Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Alfa Romeo Stelvio

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
https://www.thetimes...elvio-m6jmpb08x

  inca unul "de bine"

#20
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008

View PostClaudiu998, on 18 iunie 2017 - 21:55, said:

Masina arata bine, parca farurile putin cam alungite in fata.
Contra: navigatia, joystick-ul copiate de la BMW. Panoul de clima copiat dupa VW.
Si ce e cu ceasurile acelea de bord? Doar la Opel si Ford te mai chiorai atat.
uitate putin mai in urma si ai sa vezi cine a venit primul cu stilul ala de panou clima. da, chiar alfa! vw a copiat.
si la navigatie... ce a copiat ca nu inteleg. ca ecranul patrat?
overall masina e ok. desi nu e pe gustul meu. din pacate alfa mai are mult de lucrat la capitolul incredere client. multi inca sunt sceptici din cauza problemelor din trecut

#21
voicul

voicul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 07.10.2004
Ultimul post aici a fost:
Publicat: 20 iunie 2017 - 22:44

Ceva noi pareri de atunci? Eu m-am dat cu Stelvio (ca pasager) iar masina mi-a dat fiori la capitorul motor. Efectiv zboara.
Interiorul cam sarac...

#22
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Salut.
Avem deja 20000 km iar a unui prieten are deja 55000 km.
Nici o problema. Consumabile schimbate la revizii și cam atât. Legat de interior e o chestiune subiectiva.
Mie mi se pare ok, ma bucur ca nu am o grămadă de butoane!
Motorul...într-adevăr îți dă senzații pentru cei 2 l.

Edited by focut, 15 January 2019 - 21:09.


#23
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Si plasticaraia de pe consola centrala cum da impresia? Nu le-ar fi rusine sa ceara atatia bani iar consola aia sa arate asa! Posted Image

Edited by diasul, 20 January 2019 - 22:48.


#24
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Ce bani cere? Este cu cateva mii de euro mai ieftina ca triada germana iar la design le intrece de departe pe cutiile nemtesti. Nu mai vorbesc de motorizari, care sunt la nivelul concurentei (si chiar peste). Pentru primul SUV Alfa eu zic ca este bine, ar trebui ca la FL sa imbunatateasca lucrurile in zonele unde s-au plans clientii.

#25
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Salut.
O fi asa cum zici tu în privința plasticaraiei! Intenționeazi sa îți petreci restul vieții la bord?
Ori de câte ori urci într-o mașină iei la  pipăit bordul ca să îți dai seama dacă a e plasticaraie ieftină sau nu ?
Noi am luat mașina pentru cum arată și motorul de 280 cp!
E prima mașina care o conducem cu plăcere!
Pur și simplu închizi radioul și asculți cum rage motorul când o dai pe D. Chiar au reușit sa scoată ceva extraordinar dintr-un motor de 2 l!
Daca vreți sufragerie ai de unde alege !

Edited by focut, 21 January 2019 - 08:13.


#26
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,164
  • Înscris: 13.11.2017
Pai doar plasticele au ramas singurul argument pentru masinile nemtesti, ca in rest sunt praf la design si motorizari pe benzina.

#27
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 09.05.2009
Bad post

Edited by DannyMC, 21 January 2019 - 10:19.


#28
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

 edi10000, on 21 ianuarie 2019 - 07:28, said:

Ce bani cere? Este cu cateva mii de euro mai ieftina ca triada germana iar la design le intrece de departe pe cutiile nemtesti. Nu mai vorbesc de motorizari, care sunt la nivelul concurentei (si chiar peste). Pentru primul SUV Alfa eu zic ca este bine, ar trebui ca la FL sa imbunatateasca lucrurile in zonele unde s-au plans clientii.
Ar fi si culmea sa ceara bani comparabil cu trio-ul nemtesc pentru ca niciodata nu au fost si nu sunt acolo oricat s-ar da peste cap unii. Eu le urez succes, poate reusesc sa scape de mitul fiabilitatii care-i tot urmareste pe ei si pe Fiat, se pare ca e o imbunatatire, dar nu vrei sa fii o marca care sa te lupti cu cele premium si tu pui asemenea plastic pe consola aia. Iar partea cu design-ul e de discutat, aici depinde de gusturi, pe mine nu ma da cu nimic pe spate, dar e doar parerea mea, cum a ta e ca arata bestial.

#29
focut

focut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 17.02.2013
Exact cum a zis : " eu un mit"!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate