Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Xbox One X

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#73
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostSwagger, on 10 februarie 2020 - 17:34, said:

Salutari!

Tocmai ce mi-am cumparat astazi un Xbox One S, am setat zona pe UK, si viteza cu care descarc e de maxim 5Mbps, asta in conditiile in care am conectat direct prin cablu Xbox-ul in router, abonament gigabit de la DIGI, router gigabit. E vreo problema in legatura cu locatia? Sau se misca astazi mai greu serverele de la Microsoft?


View PostSwagger, on 10 februarie 2020 - 21:19, said:

E foarte ciudat cum se manifesta la mine toata treaba cu descarcarea. Am pus DNS-urile de la OpenVPN si se comporta exact la fel. Am facut un test de viteza din interfata Xbox, 300Mbps download si 100 upload, chiar daca am FL1000 si router gigabit / cablu UTP CAT 6. In timp ce se descarca nu se efectua deloc trafic de pe abonament. Nu imi dau seama de ce face asa. Consola era brand new, scoasa din cutie, am luat-o de la Altex. Am conectat-o la internet, si-a facut actualizarile, am bagat contul de Microsoft Live, am adaugat subscriptia Xbox Gold, si dupa am descarcat GTA V. Am stat... 4 ore sa se descarce GTA V... Descarca cu 180Mb/sec dupa care scadea la 7.5, 5.5, 2.5 si deloc, si a stat asa o perioada buna de timp.

Cred ca faci niste confuzii.

Apoi daca serverele nu sunt in Romania poti sa ai tu abonamente dublu gigabit, nu iti garanteaza nimeni viteze de download.

Edited by spe_ripper, 11 February 2020 - 13:02.


#74
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Iti multumesc pentru "grija" te asigur ca nu fac nicio confuzie. Cunosc foarte bine ce si cum, singurul lucru care ma nelamureste este legat de viteza, cand merge cu 200Mbps cand nu merge deloc. Nu e normal sa aiba asa un "behaviour". Astazi am observat ca a mers mai bine, deci probabil a fost ceva problema de la ei.

#75
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
La descarcarea jocurile cele mai mari viteze le am pe Steam, cele mai slabe pe PS4, Xbox-ul e la mijloc. Conteaza mult serverele pe care le au si conexiunea ta la internet.

Daca ai internet prin fibra de la Digi ar trebui sa mearga bine.

#76
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Sincer, am fost dezamagit de Xbox ieri, dupa achizitie, pentru ca mergea foarte "fluctuant" viteza de descarcare. S-a stabilizat ceva seara, si dupa 00:00 a mers foarte bine. Dimineata la fel, am descarcat Minecraft, Forza Horizon 4, GTA V, toate au mers OK. Da, am abonament de la DIGI prin fibra optica, abonament de 1000Mbps.

Sunt curios daca problema a fost de la Microsoft pe partea de download sau daca a fost vreun issue de la Digi. Am vrut sa merg astazi sa iau o cartela de Telekom, sa o infig intr-un router 4G si sa conectez la el Xbox-ul, sa vad daca din T RO face aceleasi figuri. Insa poate doar am prins eu o perioada overloaded si de aia facea figuri.

#77
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Ai si aici cateva recomandari https://beta.support...ads-on-xbox-one

#78
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Le-am vazut ieri cat cautam.. nu mai e o problema asa de mare.. o sa descarc seara jocurile, ca in timpul zilei sa nu mai stau dupa el. Oricum, odata descarcate jocurile nu mai ai treaba cu ele :).

#79
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostSwagger, on 11 februarie 2020 - 18:35, said:

Sincer, am fost dezamagit de Xbox ieri, dupa achizitie, pentru ca mergea foarte "fluctuant" viteza de descarcare. S-a stabilizat ceva seara, si dupa 00:00 a mers foarte bine. Dimineata la fel, am descarcat Minecraft, Forza Horizon 4, GTA V, toate au mers OK. Da, am abonament de la DIGI prin fibra optica, abonament de 1000Mbps.

Sunt curios daca problema a fost de la Microsoft pe partea de download sau daca a fost vreun issue de la Digi. Am vrut sa merg astazi sa iau o cartela de Telekom, sa o infig intr-un router 4G si sa conectez la el Xbox-ul, sa vad daca din T RO face aceleasi figuri. Insa poate doar am prins eu o perioada overloaded si de aia facea figuri.


Nu cred ca asta e un motiv sa fii dezamagit de achizitie, viteza de download nu tine doar de consola sau de gigabitul tau. Daca ai lua alta consola, la fel ar fi.

#80
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Puteti verifica pe acest site daca s-au raportat probleme cu jocurile. Am dat exemplu GTA V pentru ca e unu din jocurile la care sunt raportate probleme frecvente, dar puteti verifica orice alt joc, site sau servicii gen Xbox Live.

Edited by primuministru, 13 February 2020 - 13:46.


#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tre sa iau și eu copilului o consola ca ma bate la cap. E ok Xbox one?
Nu am avut niciodată, chiar sunt afon la domeniul asta...

#82
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Intreaba-l ce console au prietenii lui, căci cu ei o sa se joace.

#83
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 15.07.2013

View PostMembruAnonim, on 23 februarie 2020 - 14:13, said:

Tre sa iau și eu copilului o consola ca ma bate la cap. E ok Xbox one?
Nu am avut niciodată, chiar sunt afon la domeniul asta...
Xbox One X, sa cumperi One S sau versiunea aia digitala. La fel cum spune ro_explorer, vezi ce console au prietenii.
Daca vrei sa ne jucam impreuna eu am Playstation Posted Image

Edited by HEX2FUN, 23 February 2020 - 14:33.


#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E prea mic să-l întreb. Xbox one X pare mai scumpa... :)
Probabil la ăștia tre sa cumpăr și jocurile. A stat 30 min la un Xbox la loc de joaca și a plâns tooooot drumul după ce-am plecat.

Au telefoane bune, Roblox le merge și pe tel.

Edited by MembruAnonim, 23 February 2020 - 15:31.


#85
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View PostMembruAnonim, on 23 februarie 2020 - 15:30, said:

Probabil la ăștia tre sa cumpăr și jocurile.
Crezi? :D....

Eu am dat vreo o 350 euro pe ps4 și vreo 2000 pe jocuri (în timp.... pe durata de utilizare de aoroape 5 ani).

Un joc AAA costa cam 60-80 euro la lansare. Ai cel puțin 3 din astea pe an. Mai pui ceva chestii mici și ieftine, plus abonamentul online de cca 50 euro pe an și cam ala e costul cu consola.

#86
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Daca nu ti se pare prea mult 1400 lei, ia un Xbox One X, consola suprema de aici https://edigital.ro/...ears-5-p673176.
Gandeste-te ca nu o iei pentru 1an, ci o s-o folosesti cel putin 5-6 ani, poate chiar mai mult.

Edited by primuministru, 23 February 2020 - 17:37.


#87
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De asta vreau sa iau. XBOX One X. Nu îmi dau seama dacă e scumpă sau nu... E cea mai buna, nu?

Acum se joaca fortnite pe telefon dar tot îmi zice de ce nu se poate juca și el pe TV...


#88
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Mai ieftin de atat n-o sa gasesti nicaieri. Cred ca iti pot confirma si colegii de pe aici.

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postprimuministru, on 23 februarie 2020 - 17:42, said:

Mai ieftin de atat n-o sa gasesti nicaieri. Cred ca iti pot confirma si colegii de pe aici.

Nu mai merge pagina pusa de tine...

View Postprimuministru, on 23 februarie 2020 - 17:35, said:

Daca nu ti se pare prea mult 1400 lei, ia un Xbox One X, consola suprema de aici https://edigital.ro/...ears-5-p673176.
Gandeste-te ca nu o iei pentru 1an, ci o s-o folosesti cel putin 5-6 ani, poate chiar mai mult.
1400 lei. Da merge.
...

Edited by MembruAnonim, 23 February 2020 - 17:45.


#90
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Mai pun linkul odata aici https://edigital.ro/...gears-5-p673176

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate