Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 votes
  • Please log in to reply
13270 replies to this topic

#4879
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
90% crapa telefonul cu procedura de mai sus, deci faceti backupuri serioase. nu merge sa copiezi apk uri deastea speciale de pe un telefon pe altul, decat poate daca au exact aceeasi versiune de soft. va ramane sa editati apk ul singuri, o placere ...

Edited by SethNY, 04 December 2017 - 22:48.


#4880
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008

View PostSethNY, on 04 decembrie 2017 - 22:38, said:

90% crapa telefonul cu procedura de mai sus, deci faceti backupuri serioase. nu merge sa copiezi apk uri deastea speciale de pe un telefon pe altul, decat poate daca au exact aceeasi versiune de soft. va ramane sa editati apk ul singuri, o placere ...
De ce sa crape telefonul? Nu vad sensul?
Dar na, dacă zici tu ca *crapa* telefonul..
Uite si al meu a crăpat si ce sa vezi chiar acum scriu de pe el..
Mda..
P.S dacă citeai puțin mai atent vedeai ca am specificat clar ca exynosul poate fii diferit..
De am si spus că neapărat back-up

Edited by porcusoru, 04 December 2017 - 23:23.


#4881
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Crapa, am explicat in a doua propozitie. APK-urile speciale ca imsservice.apk, adicalea alea de au prioritate maxima, de taie si spanzura, nu le poti copia de pe un telefon pe altul decat, poate daca ai exact acelasi soft pe ambele telefoane. APK-urile astea se compileaza odata cu tot softul, au formaturi diferite de la un soft la altul, chestii trestii … Nu conteaza chipsetul. Eventual precizeaza si softul pe care ai facut modificarile si poate nefericitul care o sa incerce mai are o sansa. Oricum sincer, nu cred ca mai e vreun posesor de S7 Edge cu Qualcomm dornic de o astfel de aventura. Greu gasesti chiar si un indraznet cu Exynos.

#4882
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001
Stimati "colegi",

A testat cineva "Allview X4 Soul Infinity Z Black" in reteaua Digi.Mobil in ultimile 24 de ore? A primit ceva update (era vorba ca astazi il va primi)? Merge VoLTE si mai ales VoWIFI pe acest model?
Intreb in idea in care ma gandesc sa-l achizitionez astazi si sa-mi rezolv temporar problema cu semnalul la munca daca chiar merge VoWIFI pe el.

Multumesc.

#4883
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Buna intrebare! Daca are cineva Allview rootat pe care merge VoLTE, il rog sa imi zica si mie ca vreau sa incerce niste chestii, sa stiu daca sa mai adaug sau nu un telefon in colectie.

#4884
adrloc

adrloc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 09.04.2006
La iPhone nu pot face tot felul de șmecherii din astea ca sa funcționeze ?

#4885
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostSethNY, on 05 decembrie 2017 - 12:00, said:

Buna intrebare! Daca are cineva Allview rootat pe care merge VoLTE, il rog sa imi zica si mie ca vreau sa incerce niste chestii, sa stiu daca sa mai adaug sau nu un telefon in colectie.

Pai in teorie astazi trebuie sa lanseze update ca sa fie functional atat VoLTE cat si VoWIFI. Astept o confirmare sa vad daca il iau sau nu (ca de la Nokia 8 mi-am luat gandul ca va fi vreodata inclus in lista lor).

#4886
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Pai da, stiu, asta astept si eu, macar VoLTE sa mearga pe un Allview. Daca-l rooteaza cineva cu atat mai bine.

#4887
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Hello all you happy people.

Ati experimentat call drop-uri pe VoLTE (inca cadrul apelurilor primite? Posted Image

Am patit de 3ori in 2ore (interesant ca de fiecare data se intampla dupa 16minute Posted Image ).

Ori inca mai au de facut tweak-uri... ori e de la prastia mea de A320...

Edited by ghitapg2, 05 December 2017 - 16:14.


#4888
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
Ma uit in globul de cristal.
la DIGI, fiecare telefon VoLTE , in timpul apelului, la fiecare 15 minute trebuie sa trimita cate un mesaj de semnalizare in care spune ca inca mai traieste, adica un SIP UPDATE. Asta pe langa faptul ca trimite o basca de packete pe voce, ca deh, tu vorbesti. Daca reteaua nu primeste mesajul asta la 15 minute, e posibil sa dea cu apelul de pamant. Daca aveai un Samsung sau un Xiaomi neoficial rootat iti ziceam unde sa te uiti. Poate e problema e de la telefonul tau. Daca Digi e firma profesionista, are puse loguri pe semnalizare pe toate apelurile, deci tu daca le deschizi un ticket , le spui nr tau, al aluia cu care ai vb si data/ora la care s-a intamplat minunea, inginerii isi dau seama rapid ce si cum. Bafta si vezi daca mai poti sa "reproduci" problema, deschide un ticket si zi-ne ce ai rezolvat.

Edited by SethNY, 05 December 2017 - 16:28.


#4889
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
http://www.rcs-rds.r...optim_nelimitat
în lista de telefoane a RDS Galaxy A5 2017 apare brusc cu "voce4G", iar update-ul e anunțat pentru Martie 2018...

Note8 nu, în schimb...
Cine ce să mai înțeleagă...

Mă rog, pe site update-ul e trecut Martie 2017, dar ăla e evident un typo...

#4890
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007

View Posty999, on 05 decembrie 2017 - 17:04, said:

http://www.rcs-rds.r... A5 2017 (A520F)+Black&pachet=digi_mobil_optim_nelimitat
în lista de telefoane a RDS Galaxy A5 2017 apare brusc cu "voce4G", iar update-ul e anunČ›at pentru Martie 2018...Note8 nu, în schimb...
Cine ce să mai înČ›eleagă...
Culmea e ca eu am A5 2017 si nu merge :) . Sa fie o greseala de editare?

Edited by bogdan109, 05 December 2017 - 17:24.


#4891
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009
Apare acolo ,dar aici > http://www.rcs-rds.ro/volte-vowifi nu este vizibil ,deci dupa data anuntata , va fi disponibil.





Quote


Samsung Galaxy S8 si S8+ sunt primele telefoane validate din oferta Digi Mobil pentru tehnologia Voce 4G, serviciul fiind disponibil din 20 octombrie, iar din luna februarie 2018 software-ul pentru aceste terminale va putea fi actualizat astfel incat utlizatorii sa beneficieze si de tehnologia Voice over Wi-Fi (VoWiFi).


iar din luna Februarie 2018 - Februarie este Martie la voi?

Edited by Gotyc, 05 December 2017 - 17:11.


#4892
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 09.02.2013
Păi nu încă, îi trebuie update...
La primăvară...

#4893
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
@: SethNY:
Merci pt clarificare. Cazul anterior era apel Orange -> DiGi.

Fenomenul se reproduce, doar la apelurile de intrare pe telefonul cu VoLTE (A320), chiar si pentru apeluri in cadrul retelei.

Daca telefonul care apeleaza e A320, atunci nu apare nici o problema.

O sa le fac creez un ticket. Sunt curios daca vor fi interesati sa sape.

#4894
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
au testat si aia A320 din parti ... amatori ... sa vedem ce surprize apar si la Allview ...

#4895
-=CyberMix=-

-=CyberMix=-

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 26.11.2001

View PostSethNY, on 05 decembrie 2017 - 17:20, said:

au testat si aia A320 din parti ... amatori ... sa vedem ce surprize apar si la Allview ...

Cică "surprizele" la Allview vor apărea abia în Ianuarie 2018.

#4896
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.01.2006
pai cum? nu trebuia sa avem deja telefoane cu VoLTE de la Allview? Au amanat?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate