Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Antena gsm

- - - - -
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Buna ziua, azi am fost sunat de un angajat Digi sa vina la blocul meu, si sa-i ajut cu realizarea unei "modernizari de retea". Cand am intrebat detalii, omul a zis ca vb cand ajunge la bloc. AM zis ok. Evident cand a venit baiatul si mi-a zis ca de fapt Digi vrea sa instaleze antena deasupra mea, i-am trimis la plimbare :)) Totusi, legal vorbind, nu cred ca au voie sa instaleze antene fara acordul celor de la etajele terminale, nu de alta dar ii arunc cu tot cu ele daca urca pe planseul meu :)) Intrebarea mea, de ce secretomania asta? Putea sa zica din prima ce doreste nu sa ma ia cu prosteala de asta!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si cu ce te-ar incomoda instalarea unui site pe bloc?

#3
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Cu unde psihotronice, cu ce altceva....

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Nu-i lăsa!
Că doar nu o să-ți plătească RDS ceva pentru că montează pe casă.
Eu am o cutie pentru FTTB pe casă și primesc fix *nimic*.

#5
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
@KyKyKyKy o iei razna? Aia e o vila cu mai multe case/apartamente nu? Deci lasa vrajeala. Nu primesti nimic? Primesti serviciile firmei, ce vrei sa primesti?

#6
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

 MembruAnonim, on 07 august 2017 - 11:53, said:

Si cu ce te-ar incomoda instalarea unui site pe bloc?

Cancer si cateva chestii minore de genul :)))) Oricum nu-i las, in multe tari au fost interzise antenele de genu amplasate pe bloc sau in vecinatatea blocurilor!

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
O compensație, ceva, că peretele e al meu.

#8
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007
Nu cred că au venit să-ți propună sa monteze un site GSM gratis, fara chirie.

#9
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 MembruAnonim, on 07 august 2017 - 11:53, said:

Si cu ce te-ar incomoda instalarea unui site pe bloc?

radiația de nivel ridicat. Nu e bună pe termen lung.

Edited by DaculScoril0, 07 August 2017 - 12:03.


#10
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Eu zic sa isi ia cutia acasa si ciuciu servicii, poate era mai bine la comunisti.
@Silviudeep Si cancerul ala e demonstrat stiintific nu? Amuzant ti se mai pare nu?
@DaculScoril0 si radiatia se duce direct jos nu? Eu zic sa ramaneti la religie ca stiinta nu e pentru voi.

Edited by diZy, 07 August 2017 - 12:05.


#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Silviudeep, on 07 august 2017 - 12:02, said:

Cancer si cateva chestii minore de genul Posted Image))) Oricum nu-i las, in multe tari au fost interzise antenele de genu amplasate pe bloc sau in vecinatatea blocurilor!

Asa stii tu, ca faci cancer daca ai antena pe bloc? Te radiaza telefonul personal de mult mai multe ori decat antena, mai ales daca ai semnal slab si e nevoit sa emita cu putere mai mare pentru a comunica cu celula (surprinzator pentru unii si telefonul emite, nu doar receptioneaza).

In plus, daca e pe bloc, panourile nu radiaza in jos, deci mult mai expusi ar fi cei din blocurile vecine decat tine, care stai sub site.

Edited by MembruAnonim, 07 August 2017 - 12:07.


#12
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Foarte bine procedezi ... insa vezi sa nu ii lase vecinul din blocul de vis a vis si probabil unul din sectoare va bate exact catre apartamentul tau . :D

#13
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007
În blocul unde stau, asociația încasează 10000 de euro anual, de pot face o mulțime de chestii bune cu banii ăștia, acuma e alegerea ta dacă ești sau nu de acord

#14
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Mda, inca unul care se temede radiatii, si mai e si mandru de asta. De regula, operatorii platesc bani frumosi,chirie, pt antenele lor. Antenele emit pe orizontala, nu in jos, spre apartamentul tau. Daca voi nu va dati acceptul, vor monta echipamentul pe blocul vecin, asa ca ei vor lua banii de la digi, iar radiatiile la tine vor fi mai mari, decat daca ai fi avut antenele deasupra ta.

#15
crocodildundee2007

crocodildundee2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 26.11.2007

 vad, on 07 august 2017 - 12:05, said:

Foarte bine procedezi ... insa vezi sa nu ii lase vecinul din blocul de vis a vis si probabil unul din sectoare va bate exact catre apartamentul tau . :D
Bine zis!

#16
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
daca majoritatea proprietarilor din bloc si-au dat acordul...vinzi si te muti, alta varianta nu-i.
daca nu, atunci sa se duca dracului cu antena lor cu tot. sau fara antena, cum prefera.

#17
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Dacă toate antenele ar fi amplasate în afara localităților, densitatea undelor emise ar trebui să fie imensă, iar dacă ar exista o legătură între acestea și boli, riscul ar fi mai mare.

#18
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

 dygey, on 07 august 2017 - 12:08, said:

51% ȘI cei de la ultimele etaje trebuie să fie de acord, altfel nu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate