Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...
 

Seat Leon - FR-

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1317 replies to this topic

#361
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
De abia astept.

#362
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Cum stai cu planurile de emigrare?
Ca masina vad ca o tot ingrijesti.

#363
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Saptamana viitoare e interviul final la Viena a sotiei. Vedem dupa.




#364
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Lasa un link cu astia de nu taie cu cutterul pe far te rog. Nu as pune folie fumurie dar transparenta clar este necesara pe faruri daca nu si pe stopuri. Nimeni nu iti ia talonul pentru o folie transparenta la o masina ca a ta sau a mea daca intelegi ce vreau sa zic Posted Image
Succes la interviu sotiei si asteptam poze din Viena Posted Image

#365
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Color tuning strada mestecanis 1k.

I am dat o spalare exterioara la spalatorie cu apa calda, defapt nu eu, un baiat, si nu am mai stat sa o stearga pt ca oricum parcam la 200m la munca si se usca. Carpa de la spalatorie e folosita  pe praguri apoi pe usi plafon, si poate si la interior.

Attached Files



#366
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,744
  • Înscris: 04.10.2006
Cati km are acum si ce suma speri sa obtii pe ea?

#367
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Hai sa nu purtam.discutia asta. Ms.

Daca esti interesat pt tine sau altcineva exista pm.

#368
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,623
  • Înscris: 16.07.2017

View PostDeenman, on 09 februarie 2018 - 09:01, said:

Saptamana viitoare e interviul final la Viena a sotiei. Vedem dupa.
Ce calificare are doamna?Succes la interviu.
In Austria poti sa folosesti fara nicio problema masina ta.In locul tau abia dupa ce va stabiliti acolo si aveti amandoi locuri de munca, as vinde Leonul.La o adica, poti sa il pastrezi ca masina pentru sotia ta , de naveta, iar pentru familie sa va luati un autoturism mai spatios.
De ce nu lasi pe cei de la spalatorie sa iti spele masina?Nu iti place cum o fac ei?Este placerea ta sa iti speli masina?Sunt convins ca tu o speli mai bine ca cel de la spalatorie.

Edited by freddy2017, 09 February 2018 - 14:03.


#369
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMask001, on 09 februarie 2018 - 09:30, said:

Nu as pune folie fumurie dar transparenta clar este necesara pe faruri daca nu si pe stopuri. Nimeni nu iti ia talonul pentru o folie transparenta la o masina ca a ta sau a mea daca intelegi ce vreau sa zic Posted Image

Sa nu mai pierzi timpul, da direct la 31:37...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/l1jng72-sxg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View PostDeenman, on 09 februarie 2018 - 08:52, said:

De abia astept.
Daca le-ai facut, sper sa nu te opreasca/ prinda-n trafic. Aud ca mergi in Austria. Poti folosi acolo (o perioada) masina ta, inscrisa in Romania. Acolo insa, garantat te ard daca ai farurile / stopurile infoliate.
Mult succes sotiei la interviu!

#370
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Am pus folie transparenta pe fata spate, deoarece e mai groasa. S a folosit oracal 970, am garantie.


Masina nu o pastrez pt.ca pierd prea mult la ea. In Viena nu se cjrcula cu masina ci cu metroul, tramvaiul, si noi probabil stam in chirie la 5-15 minute de munca ei. Si in Buc stam la 10 min de munca ei.

Attached Files



#371
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Ai scos putin din context ce am zis dar e ok se mai intampla. Stiam video-ul si sincer sansa te intalnesti cu un filtru RAR cred ca este mult mai mica decat sa iti sara pietricele sau altele in faruri sau sa se matuisca ;)
Revenim la context, am zis la o masina ca a ta sau a mea adica o masina cat se poate de stock fara tot felul de modificari si care evident nu atrage privirile cum o face una cu un body kit jante toba "sport" si folie neagra peste tot.

#372
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Pe mine cind m-a oprit politia, stii ce mi-a verificat?
1. Valabilitatea extinctorului
2. Daca am folii pe faruri/stopuri
3. Daca am anvelopele de iarna
Am masina din 2017, originala, fara niciun tuning.

#373
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Rar-ul nu prea sta in Bucuresti, iar afara merg doar cu statie, daca as avea ceva ilegal la masina (ceea ce momentan nu exista) as putea sa-i evit.

Totul este stock, becurile, dimensiunea anvelopelor, trusa si extinctor cu ceas in termen, masina nu a suferit nici o modificare pe frane/evacuare/suspensii, interior, totul este de fabrica.

Am ales sa pun folie transparenta fata spate, deoarece am vorbit cu cei de acolo si mi-au zis sa pun folie mai groasa ca rezista mai bine, protejeaza mai bine, si avand stopurile fisurate o sa ajute.

Folia fumurie ar fi avut 100microni (grosimea unei hartii a4) iar folia transparenta lumar 970 are ~280-300microni, de 3 ori mai groasa, deci va dati seama ca protejeaza mai bine la impactul de la pietre.


Ar fi o prostie complet inutila sa pastrez masina in Austria, deoarece, ea are numere romanesti, ori eu in mod cert nu vreau sa stie lumea ca-s roman acolo, vreau sa scap de tot ce inseamna Romania, nu am nici un card.cont.credit in Ro, nu am obligatii fata de armata (am adeverinta) deci absolut nimic. Daca doamne fereste fac un accident acolo, ce fac? cu numere si asigurare de Romania, sa fim totusi seriosi. Eu am planuri de stabilire acolo, nu sa fac bani sa ma intorc in tara.

Pierderea ar fi imensa sa tin masina pentru Viena, deoarece acolo nu se circula cu masina, parcarile sunt exagerat de scumpe, si nu renteaza, au metrou/tramvai care cirula la secunda, nu ca si la noi, si sunt ieftine. Si asta o stiu de la o familie plecata de 13 ani si stabilita langa Viena (au 6 copii).

Edited by Deenman, 09 February 2018 - 20:11.


#374
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,715
  • Înscris: 08.10.2015
Cu limba germana stati bine?

#375
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
De ce se pun astfel de intrebari? ea lucreaza in omv-petrom, deci se vorbeste doar engleza, sunt multi expati.

Eu inteleg 70% din germana, insa nu pot sa vorbesc bine. Exista cursuri, te adaptezi.

Ea vorbeste 4 limbi, eu 3.

Edited by Deenman, 09 February 2018 - 20:22.


#376
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017

View PostG-Ionel, on 09 februarie 2018 - 20:19, said:

Cu limba germana stati bine?
Engleza se vorbește și în Austria și dacă o vorbești bine nu se prinde nimeni că ești român deci perfect :)
In France Telecom se vorbește engleză mai mult decât franceza iar limba din tara respectiva nu mai este o cerință obligatorie.

#377
freddy2017

freddy2017

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,623
  • Înscris: 16.07.2017

View PostDeenman, on 09 februarie 2018 - 20:08, said:


Ar fi o prostie complet inutila sa pastrez masina in Austria, deoarece, ea are numere romanesti, ori eu in mod cert nu vreau sa stie lumea ca-s roman acolo, vreau sa scap de tot ce inseamna Romania, nu am nici un card.cont.credit in Ro, nu am obligatii fata de armata (am adeverinta) deci absolut nimic. Daca doamne fereste fac un accident acolo, ce fac? cu numere si asigurare de Romania, sa fim totusi seriosi. Eu am planuri de stabilire acolo, nu sa fac bani sa ma intorc in tara.
Masina poate fi inmatriculata in Austria asa ca masina ta ar avea placute de inamtriculare de Austria cu un W, de la Viena.
Te lasa sufletul sa lasi o asa frumusete de oras cum este Bucurestiul pe un oras cum este Viena?Adevarata viata este la Bucales unde doar acolo gasesti baieti de baieti si viata faina.Nu are retineri sotia ta fata de aceasta relocare?Nu ii pare rau ca trebuie sa se mute din Bucuresti?

#378
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View PostDeenman, on 09 februarie 2018 - 20:21, said:

Ea vorbeste 4 limbi, eu 3.
Cine te-a consiliat să pui numărul ăla la maşină?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate