Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Este vreo setare de DIGI pentru ordonat canale sa nu fie in ordine alfabetica?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Ar trebui sa bage soft special in CAM-urile alea sa le ordoneze in NIT. Am fost la cineva, se abonase la Orange, ii daduse un CAM de la ei, a bagat CAM-ul in TV, i-a dat scanare, facea ceva update-uri si pe urma surpriza...posturile erau aranjate in ordine NIT-ului Orange...fara ca TV-ul sa aiba operator Orange la scanare. Digi nu stiu de ce nu face la fel. Multa lume cu TV-uri mai vechi prefera STB-urile ca se updateaza automat si nu stau sa-si aranjeze posturile la fiecare modificare de grila.

Edited by RODigitalum-megafanro, 17 February 2021 - 21:16.


#20
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Na, eu nu fac scanarea cu Digi, prefer să-mi aranjez eu canalele! De ce aș accepta un CAM așa cum îl propui tu?

#21
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Si eu prefer sa le aranjez dupa preferinte. Am dreptul la aceasta treaba. Posted Image

#22
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View Posttico18, on 10 martie 2020 - 18:33, said:

Ar trebui sa bage soft special in CAM-urile alea sa le ordoneze in NIT. Am fost la cineva, se abonase la Orange, ii daduse un CAM de la ei, a bagat CAM-ul in TV, i-a dat scanare, facea ceva update-uri si pe urma surpriza...posturile erau aranjate in ordine NIT-ului Orange...fara ca TV-ul sa aibe operator Orange la scanare. Digi nu stiu de ce nu face la fel. Multa lume cu TV-uri mai vechi prefera STB-urile ca se updateaza automat si nu stau sa-si aranjeze posturile la fiecare modificare de grila.
Și?

#23
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postcrislacor, on 10 martie 2020 - 22:16, said:

De ce aș accepta un CAM așa cum îl propui tu?
NU propun nimic, specificam numai ca acest lucru este posibil cu un update de soft la CAM, fara sa cumperi un TV cu scanare operator DIGI Posted Image. Numai prin simplu fapt ca-si actualizeaza automat lista de programe si nu ceri in dreapta si-n stanga care sunt frecventele noilor posturi bagate ca sa nu-ti stergi vechea lista de posturi Posted Image

View Post_-KALMAN-_, on 10 martie 2020 - 23:30, said:

Și?
Si CE? Este o treaba cu cap (daca s-ar face noul un eventual update la CAM-uri) , ar ajuta si abonatii deoarace n-ar mai trebui lumea sa intrebe in magazine cand cumpara un televizor daca are sau nu operator DIGI la scanare Posted Image. Personal sa stau sa-mi aranjez grila mi se pare o mare prostie...mai ales ca treaba asta s-ar putea face si printr-un eventual update de soft (cum au cei de la Orange) nefiind necesar sa cumpar un TV cu "scanare DIGI" si avand eventual si posibilitatea (ca-n caz ca n-am ce face) sa-mi aranjez grila cum vreau Posted Image))

View PostAleXXander00, on 10 martie 2020 - 23:23, said:

Si eu prefer sa le aranjez dupa preferinte. Am dreptul la aceasta treaba. Posted Image
A spus cineva ca n-ai avea acest drept :). Specificam doar, ca daca-i cineva care lucreaza la DIGI, actualizarea automata a grilei s-ar putea face prin update de soft la CAM-uri. Ce si cum, sa intrebe si ei la Orange cum au facut ;)

Edited by tico18, 15 March 2020 - 15:30.


#24
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Tu ești ca-n bancu' ăla, „Bade, I think you have an obsession!”...:)

P.S. Cu update-u' de soft, evident...

#25
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Eu am reusit sa ordonez lista de canale  asa cum erau inainte ordonate de DIGI,  pe un tv care le ordona doar alfabetic cu ChanSort, dupa cateva ore de cautat pe forumuri si de butonat. E simplu. Exporti lista, asa cum e in ordine alfabetica pe un stick usb , apoi in ChanSort se importa acea lista, si de la Butonul (deasupra listei de canale din dreapta )  se ordoneaza asa cum le are aranjate DIGI. Se da apoi click cu ctrl A pe lista si se muta in stanga. Se salveaza si gata. Dureaza mult mai putin decat sa le aranjezi in chansort dupa propria optiune. Apoi daca vreti puteti sa mai stergeti din canale.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate