Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce sa aleg dintre Xiaomi Redmi 4x ori Nokia3

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Acum poate sunt suficienți, peste "minim 2 ani" nu vor mai fi.

#38
Griggson

Griggson

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 16.02.2015

View Postjegmihai, on 26 iulie 2017 - 15:43, said:

Acum poate sunt suficienți, peste "minim 2 ani" nu vor mai fi.

Daca face curatenie periodic in task-urile deschise nu va avea probleme (strict pentru ce a zis ca va folosi).

#39
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostGriggson, on 26 iulie 2017 - 14:52, said:



2GB RAM sunt mai mult decat suficienti pentru ce are nevoie omul. Eu il folosesc intensiv si nu am nicio problema.



Orice telefon ti-ai lua in banii astia se poate strica. Nu ridic in slavi Redmi 4X... il recomand deoarece il am personal si sunt foarte multumit de el. Eu am fost atras foarte mult de model deoarece avea bateria foarte mare pentru un telefon de 5" si chiar merita.
De reparat nu stiu ce sa zic... Allview nu as recomanda ca nu am auzit lucruri bune. Cred ca Huawei ar fi ok daca renunti la Xiaomi... sunt foarte populare in momentul de fata si vei gasi piese in caz ca trebuie sa il repari.
Da, intr-adevar orice telefon se poate strica intr-o spatamna sau in 5 ani depinde de noroc. Am avut 3 dispozitive Allview.
Tableta Ax5 nano q -2 ani si 7 luni, nu a avut nicio problema si a fost utilizata deatul de mult. Acum mai e buna doar pentru browsing si cate un joc, deh 512MB RAM pentru 2017 in niciun caz!
Telefon Allview P6 Life-foarte foarte fragil, mi s-a spart in buzunar, ~4 luni, nicio problema in alea 4 luni. Dupa ce s-a spart m-am apucat sa-l "repar" singur. Am facut pe dracu', l-am spart de tot!
Telefon Allview impera i, actual, WP.
~1 an fara probleme, dupa difuzor fata defect, am stat 3 luni cu el asa, intre timp a inceput si mufa micro usb sa faca figuri. Dus la garantie, reparat perfect in 10 zile. Difuzor fata/spate schimbat(ala din spate mergea), mufa micro usb schimbata (merge perfect acum), senzori schimbati (intr-adevar aveau probleme, am uitat sa spun asta, erau cam inexistenti) + resoftare siicrofon schimbat.
Treaba cu garantia e doar un mit acum, poate au avut probleme candva dar acum nu mai au.
Nu recomand neaaparatt Allview dar daca gasesti o oferta foarte buna (ex X4 soul la 800 de lei) eu zic ca merita si un Allview.
Xiaomi odata e de unica folosinta deocamdata. Daca nu mai merge ceva poti sa-l arunci, greu gasesti piese.

#40
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004

View Postbladhaund, on 25 iulie 2017 - 12:52, said:

La Xiaomi, de regula varianta internationala e cea cu procesor Qualcomm, iar cea chinezeasca cu procesor Mediatek.
Nu e regula. Pentru Redmi Note 4 mediatek se dezvolta 3 variante de miui. Global mtk, qualcomm, si chinese mtk.
Basca faptul ca e un spaniol (Malasuerte) care a dezvoltatat un custom rom (Multirom) bazat pe un miui de china modificat de niste rusi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate