Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Ford va economisi un miliard de dolari construind modelul Focus în China, nu în Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

 valitudor, on 23 iunie 2017 - 00:11, said:

Dar fortzoso a citit el că nu au scăderi de cotă de piață, chiar deloc


In China a inceput spre ex. sa se produca Cadillac CT6 de anul trecut. Eu vad ca au crestere luna de luna. Dar tu esti troll ca de obicei

http://carsalesbase....c/cadillac-ct6/

N-am mai stat sa caut la Buick sa vad ce model produc in China, dar te descurci tu ca esti baiat mare.

Edited by fortzoso, 23 June 2017 - 07:29.


#56
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 fortzoso, on 22 iunie 2017 - 11:18, said:

Mai bine te-ai uita cine a inceput flame-ul. Dar stiu ca ceva ce se potriveste cu ideile tale, nu se numeste flame.
Inainte de a posta linkuri obscure de la diversi hateri, mai bine te-ai uita la ce sunt eu abonat :

https://www.4tuning....zina-23139.html

sau asta :

https://www.4tuning....ilor-23175.html

Stiu ca tu nu esti hater si vei intelege Posted Image !
Deci linkurile postate de mine sint obscure, cele postate de tine referitoare la un motor care nu se mai afla in productie, de pe un site romanesc, nu sint obscure... :)

Pe grupul ala cu Ford Ecoboost nightmare se posteaza zilnic... e actual... se refera la generatia actuala etc. Ma rog... din vreau info din industria auto numai pe 4tuning nu ma duc :)

 ericmario, on 22 iunie 2017 - 23:42, said:

Sunt sigur ca ai inteles ce am vrut sa subliniez.
Sau crezi ca macar 20-30% din cumparatorii vreunei masini noi se intereseaza in ce tara e asamblata aceasta?
Atata timp cat e noua, are garantie si se incadreaza in buget, aia e. Bine, mai e si chestia de gusturi, dar aia nu se discuta.
Daca te uiti pe topicurile unde se cere sfatul despre Focus, principalul argument este " e facut in Germania "
Sint destui pt care conteaza.
Si la telefoane ar conta daca ar exista alternativa.

#57
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

 unbrutus, on 23 iunie 2017 - 07:56, said:

Daca te uiti pe topicurile unde se cere sfatul despre Focus, principalul argument este " e facut in Germania "
Sint destui pt care conteaza.
Si la telefoane ar conta daca ar exista alternativa.

Mi se pare foarte normal. Dar fortoso nu a inteles. Cred ca e clona lui utopium. Eu unul sunt printre acei multi, care se intereseaza unde e fabricata masina. De aceea caut sa fie doar in Germania. Legat de telefoane, astea nu costa cat o masina.

#58
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
Si cu ce te încălzește ca e fabricată in Germania? Crezi ca ăia îs mai cu moț? Oricum toate piesele vin de peste tot din lume, acolo doar se asamblează. Si da, si din China vin unele piese.

Daca băieții își pun la punct un quality control bun nu văd problema de a se face în China.

Crezi ca mai e ca pe vremuri, cand doar lucrurile nemțești sunt bune?

Am in fata mea un Ford făcut in Köln si unul (mult mai scump) facut in Africa de Sud, n-ai cum sa descoperi care-i care. Asta e doar un pitic de-al unora cum că doar ce-i făcut in Germania e bun.



#59
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014
Dar macar au un control de calitate mai bun decat daca ar fi facuta in China, indiferent de unde vin piesele.

#60
fotbal5

fotbal5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,119
  • Înscris: 04.12.2015
Stai linistit ca daca se doreste, poti avea in China un control al calitatii la fel de bun, daca nu mai bun ca in Germania sau alte tari !
Depinde de ce oferi ca sa primesti ceva ...

#61
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

 fotbal5, on 23 iunie 2017 - 10:14, said:

Stai linistit ca daca se doreste, poti avea in China un control al calitatii la fel de bun, daca nu mai bun ca in Germania sau alte tari !
Depinde de ce oferi ca sa primesti ceva ...
Stai linistit pe baza caror dovezi? Pana acum vedem ca masinile difera la calitate in functie de tara unde sint facute, stim cum e cu Renault urile turcesti, si exemplele pot continua

In teorie evident ai dreptate, e posibil orice, dar in practica vedem ce se intampla

#62
fortzoso

fortzoso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 29.01.2017

 unbrutus, on 23 iunie 2017 - 07:56, said:

Ma rog... din vreau info din industria auto numai pe 4tuning nu ma duc Posted Image

Tu poti sa nu te duci. Parerile tale oricum nu prea le baga nimeni in seama (poti sa vezi asta dupa numarul de like-uri).
Iar link-urile tale ce pot sa zic despre ele ? Atata timp cat sursa ta de inspiratie la preturi este autovit..... sunt la fel de bune Posted Image !

#63
Torquemada-666

Torquemada-666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,053
  • Înscris: 15.10.2014

 unbrutus, on 23 iunie 2017 - 17:46, said:


Stai linistit pe baza caror dovezi? Pana acum vedem ca masinile difera la calitate in functie de tara unde sint facute, stim cum e cu Renault urile turcesti, si exemplele pot continua

In teorie evident ai dreptate, e posibil orice, dar in practica vedem ce se intampla

Corect. Sa.mi dovedeasca cele afirmate, legate de calitatea masinilor facute in China, cu muncitori platiti cu 10 dolari pe luna, directorul de fabrica, nu muncitorul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate