Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Durere insuportabila masea

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nu stiu daca ma crezi sau nu, dar medicul dentist profeseaza cam de 15 ani, cabinetul nu pot spune ca e unul modern (mare aparatura are cam 5-10 ani) si nici preturile nu sunt mari.
Un apex locator de genul celui folosit de medic costa maxim 700-750 de lei nou (Denjoy Joypex 5) si sunt modele chiar mai ieftine, facute de firme din China.
La cabinetele "de fite" din oras preturile sunt cel putin de 3 ori mai mari decat la cabinetul unde merg eu.

Ce a patit initiatorul mi se pare acceptabil doar in cazul unui cabinet situat intr-un sat, la 50km departare de cel mai apropiat oras.

#20
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 r_murphy, on 30 iunie 2017 - 11:15, said:

oaauuu!! si a mai trait dupa ce ti l-a scos, sau a mai trait o vreme? a fost putin mai viu sau putin mai mort?
scuze de off topic, dar sunt direct interesat de respectiva practica. am si eu niste disensiuni cu unul, si vreau sa stiu cum sa actionez, sa nu mi se faca dosar penal pentru crima cu premeditare impotriva respectivului nerv
Pai il scoti in strada si sa-l calce unul cu masina. Numai asa scapi de nervi . Posted Image

#21
Cryssu

Cryssu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 27.07.2007
Multumesc celor care au fost totusi ontopic! Nu am mai fost de mult la dentist pentru ca nu am avut de ce. Caria a fost pe interior si nu se vedea la exterior. De asta am si intrebat daca procedura a fost ok. Din pacate mai exista si astfel de medici! Pana la urma am rezolvat la un alt cabinet. E si asta o lectie...sa consulti mai multi doctori pana gasesti unul care isi face meseria cum trebuie.

#22
Arsenie_Boca

Arsenie_Boca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.06.2017

 corinadaniela, on 30 iunie 2017 - 12:20, said:

poate nu toti isi permit sa mearga la cabinete stomatologice moderne, dotate cu aparatura si tehnica de ultima generatie, cu medici mai tineri si la curent cu noutatile....pentru ca si preturile sunt pe masura, la astfel de cabinete...
sau daca vorbim despre localitati mai mici, unde nivelul de trai e modest, poate nici nu exista cabinete stomatologice moderne/modernizate...in unele nu exista deloc, in special in mediul rural...

 corinadaniela, on 30 iunie 2017 - 12:20, said:

poate nu toti isi permit sa mearga la cabinete stomatologice moderne, dotate cu aparatura si tehnica de ultima generatie, cu medici mai tineri si la curent cu noutatile....pentru ca si preturile sunt pe masura, la astfel de cabinete...
sau daca vorbim despre localitati mai mici, unde nivelul de trai e modest, poate nici nu exista cabinete stomatologice moderne/modernizate...in unele nu exista deloc, in special in mediul rural...
..

Edited by Arsenie_Boca, 30 June 2017 - 13:15.


#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 corinadaniela, on 30 iunie 2017 - 12:20, said:

poate nu toti isi permit sa mearga la cabinete stomatologice moderne, dotate cu aparatura si tehnica de ultima generatie, cu medici mai tineri si la curent cu noutatile....pentru ca si preturile sunt pe masura, la astfel de cabinete...
Da' să-şi cumpere ultimul model de iPhone îşi permit, nu?
E mai important să ai ce arăta la terasă, decât să fii sănătos...
Tipic românesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate