Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

problem audio RDS RCS

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
salutari , am un Samsung tv 40F8000, smart Card de la RDS , sunet puternic am in difuzorul (oarele ) stg in dreapta infundat, am observat ca uneori se aude infundat in amandoua, am setat difuzor TV, decodare PCM ,ziceti ca e o problema tehnica grava? tv ul e second, de 2 zile luat, stima!!!

#2
Al3xandru35

Al3xandru35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 30.09.2011
Ai nevoie de un manual de limba romana si niste puncte. Refa postul si dupa aceea mai vorbim. Nu am inteles nimic din ce ai scris Este foarte incoerent.

#3
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
rog moderatorul sa l stearga si-l refac, l-am scris pe fuga si la nervi Posted Image

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
Sigur nu e problemă de la TV?

#5
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 06.03.2016

 Al3xandru35, on 15 iunie 2017 - 19:44, said:

Ai nevoie de un manual de limba romana si niste puncte. Refa postul si dupa aceea mai vorbim. Nu am inteles nimic din ce ai scris Este foarte incoerent.

Quote

Salutări! Am un TV Samsung 40F8000 la care folosesc un smart card de la RDS. Am sunet puternic (normal) în difuzoarele de pe stânga, însă în dreapta se aude înfundat. Am observat uneori că se aude înfundat în amândouă.
Am setat "difuzor TV" și decodare PCM. Care ar putea fi problema?

Eu am înțeles.

Edited by red46, 15 June 2017 - 20:25.


#6
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Probeaza cu alta sursa audio/video: hdmi, composite, USB sau orice alte mufe de intrare mai ai pe acest TV.
Daca se aude la fel = TV stricat.
Daca se aude bine = problema de la RDS.
Eu pun pariu pe prima varianta.
Inutil sa te intreb daca ai testat TV inainte de achizitionare.

#7
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
am incercat si de pe hard extern, aceeasi problema, am incercat tv ul doar ca pe un volum mic, nu parea sa aiba probleme, acum am urcat volumul, plus am facut din meniu balans stg-dr si diful din dreapta se aude foarte infundat,cand am ascultat muzica la un volum mai mare intra si diful din stg in aceeasi problema, poate sa fie placa de sunet (de pe placa de baza) sau ce anume difurile? condensatori? cam la ce pret estimati aproximativ aceasta reparatie, stima!!!

#8
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,417
  • Înscris: 08.02.2011
Te duci cu el la service si afli acolo pretul, dupa ce platesti pentru constatarea defectului, evident.

#9
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
modoran exact asa m-am gandit maine asta fac, daca o sa fie placa de sunet il returnez  daca pot :)))))

#10
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 adyxzz, on 15 iunie 2017 - 21:09, said:

am incercat si de pe hard extern, aceeasi problema, am incercat tv ul doar ca pe un volum mic, nu parea sa aiba probleme, acum am urcat volumul, plus am facut din meniu balans stg-dr si diful din dreapta se aude foarte infundat,cand am ascultat muzica la un volum mai mare intra si diful din stg in aceeasi problema, poate sa fie placa de sunet (de pe placa de baza) sau ce anume difurile? condensatori? cam la ce pret estimati aproximativ aceasta reparatie, stima!!!

Schimbă-i placa de sunet!

#11
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,597
  • Înscris: 02.10.2010
Și RCS-RDS ce vina are, poate doar că ai ci+ și nu stai cu doua telecomenzi.

Și RCS-RDS ce vina are, poate doar că ai ci+ și nu stai cu doua telecomenzi.

#12
bogdan181180

bogdan181180

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 01.04.2017
Problema este la TV, nu are treaba semnalu de la RCS-RDS. Cine ti-a vandut TV-ul stia care are "vicii ascunse" acel produs si vroia sa scape de el

Edited by bogdan181180, 16 June 2017 - 06:54.


#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

 jobist, on 15 iunie 2017 - 21:29, said:

Schimbă-i placa de sunet!
De preferinta sa fie macar un model Asus Xonar DX, sau daca e posibil un model ASUS Essence STX II. Posted Image

#14
adyxzz

adyxzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 01.07.2009
revin cu info, dus la ''reparat''.... supriza, fire dezlipite, cica in urma montarii pe perete cand am strans suportul am forfecat firele, s-a rezolvat rapid, nu are nici o problema la placa.
,doar firele , fizic au fost ''jenate'' si au intrat in scurt, multumesc tuturor pentru suport, acum sunt multumit de tv ( 40F8000) , un weekend pllacut sa aveti!!!! Posted Image

cateodata problemele sunt minore iar uneori grave, ma bucur ca la mine au fost minorePosted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate