care să poată oferi produse de aceeași mărime, calitate etc în mod constant...iar facerea asta a mea de bine să nu fie  Posted Image  de mame.

#20
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View PostGamL, on 14 august 2017 - 00:40, said:


Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri, o să studiez cu atenție și lista de membri de pe FEPAIUS.

Ei bine, Michidoo, aici chiar ar fi o problemă foarte mare - dacă fabricile nu reușesc să livreze aceleași produse de aceeași calitate (care să fie bună, nu proastă), e clar că nu poți face niciun fel de înțelegere/colaborare/business pe termen lung cu ele. Nu mă descurajez, dar apreciez ceea ce mi-ai scris, mă mai repune cu picioarele pe pământ.

Sper să găsesc, totuși, o fabrică în țară care să poată oferi produse de aceeași mărime, calitate etc în mod constant...iar facerea asta a mea de bine să nu fie  Posted Image  de mame.


Nu cred ca trebuie sa gandesti afacerea ta ca o facere de bine, daca iesi tu in avantaj OK, daca nu, China.

#21
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
China china china, mai lasati-ne cu chinezariile!
Prefer sa cumpar romanesc chit ca e dublu la pret.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate