Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Noul Skoda Karoq

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Bai frate ce urata masina. Am vazut vreo 3 in realitate, parca au lungit o caroserie de fabie pusa pe niste picioroange. Nicio linie de design - din punctul meu de vedere - cred ca si fica-mea de 6 ani tot o scotea mai aratoasa. Parerea mea, ca sa nu ne certam.

#38
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postpetman, on 17 iulie 2017 - 16:29, said:

Bai frate ce urata masina. Am vazut vreo 3 in realitate, parca au lungit o caroserie de fabie pusa pe niste picioroange. Nicio linie de design - din punctul meu de vedere - cred ca si fica-mea de 6 ani tot o scotea mai aratoasa. Parerea mea, ca sa nu ne certam.
Unde ai văzut Karoq-ul in realitate ? Mașina apare la Frankfurt in septembrie , poate ai văzut Kodiak ...

#39
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Da, scuze. Karok, kodiak tot un drac.  ^_^

Edited by petman, 17 July 2017 - 19:00.


#40
NGCM51

NGCM51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 26.09.2008

View PostStefanSC, on 20 mai 2017 - 12:16, said:

Cam asta e si parerea mea. Putea foarte bine sa pozitioneze Skoda ca brandul care ofera spatiu mult la bani decenti, Seat ca sportivitate la bani decenti si sa lase VW ca punctul de mijloc. Asa, singurul motiv pentru care as alege dintre Ateca/Tiguan/Karoq e care dealer da discountul mai bun Posted Image


Karoq = Ateca. Kodiaq e mai mare decat amandoua.

Ca m-am uitat mai cu atentie la clipul de mai sus, doua observatii:
1) Calitatea cusaturilor si imbinarilor pe scaunele textile pare sa fie f slaba (https://youtu.be/OL3wvDuCtNk?t=7m9s se vede cat aiurea e prins textilul de pe baza scaunului daca deja face burta).
2) Cand prezinta sistemul varioflex se vede ca suportul de pahare si cotiere sunt integrate in spatarul scaunului din mijloc (https://youtu.be/OL3wvDuCtNk?t=20m7s). Deci, daca pasagerii vor sa isi tina o bautura ceva sau vor cotiera, trebuie sa lasa tot spatarul jos. Doamne fereste sa ai ceva mai mic care poate zbura din portbagaj la o frana mai rapida... Simply penibil Skoda...

Am un Kodiaq Style si nu am observat niciun defect de calitate a cusaturilor la scaune.
Kodiaqul  este intradevar cel mai mare din gama, in ordine ca lungime sunt : Ateca si karoq, aceeasi lungime, Tiguan si cel mai lung, 4,70 m este Kodiaq.
Cotiera din spate cu suportul de pahare se lasa separat de bancheta, in niciun caz nu ramane loc gol.

Edited by NGCM51, 23 July 2017 - 12:48.


#41
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
Bravoo! Sa stapanesti Kodiaq-ul sanatos (e cam in varful listei mele de masini pt cand voi avea copii).
Dar eu vorbeam despre Karoq, nu despre Kodiaq. Si clipul pe care l-am dat e prezentarea Karoq-ului ;). Asa ca e irelevant cum e facut Kodiaq-ul ;).

#42
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Salutare, stiti de ce nu m-ai apare Karoq-ul in configurator ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate