Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Sagemcom 5655 AC RF

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#271
xoxo_ekr

xoxo_ekr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2018
Buna seara prieteni, sunt nou pe acest forum, in legatura cu aceasta valoare de rx, la mine in acest moment este -23.010, este o valoare ok?

Edited by xoxo_ekr, 05 September 2018 - 18:39.


#272
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Postxoxo_ekr, on 05 septembrie 2018 - 18:39, said:

Buna seara prieteni, sunt nou pe acest forum, in legatura cu aceasta valoare de rx, la mine in acest moment este -23.010, este o valoare ok?
Nu trebuie sa depaseasca -25, adica eu din cauza unui port defect aveam la un moment dat -28, mergea perfect netul dar aveam ledul rosu pe rx si tv-ul mai facea figuri.

#273
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Este OK, stai linistit pana la -28db merge fara probleme. Singura problema este doar daca ai CATV, iar atenuarea este mai mare de -6 -7db (atenuare pe care nu o poti masura din meniul routerului si care este pe o alta lungime de unda decat netul) atunci apar probleme pentru CATV

#274
gabone256

gabone256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 28.07.2015
Salut. Eu am -23.372 poate ne spune cineva cum e acest semnal,sau o grafica ceva. Pe acest router am abonament internet M si pe wifi de 5mhz prind 200mb download si 200 up

#275
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca merge netul ok de ce va stresati atat de tare cu semnalul de pe fibra?
Cu siguranta el s-a masurat la instalare cu un tester si daca nu era ok, nu se instala serviciul!

#276
gabone256

gabone256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 28.07.2015
Eu am probleme cu iptv adica cand accesez inregistrarile cloud sau arhiva tv merge cateva minute si se blochează imaginea si spune sa conectez cablu de rețea. Nu stiu daca e problemă de la semnalul de la fibra sau altceva

#277
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu are nicio legatura cu semnalul optic. Daca ai semnal prost nu iti mai merge nimic si ar trebui sa se aprinda "LOS".
Fa sesizare pe ramura de TV. Ai receiver Kaon sau Samsung?

#278
xoxo_ekr

xoxo_ekr

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.09.2018

View Postvafro, on 05 septembrie 2018 - 20:15, said:

Nu trebuie sa depaseasca -25, adica eu din cauza unui port defect aveam la un moment dat -28, mergea perfect netul dar aveam ledul rosu pe rx si tv-ul mai facea figuri.
Multumesc.

#279
gabone256

gabone256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 28.07.2015

View Postaddelin, on 05 septembrie 2018 - 20:56, said:

Nu are nicio legatura cu semnalul optic. Daca ai semnal prost nu iti mai merge nimic si ar trebui sa se aprinda "LOS".
Fa sesizare pe ramura de TV. Ai receiver Kaon sau Samsung?

Cred ca riceiverul este kaon dar nu stiu sigur ca l am prins pe spate la tv si nu vreau sa il dezlipesc de acolo,pot sa vad undeva ce marca e? Am facut sesizare dar de două săptămâni ma tot suna daca sa rezolvat problema ca au mai configurat băieți prin sistem, si atat.

#280
danghe2006

danghe2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2008
Salut,
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie.
Zilele urmatoare o sa trec la FTTH de la Telekom. am optat pentru IPTV.
Nu am reusit sa aflu daca din modemul lor , pe iesirea RF (portul ptr CATV) pot intra printr-un CI+ in televizor.
Deci pe Ethernet sa am STB pentru IPTV, iar pe portul de CATV prin CI+ la alt televizor.
Multumesc.

#281
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu poti sa combini iptv si ci. Totusi pe CATV o sa ai acces la circa 40 canale.

#282
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Daca i-au activat portul CATV. Parca zicea @dic_star ca trebuie cerut expres cand faci comanda sa ti-l activeze. Poate acum il activeaza implicit. Cred ca va avea acces la mai mult de 40 de programe, ca le va prinde si pe cele digitale care sunt la liber.

Edited by yonutz80ro, 19 September 2018 - 13:37.


#283
danghe2006

danghe2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2008
Ar trebui sa fie activat deoarece am specificat ca mai folosesc in alt tv. Au zis 50 de canale pe analogic.

Oricum ceva nu se pupa. Daca optez pentru CI+ fara IPTV router ul este acelasi si pot conecta TV prin CI+ pe iesirea analogical.
Iar IPTV este oricum pe Ethernet. Poate nu pricep eu ceva.

#284
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai nu e o limitare hardware, ci poate mai degrabă nu se poate din platforma lor video ca un client sa aiba in acelasi timp iptv si CI.

S-a tot discutat pe tema asta. Inainte dacă aveai iptv, portul catv era dezactivat. Probabil in viitor poate te vor lasa sa combini tehnologiile, dar momentan nu e posibil.

#285
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008

View Postdanghe2006, on 19 septembrie 2018 - 12:59, said:

Salut,
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie.
Zilele urmatoare o sa trec la FTTH de la Telekom. am optat pentru IPTV.
Nu am reusit sa aflu daca din modemul lor , pe iesirea RF (portul ptr CATV) pot intra printr-un CI+ in televizor.
Deci pe Ethernet sa am STB pentru IPTV, iar pe portul de CATV prin CI+ la alt televizor.
Multumesc.
Când se procesează cererea trebuie sa activeze și portul CATV indiferent că ai optat pentru IPTV s-au Dvb-C. Din păcate nu se pot combina cele două tehnologii IPTV și Dvb-C. Am cerut expres implementarea sistemului IPTV/Dvb-C, o parte dintre clienți doresc funcțiile interactive (IPTV), dar și simplitatea Dvb-C (expres CI+). Rămâne de văzut dacă vor implementa.

#286
blackzet2016

blackzet2016

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.09.2018
salut
stie cineva parola de admistrator la acest modem , ma gandesc ca refacand setarile pe un alt provider poti folosi acest modem fara probleme.

#287
gabone256

gabone256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 28.07.2015
Parola este pe spatele lui si cea de wifi si cea de administrator

#288
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postblackzet2016, on 21 septembrie 2018 - 14:04, said:

salut
stie cineva parola de admistrator la acest modem , ma gandesc ca refacand setarile pe un alt provider poti folosi acest modem fara probleme.
Il poti folosi eventual doar ca AP.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate