Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Xbox One X

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#91
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

 MembruAnonim, on 23 februarie 2020 - 17:45, said:

1400 lei. Da merge.
...
Vezi ca majoritatea jocurilor de XBOX pe poti juca pe un PC cu windows.
Parerea mea e ca daca nu esti legat de o platforma sa mergi pe ceva mai flexibil ... cum ar fi Nvidia shield (cu al lor geforce now).

#92
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Hai sa nu amestecam mere cu pere si Xbox cu PC-ul sau alte platforme de jocuri noi aparute sau care sunt in stadiu de dezvoltare.
Omul vrea Xbox, daca vroia altceva, cerea sfaturi pe topicul respectiv.

#93
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Eu doar am oferit optiuni alternative. In opinia mea, in conditiile in care cineva detine un pc decent, efrectiv nu are sens sa bage bani in xbox. Nu are de ce.

#94
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
E opinia ta si o respect, dar deocamdata optiunile alternative nu au ajuns la maturitate si nici nu ofera atat de multe posibilitati ca o consola.
Cat despre PC, o configuratie decenta pleaca de la 2000 lei in sus,  fara monitor/tastatura/mouse. Si probabil va trebui sa bagi bani in el cam odata la 2-3ani.
Consola e la cel mai redus pret posibil, aprox 350€, si te poate tine si 10 ani fara sa bagi un ban in ea. Gandeste-te ca sunt utilizatori care mai detin  Xbox 360, consola lansata in 2005, acum 15 ani, si care inca se mai joaca pe ea. Sau Xbox One, lansata in 2013.
Cree ca e totusi un mare avantaj sa investesti o suma de bani acum intr-o consola si te tina cel putin 5-6 ani fara sa mai bagi niciun ban in ea.


#95
Lukabosu6

Lukabosu6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 04.01.2019

 MihaiB1980, on 10 ianuarie 2020 - 08:13, said:

salutare, la xbox one x se pot conecta tastatura si mouse? are rost? se pot folosi la jocuri?
Ce jocuri recomandati pentru copii?
Din cate am auzit , dar nu am jucat, poti juca cu tastatura si mouse prin bluetooth. Stiu ca la Call of Duty si Final Fantasy, dar in rest nu stiu.

#96
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Un PC cu aceleasi performante ca ale unui XBOX One X e de 2 ori mai scump. La console problema e sa ai deja TV-ul pentru unul bun e de la 4000 de lei in sus.

Edited by Papillon_, 24 February 2020 - 17:36.


#97
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
Asta cu televizorul de la 4000 lei in sus e un mit. Consola este compatibila cu orice  tv fullHD, cat si 4K. Nu se specifica nicaieri ca trebuie sa ai un tv scump, sa fie un anumit brand sau sa aibe o anumita diagonala.
Sigur, cine isi permite poate sa-si ia un 8K de 200cm diagonala. E alegerea fiecaruia.

Edited by primuministru, 24 February 2020 - 17:46.


#98
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Ce e mit? Ca un televizor 4K de calitate costa? Asta e valabil peste tot, telefoane, masini, mancare etc. E simplu calitatea are un pret si nu tine cont de venitul tau sau de cat esti tu dispus sa cheltui.

Edited by Papillon_, 25 February 2020 - 10:31.


#99
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009
Ați încercat careva sa înlocuiți HDD - ul cu un SSD?


#100
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Găsești tutorial pe YouTube

#101
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
salut, având în vedere că sunt novice, am câteva întrebări.
Am cumpărat un Xbox one x pentru fiul meu. Setat limba engleză locația UK. Am cumpărat digital câteva jocuri, instalat, totul merge bine, chiar și cele care sunt în combinație cu senzorul kinect.
Acum intrebarea: am și câteva jocuri pe dvd luate de pe market place emag pe care nu le pot instala (Minecraft, Just Dance 2020,Overcooked 1+2). Efectiv bag dvd-ul și nu se întâmplă nimic.
Mai am un GTA V, dvd luat din Altex, pe care l-am putut instala și merge jocul fără problem.
Ce fac greșit relativ la dvd-urile de pe care nu pot instala?

#102
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Sunt jocuri de Xbox One?  Poate nu sunt discurile originale sau sunt prea zgariate.

#103
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Discuri de Xbox One, sigilate. Luate de la parteneri eMag sau Sims 4 luat din Altex. Tot din Altex am luat (in 28.08.2021) și GTA V, care merge.

#104
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012
Poate instaleaza direct ceva update la joc...

https://support.xbox...ems-on-xbox-one

#105
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Nici bine NU sau implementat noile modele  de la MS ca deja se anunta altele noi/hw

- Microsoft Xbox Series
- S Refresh In 2022
- X Refresh In 2023
Could utilize new 6nm AMD APUs with faster clocks , more core

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vV1PyRFcrIc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CZ25GMnxvJg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by wather, 11 September 2021 - 15:38.


#106
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

View Postdanfizesan, on 03 septembrie 2021 - 12:17, said:

Discuri de Xbox One, sigilate. Luate de la parteneri eMag sau Sims 4 luat din Altex. Tot din Altex am luat (in 28.08.2021) și GTA V, care merge.

Nu am reusit de nici o culoare sa instalez acele jocuri. Le-am dus inapoi la un partener din Cluj si la Altex si jocurile merg se pot instala. Am desfacut consola, si blu-ray playerul, am "curatat" lentila playerului si sunt in aceeasi situatie. Totul indica unitatea defecta. Singura chestie care ma da peste cap este cum merge GTA V instalat de pe disk.

#107
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Craciunul a venit mai devreme, Posted Image  Xbox Series X + Microsoft Flight Simulator + gamepad XSX Robot White 3000 de lei(Media Galaxy Bucuresti Feeria).

#108
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008

View Postdanfizesan, on 14 septembrie 2021 - 09:01, said:



Nu am reusit de nici o culoare sa instalez acele jocuri. Le-am dus inapoi la un partener din Cluj si la Altex si jocurile merg se pot instala. Am desfacut consola, si blu-ray playerul, am "curatat" lentila playerului si sunt in aceeasi situatie. Totul indica unitatea defecta. Singura chestie care ma da peste cap este cum merge GTA V instalat de pe disk.
Am fost la cineva care se ocupa la Cluj cu reparații și mi-a schimbat ansamblul care conține dioda laser a player-ului. Acum merge totul cum ar fi trebuit de la inceput. Încă tot nu mi-e clar de ce mergea GTA V, dar se pare ca nici nu voi afla. Happy ending

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate