Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Achizitie Suzuki Vitara vs SX4

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
sorin_g

sorin_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 18.04.2005
@adrian_r5:

Citi km ai parcurs si ce consum ai avut ?
Cam 10 km, 9.5% consum, sambata, nu foarte aglomerat.

La banii respectivi ... ce inseamna fantastic pt. tine ?
Cred ca se poate mai bine la 17k euro.
De exemplu G120 de pe Mazda 3 mi s-a parut mai puternic.

Cu care din astea doua ai comparat motoru' de 1.4 ? Golf 5 1.9 motorina - citi cp si Nm are ?
105 CP si 250 Nm.

#56
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Am ales până la urmă modelul S-Cross SX4 1.4l 140CP.
Aștept acum să finalizez tranzacția prin programul Rabla.

#57
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004
cat ai dat pe ea?

#58
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 02.07.2007
buna alegere. Eu am urcat in ele (nu am mers, doar am urcat) vinerea trecuta, ca aveam de "ars" 30 minute si reprezentanta Suzuki era langa. Vitara nu mi-a placut deloc, plastice ieftine, totul dur, nimic cauciucat, gen cls mica; nici textura prea inspirata, nici tapiteria, totul arata a inceput de anii 2000. Botul putin cam sus, pozitia la volan iarasi cam incomoda pt mine (si nu sunt vreun gulliver). Mi s-a parut o masina low-budget, rival pt Duster si cam atat.

Sx4 respira altceva, e superioara, e alta atmosfera in masina, scaunele altfel. Ce nu prea mi-a placut a fost cutia manuala. In rest avand in vedere ca la 20k se poate lua cu turbo benzinarul, automata cu 4x4 si o echipare foarte bogata, merita.

#59
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
O să plătesc la final 16900 euro pe vers. Passion de 1.4l 4x4 culoare metalizata (am scăzut tichetul oferit pe rabla).

#60
Adrian197071

Adrian197071

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.04.2019
Daca se poate niste informații referitoare la motorul 1.4 de pe Suzuki daca sunt probleme cu pierderile ulei la capac culbutor și date referitoare la eventuale puncte rugină caroserie. A mai reușit cineva sa negocieze in afara de vaucer un set anvelope iarna și jante la achizitionare?

Din ce am văzut se pare că dispayul la ceasuri Vitara e mai frumos e color arata altfel informațiile..

Cutia automata cum se comporta pe mașina? Sunt in timp ceva probleme?

#61
Mirox

Mirox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2012
Salut!

Daca (mai) este cineva interesat de diferentele dintre Vitara si SX 4 S-Cross (pe langa dimensiuni), Vitara, pe langa ecranul LCD dintre ceasuri, are in plus urmatoarele:

- recunoastere semne de circulatie (aici se vede ecranul LCD color care poate afisa semnele de circulatie, comparativ cu cel de pe sx 4 s-cross care, fiind monocrom, nu le poate afisa)
- avertizare si asistenta la mentinerea benzii de rulare (activ, vibreaza si misca volanul pentru a mentine masina automat pe banda)
- alerta pentru mersul cu spatele la iesirea din parcare (te avertizeaza sonor si vizual daca vine vreo masina).
- avertizare si detectare masina in unghiul mort la schimbarea benzii de rulare
- avertizare la mers oscilant pe banda

Cam atat... daca imi mai amintesc mai adaug.

Ambele sunt masini foarte bune dpdv pret-calitate-dotari.

Edited by Mirox, 10 January 2021 - 22:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate