Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Consiliere achizitie auto

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Boss, daca-ti iei masina noua o sa razi primii 5-7 ani de toti colegii, prietenii, amicii pe care ii auzi ca se duc la service.
De fapt nu o sa razi, pentru ca nici macar nu ai putea intelege prin ce trec ei.

Daca-ti iei ceva de SH vechi de 3-4 ani, probabil ca dupa ceva timp vei ajunge in service.
Cunostintele tale vor ride de tine, dar ei nu inteleg cum e sa conduci un BMW ( atunci cand nu e in service ).

Pe uscat si ud eu am mers cu tractiune spate fara probleme pana am dat de un capac de canalizare pe o banda pe care au udat-o cei de la Primarie: mi-a facut fundu un zig-zag mic de m-am cacat pe mine.
Eu as zice sa dai 1-2k diferenta si sa iei 3-ar daca tot vrei BMW.

#20
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Tenda@, trebuie sa mai aprofundezi un pic ce fel de masina iti doresti. Din ce ai expus in postarea ta, doresti si clasa medie premium (BMW, Audi A4) si clasa compacta premium (Audi A3) si clasa compacta nonpremium (Golf, Megane, etc.) dar si masini mai sport (Audi A5, Sciroco) sau masini cu doua usi. Incearca sa-ti stabilesti/clarifici un pic criteriile de alegere in functie de nevoile si dorintele tale. Daca vrei o masina care sa-ti confere un anume statut, atunci o varianta premium ar putea fi alegerea buna (BMW, Audi4). Daca conduci sportiv, atunci o masina mai sportiva poate fi multumitoare, dar aici vei avea si consum mai mare, insa tu vrei sa nu aiba consum mare (dupa cum reiese din postare). Spui ca vei folosi masina preponderent in oras ceea ce nu-ti va da posibilitatea sa pui in valoare performantele si caracteristicile sportive ale masinii fiindca in oras esti cam limitat de viteza, aglomeratie, semafoare, etc. Apoi, spui ca este prima masina, iar daca asta inseamna si faptul ca nu ai experienta mai multa la condus, trebuie sa analizezi daca o masina sport ar fi o alegere buna.

#21
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
https://www.renault....Ay7j5X955EGa.Cu asta cred ca faci o alegere foarte buna.Nu te complica cu SH-uri la 14-15k daca nu ai bani.Lucrul NOU este NOU.Ai garantie de producator.

#22
cris26

cris26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 08.03.2015
Conteaza mult daca ai 18 ani si vrei ceva mai sportiv sau 40 ani cu nevasta si familie ... cand iesi din oras iti trebuie sau nu portbagaj? Cati mergeti in masina de obicei? Astea numai tu le stii ...

#23
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006

View PostC63AMG, on 07 august 2017 - 10:12, said:

https://www.renault....Ay7j5X955EGa.Cu asta cred ca faci o alegere foarte buna.Nu te complica cu SH-uri la 14-15k daca nu ai bani.Lucrul NOU este NOU.Ai garantie de producator.
Abia masinile care sar bine de 20.000 incep sa se apropie de un SH cu 100.000k si 15.000E la pret. La 14.000E iei o Ocatavia semi-cheala noua, cum naiba sa comparia cu Passat sau chiar Audi cu mai multi kilometri.

#24
Tenda

Tenda

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.08.2017
Va multumesc tuturor pentru pareri!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate